FAZ 1 Tahtalar açılmıyor

Kodla Büyü
Bende faz 2 var,
Bios pili degistik,
Ama yinede bilgisayari kapat seceneginden kapatilirsi ardindan acilmiyor,
Fisi cek tak yaparsak, powera basip acoliyor.

Bizde de aynı durumda bir tahta var(faz2). Bir yıldır fişi çekip takarsak açma düğmesine basınca normal açılıyor. Yoksa nereye kaç kombinasyonla basarsan bas açılmıyor.
Şunu farkettim; tahtayı kapattıktan sonra fişi takılı durumda iken kulağımı ops ye yaklaştırınca hep bir fan sesi var. Sonsuza dek çalışıyor. Fişi çek tak yapınca düzeliyor. (Not: aynı tahtaya başka ops takınca bu sorun olmuyor)
Elektronikten pek anlamıyorum. Bu olay da mı kondansatör şişmesi kaynaklı acaba?

Bizde de aynı durumda bir tahta var(faz2). Bir yıldır fişi çekip takarsak açma düğmesine basınca normal açılıyor. Yoksa nereye kaç kombinasyonla basarsan bas açılmıyor.
Şunu farkettim; tahtayı kapattıktan sonra fişi takılı durumda iken kulağımı ops ye yaklaştırınca hep bir fan sesi var. Sonsuza dek çalışıyor. Fişi çek tak yapınca düzeliyor. (Not: aynı tahtaya başka ops takınca bu sorun olmuyor)
Elektronikten pek anlamıyorum. Bu olay da mı kondansatör şişmesi kaynaklı acaba?
Evet kondansatör şişmesi ama OPS de değil güç kartında.
Sizinkinin güç kartı arızalı hocam değişmesi lazım. Ya da bildiğiniz yer varsa tamir yapan güç kartındaki arızalı kondansatörleri değiştirince düzelir.

Meslek lisesinde çalışan arkadaşlar, eğer arızalarla ilgileniyorsanız, et'lerin servis kitapçığı var mı acaba?

Meslek lisesinde çalışan arkadaşlar, eğer arızalarla ilgileniyorsanız, et'lerin servis kitapçığı var mı acaba?
servis kitabına gerek yok hocam eliniz yatkınsa yaparsınız. siz güç kartının modelini söyleyin yardımcı olalım... Güç kartlarında küçük değişiklikler var . son rakamları -6 - 8 gibi.

Bende de faz 2 tahtalardan 2 tanesi hiç açılmıyor. Birinin pilini değiştirdim. Ama yine aynı durumda.

Geri