Ev Ziyareti Yönetmelikte var mı?

Kodla Büyü

bilgisayarbilisim33

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sizin müdürünüz de ev ziyareti diyor başka bir şey demiyor mu? Tüm sorunların ev ziyareti ile çözüleceğiyle inananlardan mı? Bu işin yasallığı nedir? Ben yönetmeliklerde böyle bir şeye rastlamadım.
Şu başlıkta elsin03 hocamız bir evrak paylaşmış :
her-telden-f29/ev-ziyaret-formu-gerekiyor-t76761.html
Bu forma göre evine gidip veli ve öğrenciyi değerlendirmek rehberliğe ne kadar sığıyor, ne kadar etik ki?

Ayrıca şu haberde Eğitim-Sen dava açmış sonuç ne olmuş?
http://www.memurlar.net/haber/378245/

Ev ziyaretinin bildiğim kadarıyla yönetmelikte yeri yok, yani zorunlu değil. Ancak bütün velileri ziyaret yerine problemli çocukları belirleyip onlara ev ziyareti yapılması etkili olabiliyor. Bizzat bu konuda olumlu dönütler almıştık. Dediğim gibi yasal zorunluluk yok sadece sorunlu çocukları ziyaret edebilirseniz faydasını görürsünüz.

Ev ziyareti yapı da öğrencilerinin durumlarının daha kötüye gittiğine veya hiç değişmediğini belirtenler de var. Bu bir çözüm değil, bir yöntemdir. Çözüm olmayabilir.

Bunu ortaya atan yetkili zatlar;
Eşiniz öğretmen olsa,bunu uygulamak için eşiniz ve okulda ki diğer cinsiyetten bir öğretmen arkadaşı ile bilinmiyen bir eve girerken senin bir akraban görse etrafına ne der acaba,ne dedikodular çıkar biliyormusun,hele küçük yerlerde?
Veli ziyaretine giderken bir öğretmenin kaza sonucu yaralansa veye hayatını kaybetse sen bu durumu nasıl savunacaksın?
Otur oturduğun yerde?Yeni yaklaşımlar buldum diye ortaya çıkma.13 Haziranda ki sonunu düşünmeye çalış.

yok, ayrıca şifahen çalışan bir pozisyonunuz da yok. dert etmeyin.

Zamanında okula devam etmeyen öğrencilerin tespiti için giden bayan öğretmen arkadaşlara tacizde bulunmuşlardı. O öğretmen arkadaşlar bir sonraki sene gitmek istemeyip gitmek zorunda kalmışlardı. Valilik yazı göndermişti ve o zamanın valisinin eşi de öğretmendi. Bayan öğretmeni erkeğe emanet ediyorlar da erkek öğretmen kime emanet? Varoşun arka sokağına takım elbise kravatla giriyorsun aynı mahalleye polis giremiyor. Cahil cesareti gibi.

Benim düşüncem bir insanı okumaya/okutmaya zorlamak özgürlüğe aykırıdır. Kardeşim çocuk okumak istemiyor, okula gelince okuyacaklara da engel oluyor ve siz bunun evine gidip "gel okulu karıştır" diyorsunuz. Bu öğrenciyi kazanma muhabbeti kadar saçma birşey yok. Bir sınıfın düzenini alt üst etmek için 1-2 öğrenci yetiyor zaten. Bunları toplayıp okula getirmek çok yanlış bence. Ve genelde bu tiplerin velileri de arızalıdır. Ziyarete giden arkadaşlar ben bir daha gitmem oraya diyor düşünün. Maksat öğretmene iş olsun.

Aynen Hocam zorunlu eğitim kadar salak saçma bir şey yok, itlik yapanı atıvereceksin sonra nasıl adam oluyorlar.

ahmetfx' Alıntı:
Benim düşüncem bir insanı okumaya/okutmaya zorlamak özgürlüğe aykırıdır. Kardeşim çocuk okumak istemiyor, okula gelince okuyacaklara da engel oluyor ve siz bunun evine gidip "gel okulu karıştır" diyorsunuz. Bu öğrenciyi kazanma muhabbeti kadar saçma birşey yok. Bir sınıfın düzenini alt üst etmek için 1-2 öğrenci yetiyor zaten. Bunları toplayıp okula getirmek çok yanlış bence. Ve genelde bu tiplerin velileri de arızalıdır. Ziyarete giden arkadaşlar ben bir daha gitmem oraya diyor düşünün. Maksat öğretmene iş olsun.

laf olsun torba dolsun misali dışı süslü içi boş tenekeye dönüştürüyor bu müdürler okulları neymiş efendim ev ziyaretiymiş saçma sapan işler bizim okulda da şimdi ev ziyaretleri yapılıyor bunu hazırlatan ve hiç karışmayan müdür hazırlayan arkadaş ise illet etmiş durumda toplantıda yaşadığım sıkıntıları bir bir anlatıcam diyor haklı da

simdi buna gore kurul kararı alan bir mudur ev ziyareti yapmak istemeyen ogretmenden sınıf rehberlik gorevini alabilir mi?donem ortasında hemde

simdi buna gore kurul kararı alan bir mudur ev ziyareti yapmak istemeyen ogretmenden sınıf rehberlik gorevini alabilir mi?donem ortasında hemde
Alsın münasip bir yerine montajlasın hocam rehberliği.

Uğraşmak isterseniz okul müdürlüğüne hitaben dilekçe yazıp sınıf rehberlik görevinden alınmanızın gerekçelerini isteyebilirsiniz. Gelecek yazıya göre bir üst kuruma şikayet dilekçesi yazabilirsiniz. Oradan gelecek cevap da tatmin etmezse dava açma hakkı var.

Öğretmenler sınıf rehberliği almamak için 40 dereden su getiriyor bizde. Böyle bir şey ceza değil mükafat olur bence.

Geri