Fuzul Ev Pişmanlıktır - Uzak Durun

Kodla Büyü

schweppes1907

Aktif Üye
29.12.2022 tarihinde 400.000 Tl değerinde ev almak için Fuzul Ev ile sözleşme imzaladım. Enflasyonist ortamdan dolayı ev bedelini 750.000, 1.000.000, 1.500.000, 2.000.000 ve son olarak da 05 12.2023 tarihinde 4.000.000 olarak güncelledim. Her revize işleminde gruplar yeniden oluşuyor ve kura işlemine baştan başlıyorsunuz. Kısa sürede kurada ismim okundu ve talihli oldum. 2024 mayıs ayında ev teslimatı yapılacak evraklar teslim edildi. Ayrıca ödemelerde bugüne kadar herhangi bir aksama olmadı. Ta ki iş ciddiye binip son temsilciyle görüşene kadar. Evi buldum pazarlık ettim işi bitirdim. Ev sahibi ilanı yayından kaldırdı. Şu aşamaya kadar her şey normal. Olay buradan sonra kopuyor. Evin rayiç bedeli 650.000 görünüyor ki hemen hemen tüm evler bu şekilde. Son ana kadar toplamda 6-7 temsilci değişti (tamamı işten ayrıldığı için) Her temsilci değiştiğinde özellikle de son 3 temsilciye tapu masrafının ne olacağını ısrarla sordum ve aldığım cevap bundan 3-4 ay öncesine kadar rayiç bedel düşük gösteriliyor herhangi bir sürpriz olmaz şeklinde oldu. Çünkü 4.000.000 ev için 160.000 tapu masrafı çıkıyor. Son görüşmemde Fuzul Ev 4.000.000 öderse tapu da o şekilde olur BDDK bizi sıkıştırıyor MASAK ceza kesiyor şeklinde cevaplar aldım. Bu konuda yapabileceğimiz herhangi bir şey yok şeklinde cevaplar aldım. Çözüm üretin dediğimde yine çözüm yok dediler. Ödemek zorundasınız dediler. 160.000 tapuyu da kabul etmek zorunda kaldım ama sorun yine çözülmedi. Bu durumda da 650.000 rayiç bedel varken bize 4.000.000 üzerinden tapu gösterildiğinden ev sahibi aradaki farkın %15-%35 arasında gelir vergisi riski ile karşı karşıya kaldığı için evi satmaktan vazgeçti. Fuzul Ev başımıza is açacak dedi (haklı). Bizde ev heyecanı falan kalmadı. Fuzul Ev çağrı merkezini arayıp durumu anlattım onlar da sözleşmenin dışına çıkmayız dedi. Sözleşmeyi incelediğimde tapu ile ilgili sadece müşteri tapu masraflarını karşılar şeklinde konuyla alakası olmayan bir madde var. Karşı tarafın vergiden muaf olabilmesi için evin en az 5 yıllık olması gerektiğini öğrendim ki temsilcilerin de bundan haberi yok. Ve bana şöyle aklıma hiç gelmeyen zeka ürünü bir çözüm ürettiler: siz 5 yıllık bir ev bulun! Fuzul den ev alamıyorsam Fuzul Ev ne ise yarıyor! Çözüm üretme sıfır. İlk gittiğinizde size 3.000 5.000 ödeme ile ev sahibi yapıyoruz banka kredilerinin durumu ortada diyerek sihirli sözcüklerle tatmin ediyorlar. Ama 4.000.000 vererek sıfır ev alamayacağınızı ya da tapu masrafından bahsetmiyorlar. Fuzul Ev den yeni ev almanız imkansız. Mağduriyetten başka bir şey değil bulaşacak arkadaşlar bunları bilerek başvursun çevrenizde Fuzul düşünen varsa bilgilendirin. 4.000.000 para vereceksiniz sıfır ev alamayacaksınız!

Öncelikle geçmiş olsun. Gönlünüzce bir ev alırsınız inşaalah..

Şimdi bankadan ev için 4000.000₺ çekince tapuda 650.000₺ gösterebiliyor muyuz? Böyle bir imkân varmı? Hangi bankalar bu konuda yardımcı oluyor?

Son düzenleme:
Tapu harcı satış işleminin %2 %2 dir. Kanunen bu durum böyle. Siz bi bankadan kredi çekerek alın ve bankaya bi söyleyin bakalım ne diyecekler size. Kanunsuz iş yaparsınız.Ha herkes yapıyor bende yapayım derseniz o da ayrı bir konu. Devletimizde enteresan işleri var bu neden denetlenmiyor. Mükemmel vergi kaçırıyorlar bu işten

29.12.2022 tarihinde 400.000 Tl değerinde ev almak için Fuzul Ev ile sözleşme imzaladım. Enflasyonist ortamdan dolayı ev bedelini 750.000, 1.000.000, 1.500.000, 2.000.000 ve son olarak da 05 12.2023 tarihinde 4.000.000 olarak güncelledim. Her revize işleminde gruplar yeniden oluşuyor ve kura işlemine baştan başlıyorsunuz. Kısa sürede kurada ismim okundu ve talihli oldum. 2024 mayıs ayında ev teslimatı yapılacak evraklar teslim edildi. Ayrıca ödemelerde bugüne kadar herhangi bir aksama olmadı. Ta ki iş ciddiye binip son temsilciyle görüşene kadar. Evi buldum pazarlık ettim işi bitirdim. Ev sahibi ilanı yayından kaldırdı. Şu aşamaya kadar her şey normal. Olay buradan sonra kopuyor. Evin rayiç bedeli 650.000 görünüyor ki hemen hemen tüm evler bu şekilde. Son ana kadar toplamda 6-7 temsilci değişti (tamamı işten ayrıldığı için) Her temsilci değiştiğinde özellikle de son 3 temsilciye tapu masrafının ne olacağını ısrarla sordum ve aldığım cevap bundan 3-4 ay öncesine kadar rayiç bedel düşük gösteriliyor herhangi bir sürpriz olmaz şeklinde oldu. Çünkü 4.000.000 ev için 160.000 tapu masrafı çıkıyor. Son görüşmemde Fuzul Ev 4.000.000 öderse tapu da o şekilde olur BDDK bizi sıkıştırıyor MASAK ceza kesiyor şeklinde cevaplar aldım. Bu konuda yapabileceğimiz herhangi bir şey yok şeklinde cevaplar aldım. Çözüm üretin dediğimde yine çözüm yok dediler. Ödemek zorundasınız dediler. 160.000 tapuyu da kabul etmek zorunda kaldım ama sorun yine çözülmedi. Bu durumda da 650.000 rayiç bedel varken bize 4.000.000 üzerinden tapu gösterildiğinden ev sahibi aradaki farkın %15-%35 arasında gelir vergisi riski ile karşı karşıya kaldığı için evi satmaktan vazgeçti. Fuzul Ev başımıza is açacak dedi (haklı). Bizde ev heyecanı falan kalmadı. Fuzul Ev çağrı merkezini arayıp durumu anlattım onlar da sözleşmenin dışına çıkmayız dedi. Sözleşmeyi incelediğimde tapu ile ilgili sadece müşteri tapu masraflarını karşılar şeklinde konuyla alakası olmayan bir madde var. Karşı tarafın vergiden muaf olabilmesi için evin en az 5 yıllık olması gerektiğini öğrendim ki temsilcilerin de bundan haberi yok. Ve bana şöyle aklıma hiç gelmeyen zeka ürünü bir çözüm ürettiler: siz 5 yıllık bir ev bulun! Fuzul den ev alamıyorsam Fuzul Ev ne ise yarıyor! Çözüm üretme sıfır. İlk gittiğinizde size 3.000 5.000 ödeme ile ev sahibi yapıyoruz banka kredilerinin durumu ortada diyerek sihirli sözcüklerle tatmin ediyorlar. Ama 4.000.000 vererek sıfır ev alamayacağınızı ya da tapu masrafından bahsetmiyorlar. Fuzul Ev den yeni ev almanız imkansız. Mağduriyetten başka bir şey değil bulaşacak arkadaşlar bunları bilerek başvursun çevrenizde Fuzul düşünen varsa bilgilendirin. 4.000.000 para vereceksiniz sıfır ev alamayacaksınız!
Hiç inandırıcı gelmemiştir bu sonu evim ile biten sözde faizsiz ev aldıranlar geçmiş olsun hocam bundan sonra ne olacak peki yatırdığınız parayı bari kurtarabilseniz keşke

Tapu harcı satış işleminin %2 %2 dir. Kanunen bu durum böyle. Siz bi bankadan kredi çekerek alın ve bankaya bi söyleyin bakalım ne diyecekler size. Kanunsuz iş yaparsınız.Ha herkes yapıyor bende yapayım derseniz o da ayrı bir konu. Devletimizde enteresan işleri var bu neden denetlenmiyor. Mükemmel vergi kaçırıyorlar bu işten
Sıkıntı bu zaten hocam arada olan bize oluyor kanunen eve %2 %2 ama ona kimse yanaşmıyor yanaşanlar da üstüne ekliyor. Bankada da durum aynı ama benim sıkıntım şu ısrarla sormama rağmen rayiç bedel üzerinden yapılacağı söylendi ama iş ciddiye binince öyle bir şey yok diyorlar çözüm üretmiyorlar sıkıntı bu ya da sözlerinin arkasında durmuyorlar.

Sinir bozucu bir durumla karşılaşmışsınız. Geçmiş olsun.
Kredi, tapu, ev alma vs işemlerindeki sistemin vahametini eğlenceli bir dille anlatımını dinlemek için :

Burada eleştirilecek olan fuzulev veya bankalar değil. Sistemin ve bunun devam etmesine aldırış etmeyen devleten kendisi.

Şimdi bankadan ev için 4000.000₺ çekince tapuda 650.000₺ gösterebiliyor muyuz? Böyle bir imkân varmı? Hangi bankalar bu konuda yardımcı oluyor?
hocam tam emin olmamakla birlikte bankada da aynı durum var diye biliyorum. benim şikayetim sözlerinde durmuyorlar bizden önceki temsilci söylemiş öyle bir şey yok diyerek işin içinden sıyrılıyorlar. ben 4.000.000 verip niye 2. el ev alayım ki pazarlığı bile bitirmiştim

Öncelikle çok geçmiş olsun hocam gerçekten çok üzüldüm. Zar zor biriktirdiğimiz paralar da böyle heba oluyor.
aEVİM bEVİM ..... farketmez enflasyonist bir ekonomiye sahip olan ülkemizde maalesef bu sistemlerin döngüsüne katılmanız sadece onların işine yarıyor

Özellikle faiz hassasiyetini baz alıyorlar ki buda komple sıkıntılı ayrıca bunların ev yada araba alırken organizasyon ücreti dışında ek masrafları da oluyor.
Hepsini sizden tahsil ediyorlar.
Yoksa her şehrin en güzide yerinde dükkan açıp o kadar personel nasıl çalışıyor???

Lakin tek suçlu onlar değil ne var yani toki bir senede memurlara çalışsın ücretsiz versin demiyorum böyle bir beklentim de olamaz lakin tercihe göre belli taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunulsun

Ne yazıkki bu durum bu firmaya özgü değil krediylede alsanız aynı sorun var kredi cektirmiyorlar rayiç bedel üstüne vergi kaçırmak için.

hocam ev çıkmış, satan ev sahipleri kesinlikle karışmıyorlar ve rayiç bedelde az gözüküyor. fakat neden bedeli normal gösterip karşı tarafında masrafını ödeyip almadınız evi anlayamadım.

hocam ev çıkmış, satan ev sahipleri kesinlikle karışmıyorlar ve rayiç bedelde az gözüküyor. fakat neden bedeli normal gösterip karşı tarafında masrafını ödeyip almadınız evi anlayamadım.
Karşı tarafın masrafı çok yüksek çıkıyor hocam (4.000.000-650.000)* %15-%35 e kadar gelir vergisi

Bilgilendirme için Teşekkürler. Bir arkadaşım girmişti 6 ay önce bize de önermişlerdi. Şimdi iyice soğudum bu işten.

biz banka kredisi ile aldık aynı durum ondada var. banka evinizin bedelinin belirli oranında kredi verir. Ayrıca devleti kandırmak bu . satan adam ona göre gelir vergisi ödeyecek. evin ederi 650 bin ise satmasınlar kardeşim 4 milyona. yada 4 milyona satacaksa paşa paşa ödesin vergisini herkes. 650 bin gösterip onun üzerinden vergi ödüyorlar ama gelirleri 4 milyon oluyor.

Hocam bu dediğiniz durum bankadan kredi kullanırken de geçerli siz sıfır ev almaya gittiğinizde müteahhit o evi 4 milyondan göstermez isterseniz bir sorun onlarda bize vergi çok çıkar diye engel oluyorlar. Bir ara sıfır ev alanlara kampanyalar düzenlediler müteahhitler bu işten yararlanamadılar çünkü vergi vermek istemediler. Hocam zamanınız varsa sıfır evlere bir bakın müteahhitler ile bir görüşün aynı sorun orda da çıkacak. Herkes vergi ödememek için sistemin etrafından dolanıyor. Hocam yanlış anlamayın onları savunmak için söylemiyorum ama adamların burada suçları yok. Herkes vergiyi az ödemek için evi rayiç bedel üzerinden gösteriyor kimse aldığı rakamdan göstermiyor. İşin özü sistemde sıkıntılar var buda size denk geldi. Ben olsam beş yılı dolmuş bir eve bakardım çünkü siz parayı vermişsiniz, enflasyon yüksek bir an önce evinizi alın kurtulun. Ev alma işlemi çok zorlu ve sıkıntılı bir süreç Allah kolaylık versin.

paranız boşa gitmez öderler ama bunları bilerek bulaşmak lazım bazı temsilciler hiçbir şey bilmiyor sadece vitrin süsü güler yüzle imza attırıyor o kadar
YouTube de galiba fuzul eve araba almak için giren bir vatandasin videosu vardı. Hatta arkadaşı o şubede mudurmus. 6 aydır paramı alamadim. Araba fiyatları uçtu diyordu. Ha deyince vereceklerini de sanmıyorum

biz banka kredisi ile aldık aynı durum ondada var. banka evinizin bedelinin belirli oranında kredi verir. Ayrıca devleti kandırmak bu . satan adam ona göre gelir vergisi ödeyecek. evin ederi 650 bin ise satmasınlar kardeşim 4 milyona. yada 4 milyona satacaksa paşa paşa ödesin vergisini herkes. 650 bin gösterip onun üzerinden vergi ödüyorlar ama gelirleri 4 milyon oluyor.
genel sıkıntı bu zaten hocam ya sıkı tutacaklar bu işi ya da insanları enayi yerine koymayacaklar

Öncelikle geçmiş olsun. Gönlünüzce bir ev alırsınız inşaalah..

hocam o zaman banka sana demez mı bu kadar parayı napıcan. çektigign kredi bedelinden düşük gösterme devri çoktan bitti

2021 yılının ekim ayında bankadan 500 bin kredi çekerek ev aldım. Kredinin tamamı kadar tapuda ev bedeli gösterildi.

Geri