FAZ 1 ETKİLEŞİMLİ TAHTA AÇILMIYOR

Kodla Büyü

ynsaldal

Üye
Arkadaşlar merhaba,faz 1 vestel tahtalarımızın birkaçı açılmıyor,bazen de açılıyor.Açınca fan sesi geliyor ama sonra ses kesiliyor ve tahta açılmıyor.Meselek lisesinden yetkilile r geldi bios pili falan değişti ve bakım yapıldı sözde ama bir süre sonra aynı sorun devam ediyor.Çözümü nedir acaba?

Anlattığınız şey muhtemelen bios pili sorunu. Bende marketten alınan pille denedim olmadı. Daha doğrusu bi çalıştı bi çalışrmadı. Punta atamadığımdandı muhtemelen. Yeniden internetten hazır puntalı pil aldık. Dün akşam siparişi verdim sabaha geldi şaşırdım bende. 2 tahtam vardı dediğiniz gibi şimdi ikisini de değiştim taktım tek seferde açıldı şükür. Üstüne bu mesajı gördüm.

Piller eski ise bitiyor yada temassızlık olabilir. Ben kendim lehimle uğraştım ama tam lehim tutmayınca sorun oldu.
Hazır pili denedim iki tahta da anında tek tuşla açıldı şükür.

bulunduğunuz ilde ATL Meslek Lisesinden öğretmenler gelip tahtaya bakanlık tarafından gönderilen rom atıyorlar, düzeliyor sonra..onlarda bi düzenek var.(bakanlık tarafından gönderilen) servis yetkilisi diye

Hocam açılış düğmesine basın, fan sesini duyduğunuzda fişi çekin. Açma düğmesine bir süre basılı tutun. Fişi takip, tekrar açılış düğmesine basın. Bu şekilde açtım çoğu tahtayı. Ancak bios pillerinin değişmesi lazim

pil bitince tahta hiç mi açılmaz bilmiyorum onu yaşamadım ama pil bitince tarih saat sürekli bozulduğu için internete girmiyor tahtalar. N11den faz1 pili diye aldım, hazır çevresi bantlı kutupları vs ayarlı pil geliyor, kendim onu yapmayı bilmiyorum ama bu aldıklarım işe yaradı. Ancak pil değiştirmek sıkıntılı. OPS'yi çıkarıp tamamen açıp anakartın altına pil takıyorsunuz ama OPS'nin yuvasını o kadar milimetrik yapmışlar ki kapakları kapatıp yerine takarken en ufak bir fazlalık olursa asla girmiyor. Kapakları sökerken vidalara çok dikkat etmek gerekior çok çabuk yalama olup bozuluyor sonra uğraş dur... Faz1ler değişse de artık kurtulsak

pil bitince tahta hiç mi açılmaz bilmiyorum onu yaşamadım ama pil bitince tarih saat sürekli bozulduğu için internete girmiyor tahtalar. N11den faz1 pili diye aldım, hazır çevresi bantlı kutupları vs ayarlı pil geliyor, kendim onu yapmayı bilmiyorum ama bu aldıklarım işe yaradı. Ancak pil değiştirmek sıkıntılı. OPS'yi çıkarıp tamamen açıp anakartın altına pil takıyorsunuz ama OPS'nin yuvasını o kadar milimetrik yapmışlar ki kapakları kapatıp yerine takarken en ufak bir fazlalık olursa asla girmiyor. Kapakları sökerken vidalara çok dikkat etmek gerekior çok çabuk yalama olup bozuluyor sonra uğraş dur... Faz1ler değişse de artık kurtulsak
anakartı sökmeyin,
üst kapağı alın, pilin konnektörünü çekin,
yeni pili takıp hdd üstüne koyun.
kapağı kapatın.

ayrıca bu konuyu başka bir başlıkta uzun uzun konuştuk.

tecrübem şu ki: pili sökün, yeni pili ertesi gün takın.

Faz1 ler pil çıkınca panel izin vermediğinden açılmıyor. pili değişen faz1 ve Faz2 amd lerde önce pili değişip dışarıda çalıştırma kartıyla rahatça açıp bios işlemlerini yaptığınızda sorunsuz açılacaktır.
opsboard.png

Faz1 ler pil çıkınca panel izin vermediğinden açılmıyor. pili değişen faz1 ve Faz2 amd lerde önce pili değişip dışarıda çalıştırma kartıyla rahatça açıp bios işlemlerini yaptığınızda sorunsuz açılacaktır.
opsboard.png
Bende faz 2 de bu durum var pili değiştim 15 dakika sonra taktım pili ama olmadı bu yöntem nasıl birşey detay verir misiniz

Bios pili değişince sorun çözülüyor mu ? Bu pil nereden temin edilebilir, kesin çözüm mü ?

opsboard.png

Bu kartın maliyeti ne kadar? Nerede bulabiliriz? Faz1 Ve faz 2 uyumlu mu?

Bios pili değişince sorun çözülüyor mu ? Bu pil nereden temin edilebilir, kesin çözüm mü ?
n11'den Vestel Faz-1 Akıllı Tahta Kablolu Soketli Bios Pili 10 Adet seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!

Hocam bu pillerden aldım ve 5 tahtanın pilini değiştirdim. Hepsi de çalışıyor çok şükür.

Geri