Excel Yardım: Formül içeriğini Hücreden Çekmek

Kodla Büyü

yusufpb

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yapmış olduğum bir excel programında gün gün veriler kaydediliyor.
=MİN(HAFTALIK!$B$340:HAFTALIK!$B$965) böyle bir formül ile bir sütundaki belirli aralıklardaki en düşük sayıyı buluyorum, ama bir sonraki ay $B$340 sayısını $B$370 olarak değiştirmem gerekiyor. Bu şekilde sütunlarım "S" sütünuna kadar gidiyor.Böyle olunca işler bayağı uzuyor.
İsteğim 340 sayısını bir sonraki ay için örnek A1 içerisinde yazılı olan 370 sayısı almasını istiyorum..Bir sonraki ay yine A1 de yazılı olan 400 sayısını almasını istiyorum
Kısaca
=MİN(HAFTALIK!$B$340:HAFTALIK!$B$965) >>> =MİN(HAFTALIK!$B$(A1):HAFTALIK!$B$965) gibi değiştirmek isyitorum ama ne denediysem olmadı ?Bilgisi olan var mı, teşekkürler ?

deg = Sayfa1.Range("A1").Text //A1 de yazılı olan değeri alıp deg değişkenine atıyor (Ör:A1 de 500 varsa 500 ü 300 varsa 300 ü değişkene atıyor)

Sayfa1.Range("M1").FormulaR1C1 = "=MIN(HAFTALIK!R" + deg + "C2:HAFTALIK!R965C2)"

//Formülü M1 hücresine yazdım

sayfaya makro eklerken tuş kombinasyonu atama kısmı var klayeden CTRL+Ü gibi bi değer atarsın o tuşlara basınca formülü günceller

Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar, =MİN(DOLAYLI("HAFTALIK!$B$"&I84&" "):HAFTALIK!$B$965) ile sorunumu hallettim teşekkürler..

Geri