güvenlik sertifika sorunu

Kodla Büyü

md4483

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bu ekdersleri girmek için kullanılan kbs.gov.tr adersine girmeye çalışırken
güvenlik sertifika hatası sorunu çıkıyor bu nu nasıl çözebilirim
bu hatayı veriyor

Bu web sitesinin güvenlik sertifikasında sorun var.

Bu web sitesi tarafından sunulan güvenlik sertifikası güvenilir bir sertifika yetkilisi tarafından verilmedi.
Bu web sitesi tarafından sunulan güvenlik sertifikasının kullanım süresi doldu veya sertifika henüz geçerli değil.

Güvenlik sertifikası sorunları, sizi aldatmaya ya da sunucuya gönderdiğiniz verileri ele geçirmeye yönelik bir girişimin göstergesi olabilir.
Bu web sayfasını kapatmanızı ve bu web sitesini kullanmamanızı öneririz.
Bu web sayfasını kapatmak için burayı tıklatın.
Bu web sitesine devam et (önerilmez).

Explorer açın menülerden Araçlar>İnternet seçenekleri>İçerik>sertifikalar burdaki ayarlarınızı kontrol edin.
Sorun devam ederse Araçlar>İnternet seçenekleri>gelişmiş Sıfırla butonuyla explorer sıfırlayın. Eğer sorun gene devam ederse Mozilla FireFox kullanın.

hasari hocam hepsini denedim ama sonu. yine olmuyo hemde çok gerekli bir site ek ders gireceğiz kbs.gov.tr ye girmiyor
ne yapacağız bilmiyorum

Siteden kaynaklı bir sorun değilse sistem geri yükleme yapmayı deneyin. Birde öyle deneyin balım sonuç ne olacak.

biz de aynı sorun oldu e okul a giremiyoruz bunun nedenini bilen var mı acaba.Teşekkur ederim.Bu arada okul güvenlik kameralarını bu ağa bağladılar dün ondan olabilir mi acaba.

arkadaşlar bizdede aynı durum vardı yeni çözdüm
1 sistemin tarih saatini kontrol edin
2 araçlar internet seçenekleri gelişmiş sekmesine tıklayın orda güvenlikteki onay işaretlerini kaldırın
3 içerikten ssl durumunu sil düğmesine tıklayın
4 genel sekmesinden sil butonuna basıp tarayıcıyı kapatıp yeniden açın sorun çözülmüş olacaktır

e - okula girerken güvenlik sertifikası hatası veriyor. Ancak meb sitesinden girerken veriyor bu hatayı. direk e-okul linkiyle girersem hata vermiyor. Hata dün başladı hala devam ediyor. Sizlerde durum nedir ?
Sanırım sitemle ilgili bir sorun var.
2-3 makinede denedim hata aynı gerekli işlemleri yaptım yine hata aynı.

okultaki tüm bilgisayarlar e okulda "güvenlik sertifika hatası" veriyor... şuan genel bir problem mi var

Şuan e-okuldaki sorun sistemden kaynaklı herhalde. Sorunsuz girebilen var mı şuanda?

explorerde internet seçeneklerinden içerik..bu bölümde sertifikalar bölümünde diğer kişiler var..orda *meb.gov.tr var..onu silin..sorun düzeliyor..bende böyle düzeldi..kolay gelsin

seyyar' Alıntı:
explorerde internet seçeneklerinden içerik..bu bölümde sertifikalar bölümünde diğer kişiler var..orda *meb.gov.tr var..onu silin..sorun düzeliyor..bende böyle düzeldi..kolay gelsin
Hocam teşekkür ederim böyle halloldu

Maalesef hiçbir şekilde halledemedim, sizde de var mı sertifika hatası sorunu?

Araçlar - Seçenekler - Gizlilik kısmını ortaya getirin.
İçerik sekmesine geçip Sertifikalar deyin, oradaki sertifikayı seçip kaldır deyin.
Hatayı aldığınız siteye girin sertifika imzalamanızı isteyecek kalıcı olarak kabul edin

Arkadaşlar bizim okulda iki idarecinin bilgisayarında da aynı şey oldu gmaile girmiyor chrome dan. explorerda da girmiyor ama devam et seçeneği var onu tıklayınca giriyor chrome da öyle bir seçenek de yok ? windows saati internet saati yaptım, araçlardan sertifikalar kısmına girip ordaki seçenekleri kaldırdım, yine de olmadı başka bi fikri olan var mı ???

meb hattında sadece google sayfasında sertifika hatası veriyor arkadaşlar. modemi resetliyorum düzeliyor sonra tekrar aynısını yapmaya başlıyor. internet ayarlarını sıfırladım. başka çözüm önerisi olan varmı teşkler.

Dün bizde de benzer bir problem oldu. https ile başlayan adreslerde resimler ve css dosyaları yüklenmiyor, siteler biçimlendirme olmadan resimsiz olarak gösteriliyordu. Ancak http ile yani güvenlik sertifikası gerektirmeyen sitelerde sorunsuz girilebiliyordu.
Sanırım yine MEB hattının azizliğine uğradık. Filtre sistemini yapılandırıyorlar herhalde.

arkadaşlar aynı sorun bendede var yalnız; aynı tarayıcıları kullanmama rağmen labaratuardaki bazı bilgisayarlar sorunsuz girerken bazılarında bu uyarı çıkıyor, neden olabilir acaba

Geri