FLAŞ!FLAŞ! Trabzon,BTR dersi Haftada 30 saattir dedi

Kodla Büyü
peki arkadaşlar hiç derse girmeyen, dersi seçilmeyen formatör öğretmenler ne yapacak ?

valla bunu da gözlerimle gördüm ya, ölsem gam yemem, hep kötü hep karamsardı herşey bizim için, bu muhteşem haberlere inanmakta zorlanıyorum, ağlıyorum sevinçten :cry: ...

Kara Kule 61' Alıntı:
Evet arkadaşlar trabzon mem btr başvuru yazısını yayınladı.
Yazı dışında önemli açıklamalar diye genelgenin daha iyi anlaşılması için bir yazı yazdı.
Bu yazıdan bir bölüm:
BT Rehber Öğretmenlerine haftalık ders programı yapılacaktır. Bir öğretmenin azami girebileceği ders sayısı (30 saat) aşılmayacak şekilde ders çizelgesinde branş dersleri “Ders Adı” ile BT Rehberliği yapacağı dersler “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir. Kadrosunun bulunduğu okul ile BT Rehberliği yaptığı okullar farklı olsa bile iki ders çizelgelerindeki toplam ders saati sayısı 30 saati geçmeyecektir. BT Rehber Öğretmenlerine ders saatleri dışında görev verilmeyecektir

Göründüğü gibi 30 saat ifadesini kullandı.İnşallah diğer Mem lerde yazıyı böyle anlar.

http://trabzon.meb.gov.tr/www/bilisim-teknolojileri-rehberligi-gorevi/icerik/96

Bitlis'te gelen yazıda "Okulunda zaten bilişim teknolojileri formatör öğretmeni olan okullardaki öğretmenler aynı zamanda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevini de yürütecektir" diyor. Şimdi BTF miyiz BTR miyiz yada ikisi birden mi......

zaten 30 saat olduğu anlaşılıyorduki. esas mesele bunun programda nasıl bir 30 saat dağılımı olacağı.. arada boşluklar olduktan sonra bi anlamı yok. ve bu idareye kalmış. bunun çözümünüde yazan mem olursa, mesela, 09-15 veya sabahcı rehber öğlen rehber olmasa bile sabah kalacak sadece gibi.. hakkari mem bile olsa oraya isterim tayin

Ders programında arada boşluk olması diğer branş öğretmenleri ile derslerin çakışmasından kaynaklanır. Ancak bizim BTR görevi hiçbir öğretmene engel değil, idare arada boşluk bırakamaz, kötü niyetle böyle birşey yapan idarelere karşı tavrımızı koymalıyız. Amaç nedir bunda. O zaman boş bıraktığın vakitte hiçbirşeye elimi sürmem dediğimizde, bizi okulda bekletmekle eline ne gececek bu idarecilerin. Bence kendi aramızda bu olumsuzlukları konustukca olmayacak şeyleri de birilerinin aklına getiriyoruz.

helal olsun gerçekten tüm ayrıntılarıyla yazmışlar.Her kurum bu kadar sistemli çalışsa ortada problem kalmaz.Teşekkür ederim Trabzon millli eğitime :alkis:

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Bir Fenerli olarak, yazıyı doğru uyguladıkları için kupayı Trabzona verdirmek için elimden geleni yapacağım:)

Aziz Yıldırım'ı hesaba kat yoksa sameti şahit tutup sana etmediğini bırakmaz. Öyle değil mi Samet :)

tebrikler trabzon. :+1: uzun süredir forumda bir başlığı bu kadar keyifli okumamıştım :D
:alkis: :alkis:

mehmetkz' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:
Evet arkadaşlar trabzon mem btr başvuru yazısını yayınladı.
Yazı dışında önemli açıklamalar diye genelgenin daha iyi anlaşılması için bir yazı yazdı.
Bu yazıdan bir bölüm:
BT Rehber Öğretmenlerine haftalık ders programı yapılacaktır. Bir öğretmenin azami girebileceği ders sayısı (30 saat) aşılmayacak şekilde ders çizelgesinde branş dersleri “Ders Adı” ile BT Rehberliği yapacağı dersler “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir. Kadrosunun bulunduğu okul ile BT Rehberliği yaptığı okullar farklı olsa bile iki ders çizelgelerindeki toplam ders saati sayısı 30 saati geçmeyecektir. BT Rehber Öğretmenlerine ders saatleri dışında görev verilmeyecektir

Göründüğü gibi 30 saat ifadesini kullandı.İnşallah diğer Mem lerde yazıyı böyle anlar.

http://trabzon.meb.gov.tr/www/bilisim-teknolojileri-rehberligi-gorevi/icerik/96

Bitlis'te gelen yazıda "Okulunda zaten bilişim teknolojileri formatör öğretmeni olan okullardaki öğretmenler aynı zamanda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevini de yürütecektir" diyor. Şimdi BTF miyiz BTR miyiz yada ikisi birden mi......
Hocam bende bitlisdeyim o yazıya nasıl ulaşabilirim...

Re: FLAŞ!FLAŞ! Trabzon BTR dersi Haftada 30 saattir dedi

ayazoglu' Alıntı:
Trabzon her konuda öncü ve hızlı, demek ki il milli eğitimde iş bilen görevliler var.
Bence de doğru tespit hocam
Ne yapacağımızı bileceğiz en azından

Helal olsun Trabzon'daki görevlilere hem hızlı, hem de net ifadeler. Darısı diğer illerin başına diyelim :++:

vay memleketim olayı çözmüş ama ben hemen yanındaki şehirde çalışıyorum burda tık yok.. :alkis:
inşallah giresun da buna benzer yazı çıkartır...

Arkadaşlar Görev talep dilekçesini.. ...........İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE mi yoksa ..........İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE şeklindemi dolduracağız?

il mem e, okulunda üst yazıy yazdırıyorsun, ilçene basvuruyorsun, ordan onaylanıp üst yazıyla il e gidiyor..

arkadaşlar bu trabzonun sayfasını eğitici formatörlerinize mail atın.. sıkıştırın bi açıklama yazsınlar il mem lerin sayfasına.. ben attım :roll:

durum aşikar:
ilde bulunan kişiler yazıyı bize göre değil idarecilerin anlaması için çok açık şekilde yazmışlar:)

Bu yıleş durumundan Trabzona tayin istedim, olmadı, bizim branşta hiç açık yokmuş, demek bu yüzden gelenler çok memnun hiç bir yere gitmiyorlar...

senayky' Alıntı:
Bu yıleş durumundan Trabzona tayin istedim, olmadı, bizim branşta hiç açık yokmuş, demek bu yüzden gelenler çok memnun hiç bir yere gitmiyorlar...

hocam bunu yazmak için mi başlığı hortlattın?? boşuna ümitlendirdin ya

Geri