Fp- Btr öğretmen ek dersi onay tarihinden mi ? Tebellüğ tarihinden mi?

Kodla Büyü
Arkadaşlar merhaba . Fp btr olarak 2. Dönem başvuruda bulundum. Deprem bölgesinde çalıştığımız için ondönem yazı okula geç gitmiş. İdari izinli olduğumuz için ve benim görevlendirme yazım işleme deprem dönüşü 13 Mart a kaldı. İdarecim Resmî yazıda belirtilen 6 şubat itibari ile görevlendirilir ibaresi önemli değil diyor . Tebellüğ tarihi 13 Mart ek dersim 1.5 ay yapılmadı. Bu işin doğrusu nedir? Mevzuatta böyle bir açık var mı? Tebellüğ tarihi mi yoksa resmî yazıdaki görevlendirildiğini tarih mi baz alınmalı?
İkinci sorum ise şu ; haftada 1 gün dersim var o da 7 saat . Müdürüm yine ders günüme denk gelen günün btr ek dersini kesiyor . Haftada 18 saat almam gerekirken 15 saat alıyorum . Çünkü fiilen ders görevi olduğu için btr görevi yapılamazmış buna istinaden ek ders verilmez miş (!) bu konuda da yorumlarınızı bekliyorum

görevlendirme tarihi itibariyle ücret almaya hak kazanırsınız.
(bu durumdan ayrı olarak örneğin görevlendirilme tarihi 01.03.2023 olan birisi ben yazıyı tebellüğ etmedim sayın dersime girip çıkıyım ,btr ile ilgili görevleri yapmasın, yazıyı da en geç ne zaman tebellüğ edebiliyorsanız o zaman ediyim derse ek derse öyle bir durumda kişiye özel eksik yapılır sizin durumunuz çok farklı anlayışı sadece kendilerine " 'ek ders yazarken program yaparken vs.' " değil bütün herkese göstermeleri gerekir)
kendisi de o zaman 6 şubattan okula döndüğü zamana kadar kendisine ek ders yazmasın hatta maaşıda almasın sonuçta okulda bulunmuyordu bu neyin kafasıdır daha anlayışlı olunması gereken zamanda!

Ek dersini kestiği gün içinde yazılı beyan isteyin tatmin olmazsanız sendikanız aracılığıyla görevi kötüye kullanma , amirden çok amircilik taslama, görevi ihmal, hak gaspı mobbing gibi maddelerden dava açın üstüne birde psikolojiniz bozulduysa hastaneden 3-5 gün istirahat raporu alın bu duruma istinaden onuda davaya ekleyin.

bir çok ilde onay tarihi itibarı ile ek ders ödendi ödeniyor idareceniz isguzarlik yapmış

Onay tarihinden itibaren alınır hocam . okullar 20 şubatta açılmasına rağmen herkes sadece btr değil diğer branşlar dahil ek dersini 6 şubattan itibaren aldı. öyle olsa onlarda alamazdı. Dersiniz olduğu gün ücret kesme ise tam bir saçmalık. BTR haftada 18 saat ekders alır kaç saat girmiş ne gün girmiş önemli değildir. Tüm Türkiye de bu şekilde olduğunu müdürünüze söyleyin anlamazsa ek dersim eksik yatmış deyip dilekçe verin bunun peşini bırakmayın aman neyse denecek bi durum değil böyle saçmalık görmedim.

ilk sorudan bir şey çıkmaz muallak bir konu.
ama 2.soruda paşa paşa ödeyecek 16.madde açık hafta da 18 saat ekders ödeyeceksin diyor. (4+3… garabeti de bu malesef)
Ortalığı velveleye vermeyin hemen biraz bekleyin diğer ayında ek dersi hesaplansın hesabınıza yatsın yanlış yaptıklarını hatırlatıp verin dilekçenizi eksik ödemelerinizi talep edin
Kötü niyetli bir idareye çok iyi bir koz yakalamışsınız.

18 saat ödemeli + deprem nedeniyle diğer öğretmenlere ek ders ücreti verildi ise buna görede ücreti ödemeli.

İzmir bunu bilerek onay tarihini sürekli geciktirdi. Okulun açılışından sonra onay verdi. Benim müdür yardımcısı önceden tebliğ tarihinden itibaren diyerek önceki onayda 1 gün sonrasına vermişti. Yazısı geri döndü onay tarihinden itibaren verdi

Onay tarihi geçerlidir. 2. bölümde ise dersi olan günün ek dersini falan da kesemez. Bu tip işgüzarlarla uğraşın.

Normalde onay tarihi farklı bir durum göreve başlama tarihi farklı bir durumdur. Kişi onay tarihinde otomatik olarak göreve başlamış sayılamaz. Okulun onay tarihini baz alarak x tarihte göreve başlamıştır yazısıyla ek ders işlemeye başlar.

Diğer mevzuda 18 saat ek dersi paşa paşa vermesi lazım.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Yanlız benim müdürüm bunu yaptıysa mutlaka mevzuatla ilgili bir bildiği vardır diye düşünüyorum ve o şey ne acaba? Nerde açık var ?. Her şeyi didik didik eden biri . Acaba bildiği bir şey mi var diye düşünüyorum. 10 senelik öğretmen olmama rağmen . Israrla onay tarihinden itibaren yapılır diyor. Yani 15 tatil öncesi bizim 1. Dönem görevimiz sona ermişti. Araya deprem girince fiili olarak 6 şubatta göreve başlamadım . 13 martta göreve başlatmışlar ben de başlatma yazısını daha önce böyle bir şey başıma gelmediğinden ve birebir telefon görüşmelerimizde bana onay tarihinden yaparız. Mağdur etmeyiz demesinden dolayı tarihe bakmadan imzaladım .

Öncelikle şu kavramı bir netleştirmek lazım. Okullar (resmi kurum olarak) tatil olmaz. Eğitim öğretim tatil olur veya ara verilir. Resmi kurumlar haftanın 5 günü açıktır. Yani o gün bir yazı gelirse yöneticisi onun gereğini yapar. Dur idari izin bitsin öğretmen gelsin diye beklemez. Zaten DYS den artık yazılar tebliğ ediliyor. Dolayısıyla verilen arada size tebliğ edebilirdi. Veya siz takibini yapıp uyarabilirdiniz. Sonuç olarak okulunuz ilçe milli eğitime şu tarihte göreve başlamıştır yazısı göndermek zorunda. Ödemeniz de o tarihten itibaren olur. Artık buna valiliğin Olur tarihini mi yazar yoksa başka tarih mi siz bileceksiniz.

2. Sorunuza gelecek olursa 17 yıldır bu işin içindeyim ilk defa böyle bir saçmalama gördüm. Ek Ders yönetmeliğinin 16. maddesine göre ek dersiniz 18 saat ödenecek. Ona bunu söyleyin güzelce bir okusun. Hatta önce 30.12.2015 tarihli FP BTR Görevi konulu yazıyı okusun.

Öncelikle şu kavramı bir netleştirmek lazım. Okullar (resmi kurum olarak) tatil olmaz. Eğitim öğretim tatil olur veya ara verilir. Resmi kurumlar haftanın 5 günü açıktır. Yani o gün bir yazı gelirse yöneticisi onun gereğini yapar. Dur idari izin bitsin öğretmen gelsin diye beklemez. Zaten DYS den artık yazılar tebliğ ediliyor. Dolayısıyla verilen arada size tebliğ edebilirdi. Veya siz takibini yapıp uyarabilirdiniz. Sonuç olarak okulunuz ilçe milli eğitime şu tarihte göreve başlamıştır yazısı göndermek zorunda. Ödemeniz de o tarihten itibaren olur. Artık buna valiliğin Olur tarihini mi yazar yoksa başka tarih mi siz bileceksiniz.

2. Sorunuza gelecek olursa 17 yıldır bu işin içindeyim ilk defa böyle bir saçmalama gördüm. Ek Ders yönetmeliğinin 16. maddesine göre ek dersiniz 18 saat ödenecek. Ona bunu söyleyin güzelce bir okusun. Hatta önce 30.12.2015 tarihli FP BTR Görevi konulu yazıyı okusun.
Deprem sonrası bir süre kendimizi toparlamamız zaman aldı malesef. Canımızı zor kurtardık . Mart ayının başında ek dersim yatmayınca durumu farkedip aradım kendisini hatırlattım. Fakat kendilerine yazı gelmediğini söyledi. İlçeyi arayıp yazınım geldiğini öğrendim tekrar aradım. Bunların hak kaybın sebep olmayacağını sonradan onay tarihine göre yapılacağını söyledi. Okul başlayınca yaparız dedi. Nitekim okul başlayana kadar da bir 10 hün daha geçti . Bu ay ki ek derste ise yine geriye dönük alamayınca bu seferde tebellüğ tarihine göre yapılıyormuş dedi.

Tabi aramalarım telefon konuşması olduğu için şahidim yok yazılı bir şey olarak sadece whatsaptan olur yazısını iletmiştim müdüre bundan başka bir şey yok görüştüğümüze dair

Tabi aramalarım telefon konuşması olduğu için şahidim yok yazılı bir şey olarak sadece whatsaptan olur yazısını iletmiştim müdüre bundan başka bir şey yok görüştüğümüze dair
sendikanız yok mu hocam başkanla bir görüşün durumu anlatın haklarınızı anlatın müdürün kulağına belki su kaçmıştır.

Geri