epson l220 ağdan tarama sorunu

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
epson l220 yazıcı var, win7 yüklü pc ye kurulu, ağdan win 10 yüklü pc ye tanıttım, gördü, çıktı alabiliyor ama tarayıcısı bir türlü çalışmıyor, hiç yokmuş gibi kabloyu kontrol edin, kapalıysa açın türü hata veriyor? fikri olan?

NOT: yazıcı kablosunu win 10 yüklü pc ye takınca tarama işlemi normal çalışıyor

şöyle olabilir. yazıcı kablosunu taktığınızda driver olarak yazıcının bağlı olduğu bilgisayardaki driver'ları kullanır. Ağ kablosunu takınca diğer bilgisayarın kendisinde olan universal driver kullanır. tavsiyem diğer bilgisayarlara da yazıcının orjinal driver larını kurmanız.

Merhaba arkadaşlar. Windows 7 32bit bir bilgisayara Epson L220 Tarayıcıyı bir türlü kurup calistiramadim. Yazici çalışıyor ama Tarayıcı kurulumu sırasında " sorunla karşılaşıldı, bilgisayarı tekrar kapatip açıp deneyin" uyarısı yapıyor.
Windows 10 yüklü bilgisayara kurulum yaptığımda sorunsuz çalışıyor. Kurulum hatası felan vermiyor.
Varmı bu aletle tecrübesi olan acaba?

epson l220 yazıcı var, win7 yüklü pc ye kurulu, ağdan win 10 yüklü pc ye tanıttım, gördü, çıktı alabiliyor ama tarayıcısı bir türlü çalışmıyor, hiç yokmuş gibi kabloyu kontrol edin, kapalıysa açın türü hata veriyor? fikri olan?

NOT: yazıcı kablosunu win 10 yüklü pc ye takınca tarama işlemi normal çalışıyor
Print kısmı çalışır ama scan kısmı çalışmaz. L395 serisinin altı yazıcılar ağdan taramayı desteklemiyor maalesef.

Merhaba arkadaşlar. Windows 7 32bit bir bilgisayara Epson L220 Tarayıcıyı bir türlü kurup calistiramadim. Yazici çalışıyor ama Tarayıcı kurulumu sırasında " sorunla karşılaşıldı, bilgisayarı tekrar kapatip açıp deneyin" uyarısı yapıyor.
Windows 10 yüklü bilgisayara kurulum yaptığımda sorunsuz çalışıyor. Kurulum hatası felan vermiyor.
Varmı bu aletle tecrübesi olan acaba?
Tüm epson sürücü ve programları kaldırın. Burada işletim sisteminize uygun olanını yükleyin 210 ve 220 aynı yazılımı kullanıyor zaten. https://www.epson.com.tr/tr_TR/supp...61?selected-tab=&selected-os=Windows+7+32-bit

Geri