Flash Bellek Kullanmayı engellemek

Kodla Büyü

bilgilisayar

Site Gezgini
Arkadaşlar benim labda bir sorun var ben öğrencilerin oyun oynamlarını istemiyorum, hem gereksiz vakit harcıyorlar hem de klavye fare çabuk eskiyor, öğrenci hesaplarını standart yaptım kurulum gerektiren oyun kuramıyorlar ancak kurulum gerektirmeyen oyunları engelleyemiyorum bunun tek çaresi Flash Bellek Kullanmayı engelleme olduğunu düşünüyorum, bu konudaki tecrübelerimizi paylaşabilirmiyiz, Flash Bellek Kullanmayı engelleme konusunda neyapabiliriz.

Hocam ben yıllardır aşağıdaki yöntemi uyguluyorum. Bir dene istersen.

Başlat>Çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i
bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.
Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın.0 yapın.

regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Services > USBSTOR
Bu dizine indiğiniz zaman sayfa bölmesinin sağ tarafında “Start” isimli bir veri göreceksiniz.
O veriye çift tıklayıp değerini “Ondalık” olarak seçip 4 yazın.
bunu yaptığın zaman usbden klavye fare bağlayıp kullanabilirsin ama flash bellekler çalışmaz..

Size Usb Block programını tavsiye ederim...

usb-block-large-shot-1.jpg

Ekli dosyalar

• usbblock.rar
    3.9 MB · Görüntüleme: 949
Sayın hocam. Netsupport Protect Programınıda kullanabilirsiniz. Hem değişik özellikleri de var. Bir inceleyin derim.
Selam ve saygılarımla...

Keyfe' Alıntı:
regedit
Bu dizine indiğiniz zaman sayfa bölmesinin sağ tarafında “Start” isimli bir veri göreceksiniz.
bunu yaptığın zaman usbden klavye fare bağlayıp kullanabilirsin ama flash bellekler çalışmaz..

Bilgisayarlarda deepfreezi pasif yaparak bu işlemi yapmıştım. Ancak ilk önce algılamadı usbleri, ama artık algılıyor. Deep freezeden kaynaklanan bir sorun nedeniyle -ne olduğunu bilmiyorum- işe yaramıyor. usbstor değerleri hala 4 olarak duruyor olmasına rağmen.

Keyfe' Alıntı:
regedit
:+1:

arkadaşlar öncelikle yardımlarınız için teşekkürler..

benim öğrenmek istediğim kart okuyucuların iptali. sistemden bu şekilde pasif edebiliyor muyuz kart okuyucuları?

Geri