General Mobil Meb Tabletleri Wi-fi sorunu

Kodla Büyü

kendalf

Site Gezgini
Arkadaşlar Meb tableti okulda Meb ağına bağlanıyordu fakat evde kendi Wi-fi ağıma bağlanamıyorum. Herhangi bir ayarı mı var yoksa sadece Meb ağından mı internete girebileceğiz.

ne yapmamız gerekiyor hocam sırasıyla bizede dün geldi.Aktifleştirme yapayım dedim açtım tableti kablosuz ağı ayarlarını yaptım sonra birşey gelmedi ayrıca öğretmenlere eşleştirme nasıl yaptınız

Hocam öncelikle Öğretmen eba.gov.tr adresinden bir eba şifresi oluşturacak. şifreyi oluşturduktan sonra tabletle okulun meb ağından giriş yapılacak, ekrana gelen kullanıcı adı(TC) ve şifre(EBA şifresi) girildikten sonra aktivasyon tamamlanıyor.

meb ağından giriş yaptım yeşil yandı simge ama ondan sonra birşey gelmedi bir tanede denedim bunu acaba onda mı problem var olabilir diğerlerinde denemedim

benim var hocam kendime yapayım dedim kaldı öylece şifreyide yeni oluşturdum ama yarın başka bir tablette daha deneyeyim olmadı ne yapayım

Tablette Programlar arasinda cihaz yonetimi var oraya girip Kablosuz Aglarin listesini gorebilirsin.

hocam teşekkür ederim bende karıştırdım buldum. buraya yazacaktım siz benden önce yazmışsınız. :+1:

wifi ayarları ilk kurduğumda aktifti yalnız cihaz sistemde eşleştirmeyi yaptıktan sonra kapandı. az önce tekrar uğraşırken wifi ayarları tekrar geldi ve geri gitti. yakında dnsle ilgili çalışmalarda başlar :)

ben aktifleştirmeyi yaptım eba şifresiyle
wifi olarak ta özel hattımız vardı okulda onu kullandık

Sevgili Hocalarım, yazdıklarınızı okudum fakat benim bir sorum olacak.
Cuma günü okuldan General Mobile tabletimi alıp eve getirdim. Az önce de açıp aktif etmek istedim fakat evdeki modemime bağlanamıyorum. Wifi şifremi girdiğimde modem isminin yanında * karakteri çıkıyor fakat 'Ağ Aktif Değil' diyor.
Tableti aktif etmek bir yana internete bile bağlanamadım ben. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

teknkogretmen' Alıntı:
Cuma günü okuldan General Mobile tabletimi alıp eve getirdim. Az önce de açıp aktif etmek istedim fakat evdeki modemime bağlanamıyorum. Wifi şifremi girdiğimde modem isminin yanında * karakteri çıkıyor fakat 'Ağ Aktif Değil' diyor.
Tableti aktif etmek bir yana internete bile bağlanamadım ben. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aynı sorunla karşılaşıp çözüm bulabilen var mı ben bulamadım da :(

Widget'lardan ayarlar simgesini ana ekrana kısayol olarak oluştururken kablosuz seçeneğini seçiyoruz ve kablosuz-wifi ekranına kısayol oluşturmuş oluyoruz.Ordan da bağlı bulunduğumuz wireless ismine basılı tutarak "ağı değiştir" menüsünden DNS ayarlarını değiştirip meb engelini kaldırabilirsiniz.

conquest014' Alıntı:
Widget'lardan ayarlar simgesini ana ekrana kısayol olarak oluştururken kablosuz seçeneğini seçiyoruz ve kablosuz-wifi ekranına kısayol oluşturmuş oluyoruz.Ordan da bağlı bulunduğumuz wireless ismine basılı tutarak "ağı değiştir" menüsünden DNS ayarlarını değiştirip meb engelini kaldırabilirsiniz.
Dediğin yol calisiyor hicbir programa gerek olmadan hallediyor ancak bu yolu da engellemesinler yukaridan

wi fi ayarlarına girmenin birkaç yolu daha var hocam,kurulan programları engelliyorlar genelde.Ama önümüzdeki yıllarda genel bir güncelleme yapılabilir.Usb bağlantısının kapalı olması öğretmenlerin işini çok zorlaştırıyor...

conquest014' Alıntı:
Teşekkürler hocam fakat normalde meb hattı dışında kablosuz ağ kullanmak kapatılmış mı yani

bayramyavas43' Alıntı:
conquest014' Alıntı:
Teşekkürler hocam fakat normalde meb hattı dışında kablosuz ağ kullanmak kapatılmış mı yani

öğretmen ve öğrenci tabletlerinde özel hattımızdan internete girerken meb engeli var,mavi bir ekran ve yazı geliyor youtube ,facebook girildiğinde.
Görevlendirme btr olduğum için tabletim de yok,evde pek deneme yapamıyorum.

bayramyavas43' Alıntı:
teknkogretmen' Alıntı:

Yok mu bu soruna bir çözüm

Hocam aynı soruna benzer durum bizde de var. Tabletleri öğrencilere dağıttık. Aktivasyon için BT sınfına aldım öğrencileri normal wifiye bağlanıyor ama bt sınıfındaki meb hattı olan wifi ye bağlanmıyor. Bu sorunu çözemedik. Ama öğrenciler kendi cep telefonlarının internetini paylaşıma açtıklarında oradan da bağlanabiliyoruz ama okulun wifi sine bir türlü bağlanamdık. Bu konuda fikri olan varsa sevinirim.

byrak' Alıntı:
bayramyavas43' Alıntı:
teknkogretmen' Alıntı:

Bu sabah geldiğimde aynı sorun devam etmekteydi AP ile aktivasyon yapıyordum kablosuz modem olmadığından. okulun modemi kapatıp açtım düzeldi.

merhabalar tabletleri aktive etmeye başladık
sadece 2 tabletimizde " KABLOSUZ AĞLAR AKTİF DEĞİL YADA KAPSAMA ALANI DIŞINDA" uyarı ekranı geliyor tekrar tekrar denememize rağmen aynı hatayı vermekte bu hatayı nasıl çözebiliriz

bendede ayni wifi sorunu var sifreleme yontemini wap yaptim olmadi wap2 yaptim olmadi herturlu denedim fakat ben smile adsl kullanicisiyim ttnetliler sorunsuz baglaniyor acaba sorun ondan kaynakpaniyor olabilirmi aradik smile adsl fakat boyle birsey olamaz dediler acaba tabletin yazilimindami sorun anlayamadim.ayni hata sizdede varmi?

Geri