Fatih Kursu-BTR Öğretmen Ücret Alır (Resmi Yazı)

Kodla Büyü

tdemirparmak

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yoruma gerek yok. Kurs veren arkadaşlar yaşadıkları anlaşmazlıklardan kurtulmuş oldular, güle güle harcasınlar.

Ekli dosyalar

• fatih_kurs_ucret.zip
    147.9 KB · Görüntüleme: 313
ilgili yazı şu:
Bu çerçevede, bilişim teknolojileri rehberliği görevini yürütmek üzere geçici olarak
görevlendirildikleri ve bu görevlerine bağlı olarak haftada 18 saat ek ders ücretinden
yararlandırıldıkları belirtilen öğretmenlerden hizmet içi eğitim kapsamında ayrıca ders
verenlerin, verdikleri dersin geçici görevleri gereği yapmak durumunda oldukları görevlerin
kapsamında bulunması halinde buna bağlı olarak ayrıca ek ders ücretinden
yararlandırılmalarının mümkün bulunmadığı
; verdikleri dersin geçici görevleri gereği
yapmak durumunda oldukları görevlerin kapsamında bulunmaması halinde ise ilgi
(b)
Kararın 7'nci maddesi çerçevesinde ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği
değerlendirilmektedir.

arkadaşlar yazıyı okudum işin içinden çıkamadım. bu yazıya göre verilen kurslar için ek ders alınıp alınmayacağı belli değil. neden dolandırıp akıl karıştırıyorlar.
alacaklar yada alamayacaklar desinler. yok eğer görev kapsamında ise almazlar görev kapsamanıda değilse alırlar. bunlar bilmiyor mu btr öğretmenlerinin görev kapsamı nedir ne değildir. ben BTR Öğretmenlerinin görevlerine baktım. şu yazıyor bunla ilişkin:
4.madde: BT araçlarının derslerde etkin kullanımı ve eğitim öğretim ortamlarına uyum konusunda okul personeline, öğrencilee ve öğrenci velilerine bilgilendirici faaliyetler yapmak.

bu maddeye bakan müdürler bu kapsama hizmet içi eğimlerde giriyor ve btr öğretmenlerinin görevleri arasında bu kurslar, ek ders yok derse ne olacak.

BT rehberliği görevlendirmesinde aynen EBİTEFO larda olduğu gibi mesai saatlerinde Hizmet içi eğitimlere katılırlar ve ücret alamazlar yazıyor. Ama bizde böyle bir ibare yok. O açıdan mecburen ödeyecekler. Bana vermediler bende gerekçeli kararı sordum dilekçe ile İLMEM'e. Cevaba ithafen basacam davayı. Artık sonrasını onlar düşünsün.
Not: Fatih projesi kursunu biz sadece görevlendirmemiz olan okulun personeli yada öğrencilerinede vermiyoruz. Ben farklı okulların öğretmenlerine de kurs verdim. Peki buna ne diyecekler.. ?

trabzon bu işlerde ilk sıralarda biliyorsunuz. Trabzondaki yetkili kişi ile görüştüm. Okuldaki BTR öğretmenleri verdiği HİE kurslarında ek dersini alır. ilde çalışan eğiticeler almaz diyor.
son nokta.

İlçe MEM'de kursunuz ile ilgili evrklar düzenlenirken Kaymakamlık olurlarına görevli izinli ibaresini yazdırırsanız hem okuldaki ek dersleriniz kesilmeden mesai dahilindeki saatlerde ek derslerinizi hemde HİE kursu verdiğiniz ek çalışma için ücretlerinizi alabilirsiniz.Püf noktası kaymakamlık olurundaki cümlede gizlidir.
İl-İlçede görevlendirilen Fatih Projesi Eğitmenleri maalesef asli görevlendirme görevi olarak HİE belirtildiği için mesailerinden sayılıp alamamaktadır.
Okulda BT Rehber olarak görev yapan ve Fatih Projesi Eğitmen Eğitimini başarıyla tamamlayan Bilişim Teknolojisi Öğretmenleri HİE kurs ve ek ders ücretlerini alır.
Hatta dikkatli olur ve başka ilçeye destek olarak görevlendirilenler olursa, onlar Kaymakamlık olurunda belirtilmek şartıyla yol ve harcirah ücretlerini de alabilir.

Oluru olması gerektiği gibi lehinize yazmıyorlarsa sizde kurs vereceğim diye uğraşmazsınız.
"Ne kadar ekmek okadar köfte" durumu.

Geri