ET 2.Faz Image (EBA indir)

Kodla Büyü
meyaz' Alıntı:
meyaz' Alıntı:
Arkadaşlar ATAK nasıl kurulacak bilen varmı. Bende EBAAdmin şifresi var ama onu kabul etmedi.

Arkadaşlar,daha önceden sormuştum kimse cevap vermedi. Tekrar sormak istiyorum. Bu imaj üzerine nasıl atak kuracağız?

hocam ben şu an kuruyorum 5 tahtaya atak kurdum
yarıdmcı olayım sorun nedir

bulentus' Alıntı:
kigston 32gb usb3.0 ile 12 dakikada imaj yüklendi...

deepfreeze kurdum, atak kurdum...sorunsuz..

Tek sorun: saat doğru değil, 1 saatlik bir yanlışlık var(düzeltmek gerekiyor) :D

imaj hem C' ye hem de D' ye format atıyor.... D' deki dosyalar da siliniyor :(

Bu imaj dosyası D'ye de atıyor bunun önüne nasıl geçebilirz acaba?

klebsiella' Alıntı:
Bu imaj dosyası D'ye de atıyor bunun önüne nasıl geçebilirz acaba?
Bu imajda yapamazsınız bildiğim kadarıyla. Ama siz kendiniz Sadece C sürücüsünün imajını alıp kendiniz atabilirsiniz.

desertrose' Alıntı:
İmaj değil de bana dokunmatik driverı lazım sadece. Nerden bulabilirim acaba?
D: sürücüsünde olması lazım. eğer yoksa imajı kurduğunuzda d: sürücüsünden alabilirsiniz..

Hocam ben faz 1 için istiyorum. Dokunmatik arızasında kameralar değişti, faz 2 kamerası takıldı. O yüzden driver da yok bende, Biriniz buraya yükleyebilir mi acaba

Mrb arkadaşlar benim okulda (ortaokul) Faz 2 tahtalar var ve alt yapı kurulumu, kabulu vs. yapılmadı henüz. Ben bu imajı tahtanın birine kurdup 22 Martta güncelledim. Ufak değişiklikler yaptım, yeni kullanıcı oluşturma, kısayol oluşturma w10 güncelleme uyarısı kaldırma vs. Sonra da acronis ile imajını aldım. yine acronis ile bootable usb disk oluşturup diğer tahtalara kurdum. Elle ip verip (meb hattı wifi var), MEB sertifika yükleyip Time freeze kurdum kapattım. Daha ikinci gün tahtalarda sorun olmaya başladı. Tahtayı açıyorum ilk baş beyaz açılış ekranı geliyor sonrasında ekran simsiyah. Masaüstü gelmiyor. Bir iki denemeden sonra aşağıdaki ekran geliyor. Sebebi ne olabilir? Ben time freeze den süpheleniyorum ama bilmiyorum. Bir de imaj atarken SYSTEM kısmı FAT32, o yüzden de olabilir mi? Aşağıya resimleri koydum.

20160329_13085988030.jpg

20160330_1233445b5e3.jpg

hocam disk gpt olduğu için system bölümü fat32 onu değiştiremezsiniz zaten. sıkıntı yüzde 90 timefreeze den kaynaklı. bu tarz programlar ı kullanmayın deepfreeze vb yaramıyor bize.

ademola' Alıntı:
hocam disk gpt olduğu için system bölümü fat32 onu değiştiremezsiniz zaten. sıkıntı yüzde 90 timefreeze den kaynaklı. bu tarz programlar ı kullanmayın deepfreeze vb yaramıyor bize.

cevap için teşekkürler hocam. deepfreeze'i yıllardır BT sınıflarında kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım tam aksine çok işime yarıyor. bu tarz programlar bize yaramıyor derken tahtaları mı kastettiniz? ortaokul ilkokul bir aradayız ve tahtalar yoğun kullanılıyor. başka alternatif de gelmiyor aklıma?

rufus ile imajı alırken

"ISO yansıması ayrıştırma hatası"

alıyorum. Nedeni ne olabilir?

iso dosyasını ebadan indirdim.

iso da hat olabilir. eğer iso dosyanıza güveniyorsanız bilgisayara usb bellek, klavye ve fareden başka usb aygıtı takılı olmadan deneyin..

iso dosyası eksik inmiş 19GB yerine 16GB inmiş. Muhtemelen ondan kaynaklı
teşekkür ederim

Bu imajı yüklemeyin bence
Chrome lar hep sıkıntı çıkarıyor
masaüstünde ki kısayollar hep gidiyor
Libre ofisler sıkıntılı
Mozilla lar zaten çalışıyor hatası veriyor
İnternet varsa tahtalarda başınız ağrır
win10 a geçip kendi imajınızı alın
Süslü ama hatası bol

İlk çıktığı zamandan itibaren 24 tahtada kullanıyoruz, herhangi bir mesele çıkmadı şimdiye kadar.

eemree' Alıntı:
Libre ofisler sıkıntılı
Süslü ama hatası bol
internetle ilgili ne gibi sıkıntılar var hocam?

pcreis' Alıntı:
eemree' Alıntı:
Libre ofisler sıkıntılı
Süslü ama hatası bol
internetle ilgili ne gibi sıkıntılar var hocam?
hocam ebaya girmek istiyor öğretmenler
browserlar sıkıntı çıkarıyor giremiyor bağlantı sorunları yok
browserı kaldırıp kursanda güncellesende düzelmiyor.
yukarıdaki hataları veriyor
3 okulda test ettik biri benim okul hep aynı sıkıntılar var

hasan' Alıntı:
hasan' Alıntı:
develix' Alıntı:
hasan' Alıntı:
Arkadaşlar, dosyayı indirdim, kurdum, hatta sorunsuz bir şekilde bittiğine dair bir yazı geldi...
Ama
bu ekran geliyor. B

sorunun çözümünü bilen.. yada nerede hata yapıyorum..

Biosta boot sorunu var. Uefi ayarıyla oynamayınız. Hdd sorunu değil. Biosta boot ayarıyla ilgili
Harddiski görüyor , biostan kontrol ettim..., Sorunu çözemeyince fatih-etkilesimli-tahta-f279/edit-mersin-fatih-projesi-eki-2-faz-e-t-sis-yed-hazir-t137541.html deki Faz2 yedeğini kurdum, sıkıntı kalmadı ama güncelleme yapayım derken dumura uğradım..

Dediğiniz gibi bios'a bakayım, sadece boot ayarlarına bakayım, inşaallah sorun çözülür.
..
Son versiyon olan fatih2_11112015.iso sorunsuz çalışıyor.

Hocam son versiyonu(fatih2_11112015.iso) indirdim ve yükledim.Yukarıdaki hatayı alıyorum.Üstelik eski versiyona dönmek istediğimde de aynı hata ne yapmam gerekiyor?

İso dosyasında vs sorun yoksa sıkıntısız çalışması lazim. Eğer eskiye dönmek isterseniz clonezilla ile çalışan bir ET bin imajını alıp kurabilirsiniz. Ben ilk iso da soryn yaşayınca böyle çözüm bulmustum.

şimdi bu kadar olumsuz yazıyı görünce bende kararsız kaldım.Bir de yönetici hesapları şifreli denmiş . Okullara dağıtılan yönetici şifrelerinden farklı mı acaba bu imajın şifreleri.Bizde 2. faz 2. kısım E.T.ları var

Herhangi bir olumsuz tarafı yok. Gayet mükemmel çalışıyor. Tek tıklamayla masaüstü açılana kadar kurulum yapıyor. USB 3.0 flaş bellek kullanırsanız 10 dk ya masaüstünüz hazır hale geliyor. Daha ne olsun. Yönetici şifreleri de okullarda dağıtılan şifrelerle aynı. Yani "Std-user" ve "EbaAdmin" yönetici hesapları mevcut.

Kurulum yaptıktan sonra bilgisayar adını degistirmek gerekiyor mu? Degistirmes k sıkıntı oluşturur mu?

İmage çok çok güzel. ..
Bir tahtaya kurdum, USB Disk Security, Net framework 3.5, USB Show, Atak kurdum, İP adresini otomatik ayarladim sonra acronis İmage aldım c'nin... Diğer Tahtalara attım. (Aldığım acronis image SanDisk Extreme ile 3-5 dakikada kuruluyor)

Yeni kurulum yaptığım Tahtaları ebaadmin ile girdim ATAK sınıf adı alani çıktı orayı ayarlarladim. 360 Total Security kurdum. Bilgisayar adı değiştirdim. (Bu kısım gerekli mi kararsizim)

Simdilik sorun yok gibi. Gayet hızlı, hatasız olmuş gibi... Deneyimlerimi yazarım. ..

Emeği geçenlerin ellerine sağlık.

s_kajmeran' Alıntı:
Kurulum yaptıktan sonra bilgisayar adını degistirmek gerekiyor mu? Degistirmes k sıkıntı oluşturur mu?

...

Benim yaptığım tüm ETler farklı isim aldı..

Geri