Faz 2 Tahta Açılmıyor

Kodla Büyü

gokozturk

Site Gezgini
Daha önce bu sorunu Faz 1 tahtalarda yaşardım, bios pili değişince sorun çözülürdü. Şimdi Faz 2 de yaşıyorum. Sorunun bios pilinden kaynaklandığını düşünmüyorum.
Düğmeye basınca fan sesi geliyor sonra tık, kapanıyor. Bunu kendi kendine sürekli yapıyor. En son, imaj yüklemeye çalışıyordum, beş dakika ayrıldım geldim tahta bu şekilde. OPS aşırı derecede ısınmıştı. Başka tahtalara da yüklemiştim ama böyle olmamıştı

öncelikle ops yi söküp başka tahtada deneyin hocam..
Başka tahtada ops sorunsuz açılırsa tahtanın besleme kartı arızalıdır..
Açılmazsa ops nin incelenmesi gerekir.

Daha önce bu sorunu Faz 1 tahtalarda yaşardım, bios pili değişince sorun çözülürdü. Şimdi Faz 2 de yaşıyorum. Sorunun bios pilinden kaynaklandığını düşünmüyorum.
Düğmeye basınca fan sesi geliyor sonra tık, kapanıyor. Bunu kendi kendine sürekli yapıyor. En son, imaj yüklemeye çalışıyordum, beş dakika ayrıldım geldim tahta bu şekilde. OPS aşırı derecede ısınmıştı. Başka tahtalara da yüklemiştim ama böyle olmamıştı
hocam termal macunları yenileyin. muhtemelen aşırı ısınmadan dolayı kapanıyor

Faz2 tahtalar da intel ve AMD kartlar bulunmakta.
Eğer cihazınız AMD ise chipsetin aşırı ısınmasından dolayı tahtanız açılmıyor.

AMD kartlarda chipset soğutması yetersiz

Değerli hocam bios pilini değiştirdin mi faz1 de aynı sorun pil değişince sorun düzeldi ama faz2 de pilsen kaynaklı olmadığını düşünüyorum diyorsun ama bence boş pilini değiştirirseniz sorun duzelecektir

Hocam sorunu cozebildiniz mi bende böyle birkaç tahtaya denk gelmiştim şuan elimde var fan sesi geliyor sonra duruyor pil değiştim olmadı faz2 tahtanın. Arıza bildirimi 2 sene önce yaptım gelen giden zaten yok.

Geri