FORMAT ATAMIYORUM YARDIM!!!

Kodla Büyü

mkarahan46

Site Gezgini
arkadaşlar okuldaki bilgisayarlardan birine format atmaya çalıştım win 7 cdsini okumuyor. xp cd si koyuyorum cd den önyükleme için tuşa basın diyor basıyorum. fakat az sonra tekrar harddiskten açılmaya başlıyor. sorun ne olabilir acaba bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen!!! :x

dvd-rom sürücü takılı değilse win7yi cd-rom okumaz. xp cdsini önyükleme yapamadıysa cdde de sorun olabilir. başka bir xp cdsi ile deneyin.

cd'den önyükleme yapın diye bir ekran karşınıza çıktığına göre CD-ROM ile ilgili bir probleminiz olmasa gerek. CD'niz de çalışıyor gibi görünüyor. bilgisayarda güvenlik kartı olabilir, onu kontrol edin. kasa içerisinden onu söküp bu şekilde format atmayı deneyin.

optik sürücüden kurmak yerine usb bellekle kurun... daha hızlı daha stabil... Varsa win8 kurun ... 12 dakikada kurulum bitiyor....

cd'den önyükleme yapın diye bir ekran karşınıza çıktığına göre CD-ROM ile ilgili bir probleminiz olmasa gerek. CD'niz de çalışıyor gibi görünüyor. bilgisayarda güvenlik kartı olabilir, onu kontrol edin. kasa içerisinden onu söküp bu şekilde format atmayı deneyin.
Hocama katılıyorum aynı durum başıma gelmiş biri olarak. Ama o güvenlik kartı kaldırmak için bazı işlemler yapmak lazım. Yapmadığında hata veriyo. Güvenlik kartına göre durum değişiyor

optik sürücüden kurmak yerine usb bellekle kurun... daha hızlı daha stabil... Varsa win8 kurun ... 12 dakikada kurulum bitiyor....
Celal hocam Win8 kurmuşsun galiba. Nasıl bir sisteme kurdun? Bilgisayarı kasıyor mu merak ettiğim konular?

siyanur86' Alıntı:
Celal hocam Win8 kurmuşsun galiba. Nasıl bir sisteme kurdun? Bilgisayarı kasıyor mu merak ettiğim konular?

sistemim bu çalışması win 7 göre daha hızlı...

Ekli dosyalar

• win8.JPG
    win8.JPG
    36.7 KB · Görüntüleme: 423
xp cd'sinde basmanıza rağmen normal açılış yapıyorsa klavyenizde sorun olabilir hocam. Usb klavye kullanıyorsanız biostan usb ayarı varsa yapın. Win7'yi hiç okumuyorsa kullandığınız cd sorunlu olabilir. Başka bilgisayarda aynı cd'yi deneyip bakın.

herkese teşekkürler arkadaşlar. Xp cd sinde sorun varmış başka bi cd deneyince oldu. Win 7 Cd sini neden okumadığını anlayınca da kendime çok güldüm. ben dvd takıyodum meğer pc de cd rom varmış :)

Geri