Eylem Yapıyoruz!!! Kurs Yoksa Btr Olmuyoruz...

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bir çok il şimdiden resmi yazıları yayınladı diğer illerde de yakında yayınlanacaktır. Önümüzdeki yıldan itibaren yetiştirme kurslarında Bilişim Teknolojileri öğretmenleri olarak kurs açamayacağız. Bilişim Teknolojileri branşının anlamı artık sadece “TAMİRCİLİK”tir. Egzersiz açma hakkımızda zaten yok. Diğer öğretmenlerin kurs – egzersiz ve full ders alıp 1800 tl ekders aldığı yerde bizler 500 tl ekderse talim edeceğiz.

Hep birlikte hareket edersek bu saçmalığı ortadan kaldırabiliriz. Fatih projesi Btr siz asla sürdürülemez. Elimizde böyle bir yaptırım varken kurs açma sorununu kesinlikle aşabileceğimizi düşünüyorum. Okuldan okula sürülüp, başka okullarda görevlendirilip, bir yığın sorunla cebelleşmekten başka seçenek bırakılmamıştır.

Önümüzde iki seçenek vardır; Ya hep birlikte hareket edip BTR görevlendirmelerine başvuru şartı olarak Destekleme ve yetiştirme kursu açma hakkımızın geri verilmesini talep edeceğiz ya da mevcut şartlarda ezilmeye devam edip diğer öğretmenlerin 1800 tl ekders aldığı yerde bizler 500 tl ekderse talim edeceğiz.

HEP BİRLİKTE HAREKET EDİP EYLÜL AYINDA BTR BAŞVURUSU YAPMIYORUZ.

aslında çok haklısın öğretmenim, bir eylem yapılmalı sendikaları ayaklandırmalıyız, ama btr olmuyoruz bir eylem değildir ve bu şekilde sonuç elde etme şansımız %0

bence kursa gerek yok.eyleme de gerek yok.
eylem yapıp da devletin çözüm ürettiği hiç bir mesele olmadı bugüne kadar.
samimi olalım onlar teog ve ygs kursları.ücreti arttığı için şimdi mi aklınıza düştü kurs açmak.eski ücret devam etse kurs açarmıydınız çok merak ediyorum?

MEB Yönerge' Alıntı:
ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Kurslarda Öğretim, Yönetim, Denetim ve Sorumluluk

Kurs açılacak dersler

MADDE 10– (1) Kurslar, öğrenci/kursiyer ve velilerden gelen istek üzerine kurs merkezlerinde belirlenen dersler için açılır.

(2) Öğrenci/kursiyer ve velilerders seçimiyle birlikte öğretmen seçiminde de bulunabilirler (Ek-1 Talep Formu).

(3) Kurs programlarının hazırlanmasında; kursun destekleyici ve yetiştirici nitelikte olmasına dikkat edilir.

Hocam kurs açılırken esas alınacak yazı Yetiştirme Kursları Yönergesi'dir. Bu vatandaşların yolladığı yazı tamamen hükümsüzdür bence. İşgüzârlık yapmışlar.

:-1: kurs acanlara hakkıyla bu işi yapanlara saygım sonsuz birşey diyemem ama bugün bu eylem çağrısı yapan arkadaslar yarın nöbete ücret gelincede eylemmi yapacaklar , bir eksik yerim bir eksik giyerim bir eksik gezerim işime bakarım.kurs murs umrumda değil !!!

Bakanlığın yayınladığı yazıya göre Örgün eğitim müfredatındaki dersler için açılabilecek. Burada amaç halk eğitimde açılan Bilgisayar Kullanımı(Bilgisayar İşletmenliği, Operatörlüğü) kursu vb kursları açtırmamak. Bilişim Tek. ve Yazılım dersinden kurs açılmasında sıkıntı yok.

Hocam bildiğim kadarıyla okullarda bilişim teknolojileri kursu açabiliyoruz?
Bilişim Teknolojileri dersi Örgün eğitim müfredatına uyuyor diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum acaba? :)

Açanlara acayip kıyak oldu bu kurs işi . Ekdersi 2000 lere dayanmış öğretmenliğine bakıyosun bide neyse... Bizim branşta üvey evlat gibi kalsın öyle. Mersin' e de tayin düşünüyodum heryer mi böyle yoksa sadece mersin mi?

Benim anladığım sorun kurs açmakta değil kursun ücretinde problem. Yani siz Lisede yada ilk okulda web programlama kursu açarsanız alacağınız ücret normal ekders saati ücretinde olacak, Diğer taraftan Lise için "Bilgi ve İletişim Teknolojileri" dersi kursu açarsak alacağımız ücret daha farklı olacağıdır. Ama verilen emek eşit alınan ücret farklı burada bir ADALETSİZ'lik durumu oldu kesin.

seventyseven' Alıntı:
samimi olalım onlar teog ve ygs kursları.ücreti arttığı için şimdi mi aklınıza düştü kurs açmak.eski ücret devam etse kurs açarmıydınız çok merak ediyorum?

Nasıl bir soru bu? Tabi ki her zaman maddiyatı düşünüyoruz tersini iddia eden çıkmaz zaten. Ben her zaman kurs açmak isterim halkeğitim yada yetiştirme farketmez ama halkeğitim için sürekli olarak yetişkin öğrenci bulmak çok zor, hazır kendi öğrencilerimize kurs açmak varken ve iki katı ekders almak varken neden tersi bir yorum yapıyorsunuz anlayamıyorum.

hakanotuken' Alıntı:
seventyseven' Alıntı:

Nasıl bir soru bu? Tabi ki her zaman maddiyatı düşünüyoruz tersini iddia eden çıkmaz zaten. Ben her zaman kurs açmak isterim halkeğitim yada yetiştirme farketmez ama halkeğitim için sürekli olarak yetişkin öğrenci bulmak çok zor, hazır kendi öğrencilerimize kurs açmak varken ve iki katı ekders almak varken neden tersi bir yorum yapıyorsunuz anlayamıyorum.

belki paraya ihtiyacı yoktur bazı arkadaşların

Affedersiniz ama delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkarmaya çalışıyor. Ne hakla kurs açamazsınız derler ya. Nasıl bir zihniyet.

g.cetin.66' Alıntı:
:-1: kurs acanlara hakkıyla bu işi yapanlara saygım sonsuz birşey diyemem ama bugün bu eylem çağrısı yapan arkadaslar yarın nöbete ücret gelincede eylemmi yapacaklar , bir eksik yerim bir eksik giyerim bir eksik gezerim işime bakarım.kurs murs umrumda değil !!!

Nöbet konusu farklı hocam, nöbette istemiyorum parada... Eminim hepimiz böyle düşünüyoruz.

Ama kurs konusu farklı, üvey evlat muamelesi görüyoruz, diğer öğretmen 1800 ekders alıyor sen alamıyorsan sıkıntı bir durum.

Ben meslekte çalışıyorum böyle bir problemim yok tuzum kuru dersen o ayrı.

pcbilisim' Alıntı:
Affedersiniz ama delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkarmaya çalışıyor. Ne hakla kurs açamazsınız derler ya. Nasıl bir zihniyet.

zaten sizin gibi bu zihniyetle kaybetmeye mahkumuz konuyu açan arkadaş mantıklı şeyler söylemiş, sadece kurs için değil her konuda hep birlikte hareket edersek bazı kazanımlar elde edebiliriz, fatih projesi btr siz yürütülemez, aramızda çatlak sesler çıksada çoğunluğumuz btr olmayı kabul etmezse ses getirebiliriz.

pcbilisim' Alıntı:
maalesef idarecilerde böyle bir bahane arıyorlardı açmamak için gelde anlat bilgisayar kullanımı başka bilişim teknolojileri ve yazılım dersi başka diye.OKUDUGUNU BİLE ANLAYAMAYAN İDARECİLER oldukça işimiz zor eylemse eylem yapalım.bütün angarya işleri dayadıkları bir branşı ekdersinden mahrum etmeye kalkıyorlar!

Kurs açmak istiyorsanız branşınızı değiştirmeniz gerekli açtırmazlar 2 katı olmasa idi belki ama devletin kaynaklarını tüketebilirsiniz açacağınız kurslarla..

İşin açığı ben de İstanbula gidip kurs açarım diye düşünüyordum, kesin bir şey de yok Valiliğin yazısı da olabilir. Ama kesin açmayacaksınız deseniz de şunu söyliyim arkadaşlar:

-- Rızık Allah' tan amenna, helal rızık peşinde koşacağız Meb' ten çok birşey beklememek lazım, zaten yarın bu kursları kaldırırlar.

-- ben açıkcası dişimi sıkıp 1-1,5 sene, kursa da giderek para ve zaman harcayarak özellikle Php konusunda kendimi geliştirip, web programcılığı işine gireceğim. Şu kadarını söyleyeyim kod bilmeden sadece Joomla ile bile etrafımda para kazananlar var, bir de kodlamayı bilince daha da güzel olur.

-- Açacağımız yetiştirme kursu hem bizi çok yorar, hem de mesleki bir gelişim sağlayacağını ben sanmam, ama bir web sitesi bugün 1000 liradan başlıyor, ayda bir web sitesi yapsanız onun fazlasını alırsınız ve mesleki gelişim tatmin. Nasıl iş bulacağım demeyin, 1 kere yapıp örnek olsun gerisi gelir Allah' ın izni ile.

Benim acizane tavsiyem budur :)

seventyseven' Alıntı:

ne parası biz yol+yemeğe çalışıyoruz. para mı veriliyordu birde öğretmenliğe... :scared:

seventyseven' Alıntı:
hadi ya sen öyle diyosan öyledir :?hepimiz üniversite menuzuyuz aynı yollardan geçtik niye öğrenciden talep varken öğrencilerimle birebir ilgileniyor ve yarışmalarda derece alabiliyorken bu kadar özverili çalışırken başka bir branş arkdaşım açabiliyorken ben açamayayım.btr olmayacağım zaten bu saatten sonra olmazdım hiç bişey yapmayıp oturalım ezilmeye devam yani.soruna da evet acardım ihtiyacı olan borcu olan açar arkadaşım.

Alternatifiniz varsa protesto hic bir ise yaramaz... Gorev istemezseniz sertifikasi olan diger branslar hemen sizin yerinize gorev ister... Bu yontem bir ise yaramayacaktir. Meslek lisesine atanirsaniz 1800 liraya kadar ekders alabilirsiniz...
Benim dusuncem MEB, meslek lisesini korumakta.. TEFlileri korumak icin diger BTlilere sus payi verebilir...

Seneye BTR'nin tanımı da güncellenip, akşam saatleri ve hafta sonları da okulda bulunurlar derlerse şaşırmam... :puhaha: her gün için 1'er saatte ek ders verdiler mi tamamdır... Bizim BTR aşıklarına selam olsun.... :-1:

egelim83' Alıntı:
Alternatifiniz varsa protesto hic bir ise yaramaz... Gorev istemezseniz sertifikasi olan diger branslar hemen sizin yerinize gorev ister... Bu yontem bir ise yaramayacaktir. Meslek lisesine atanirsaniz 1800 liraya kadar ekders alabilirsiniz...
Benim dusuncem MEB, meslek lisesini korumakta.. TEFlileri korumak icin diger BTlilere sus payi verebilir...
Bu konuyuda TEF e bağladınızya ne diyelim size [emoji2]

egelim83' Alıntı:

adam kafayı teflilerle bozmuş.. 1800 TL ye kadar ek ders alabilirsinizmiş. Bana bir tane adam göstersene 1800 ek ders alan. Seçimlerin son gününde yumurta kapıya dayanmış politikacılar gibi atıp tutmaya başladın sende.

file.php

Resmi büyük paylaşayım da belki görmedim duymadım demekten vazgeçersiniz...

Geri