Hüseyin Çelik ile görüşme yapıldı

Kodla Büyü
Biçok başlıkla ilgili mail atmaya gerek yok ki. Norm konusu önemli bizim için. Öğretmen adayları öğretmen olupta norm fazlası olanlar kadar bu ızdırabı çektiğini daha doğrusu ifade edebildiğini sanmıyorum. Demekki H:Ç bi çalışma yapacaksada adaylar için yapacak ben bunu anlıyorum. Hep ben konuya biraz yabancı kaldım sanırım bu sorunları alıp ÖD ye mi iletecek?

rock' Alıntı:
anadolu_bote' Alıntı:
Arkadaşlar bir öenri sunacaksak bence sadece Yazılım Tüketen değil aynı zamanda üreten bir toplum olma yolunda derslerin içeriğinin güncellenerek Yazılım ağırlıklı 5-8. sınıfı kapsayan ve liselerde de devam eden bir sistemin getirilmesidir. Ayrıca web tasarımı, grafik animasyon v.b. daha birçok konuda seçmeli derslerin olabileceğini. Ayrıca formatörlük görevi de devam edecekse bunun teknik lise ek ücretleri tarzı bir yapılandırmaya gidilmesi gerek. Ayrıca görüşme yapan değerli arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Benim en ilgimi çeken bölümü öğretmen olarak değilde devletin başka kurumlarında farklı görevlerde değerlendirme gibi bir şey geçiyor orada. Afedersiniz ama biz öğretmenlik yapmak için 30-40 bin tl paralar harcadık. Ne zorluklarla okuyan arkadaşlarımız oldu. Madem öyle okumazdık 2 yıllık bir programlama bölümünden bile devletin her hangi bir kurumuna göreve girebilirdik. Tek çözüm ÖĞRETMENLİKTİR. Taviz veremeyiz. Saygılar.

Ya arkadaş kusura bakmada yazılım web tasarım grafik animasyon demişsin bu dersleri hangi lab da hangi pc kaç tevellütlü PC lerde yapıcan hiç düşündünmü. Biri diyo 10 PC m var, biri diyo lab ım yok, ben diyorum7 yıllık makinalarım var... Ayrıca bunlar seçmelide olmaz adam gibi devam edilmesi gereken dersler. Dersler zorunlu olsa biz imkn dahilinde adam akıllı konuları anlatırız zaten(PC ler elverdiği ölçüde) ... Ortada PC si lab ı olmayan bi sürü öğretmen var, olan lablara hiç bi destek yok siz diyosunuz şu ders olsun bu ders olsun. Ben sene de 2 kere elektrik kesintisi denk gelir dersime apışıp kalıyorum napcam sınıfta diye. Tekrar söylüyorum keşke ders olsa.. Ama adam gibi labımız desteğimiz olmayacaksa derste ol-ma-sın. Bakanlar bile bilmiododur okullardaki BT lab larının durumunu. Bi gün derler tamam alın dersinizi, sonra deriz lab kurun bi 10 sene de öyle bekleriz

Sayın Hocam, bilmiyorum haberin var mıdır? Mayıs ayında fatih projesi kapsamında okullardaki BT sınıflarınında ölçülerini Bilgisayar sayısını hatta Laboratuarın kaç metre kare olduğunu belirten formlar alındı. Biz de her şey bir anda olsun istiyoruz. Fatih projesinin içeriğinde BT sınıflarının dağıtılması diye bir şey yok hatta yenileme çalışmalarının başlatılacağı bile söylendi o kadar da karamsar olmayalım. Zaten BT Sınıfları olmazsa ne formatörlük kalır ne de BT öğretmeni tek kurtuluş derslerdir. Yazılımdır.

Aslında İmam hatip ortaokulları gibi teknik ortaokullar kurulsa bizi de oradaki bilgisayar bölümüne alsalar. hem atanamayanlar da atanır böylece. böyle ortaokullar olsa mutlaka çocuklarını göndermek isteyen bir çok kişi olacaktır.

görüşmeye giden arkadaşlardan da Allah razı olsun. inş. karşılığını bulurlar

secret55' Alıntı:
Ayrıca 4+4+4 eğitim siteminde seçmeli 2 ders saati olan dersimiz kuran hz muhammedin haytı dersleri ile aynı sistemden seçileceğinden gölgede kalacak özellikle veliler tarafından diğer seçmeli dersler rağbet görecek ki okul müdürlerinin birilerine yaranmaya çalışması için de bu dersler daha çok seçilecek.
Bizim derslere girmemiz artık malesef hayal dersin zorunlu hale gelmesi gibi bi durum da olmayacak bunu bir kere kabul etmemiz lazım.Bizler öğretmendik ama şuan HİÇBİŞEYİZ bunu unutmayalım. Dersimiz olmasa da olur artık ne kadar az hasarlada olsa çözüme gitmek için bişeylerden vazgeçmeliyiz.

Mesele başka seçmeli derslerin gölgesinde kalma meselesi değil hocam.
Öğrencinin yada velinin seçtiği ve dersi seçen 10 öğrenci için o seçmeli dersin açılacağı bir sistemde zaten bir öğretmen haftada 8 saatten fazla seçmeli derse giremez. Seçmeli ders uygulama sistemi bir önceki cümlede yazdığım gibi işletilecekse seçmeli dersler mecburen haftada 1 güne yani 8 saat ders olan güne toplanmalıdır. Şuan 6-7-8 lerde uygulanan kulüp toplantısı şeklinde olmak zorunda. Çünkü farklı sınıflardan öğrenciler bir sınıfta ders görebilecekler. Yani haftada 1 gün (8 saat seçmeli ders) 4 gün mecburi dersler. Bakan da haftada 1 gün 8 saat olmasının gerekçesini böyle açıklıyor. Yani bizler 4 gün mecburi derslere giremeyeceğimiz için en fazla haftada 1 gün (8 saat) seçmeli derslere gireceğiz.

Eee çözüm...: ders saatine bağlı olmaksızın norm, yani kadrolu formatörlük. yada bilişim teknolojileri dersinin mecburi olması. hangisi daha gerçekçi çözüm siz karar verin.

eskisehir_bilisim' Alıntı:
Onlar mezun olupta atanamyan gençler. Bizler atandıkta onlar daha çıkmazda. Sonuna kadar destekliyorum arkadaşları

Kimse onlar için çözüm üretilmesin demiyor ki sayın hocam mevcut soruna çözüm getirmeden bu atanamayanları neye göre atayacak meb.
Birinci öncelikli olan norm sorunudur her okula kadro verilmesidir.Bizim sorun şu an onlarında sorunu bu sebeple atanamıyorlar.
Başka türlü atanamayanlar da dövünecek biz de........

secret55' Alıntı:
eskisehir_bilisim' Alıntı:
Onlar mezun olupta atanamyan gençler. Bizler atandıkta onlar daha çıkmazda. Sonuna kadar destekliyorum arkadaşları

Kimse onlar için çözüm üretilmesin demiyor ki sayın hocam mevcut soruna çözüm getirmeden bu atanamayanları neye göre atayacak meb.
Birinci öncelikli olan norm sorunudur her okula kadro verilmesidir.Bizim sorun şu an onlarında sorunu bu sebeple atanamıyorlar.
Başka türlü atanamayanlar da dövünecek biz de........

Bi bu adamdan ümitliyim bu ders konusunda yoksa akpli vekillerin alayının yüzüne tüküresim geliyor bizi bu hale düşürdükleri için.

anadolu_bote' Alıntı:
rock' Alıntı:
anadolu_bote' Alıntı:
Arkadaşlar bir öenri sunacaksak bence sadece Yazılım Tüketen değil aynı zamanda üreten bir toplum olma yolunda derslerin içeriğinin güncellenerek Yazılım ağırlıklı 5-8. sınıfı kapsayan ve liselerde de devam eden bir sistemin getirilmesidir. Ayrıca web tasarımı, grafik animasyon v.b. daha birçok konuda seçmeli derslerin olabileceğini. Ayrıca formatörlük görevi de devam edecekse bunun teknik lise ek ücretleri tarzı bir yapılandırmaya gidilmesi gerek. Ayrıca görüşme yapan değerli arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Benim en ilgimi çeken bölümü öğretmen olarak değilde devletin başka kurumlarında farklı görevlerde değerlendirme gibi bir şey geçiyor orada. Afedersiniz ama biz öğretmenlik yapmak için 30-40 bin tl paralar harcadık. Ne zorluklarla okuyan arkadaşlarımız oldu. Madem öyle okumazdık 2 yıllık bir programlama bölümünden bile devletin her hangi bir kurumuna göreve girebilirdik. Tek çözüm ÖĞRETMENLİKTİR. Taviz veremeyiz. Saygılar.

Ya arkadaş kusura bakmada yazılım web tasarım grafik animasyon demişsin bu dersleri hangi lab da hangi pc kaç tevellütlü PC lerde yapıcan hiç düşündünmü. Biri diyo 10 PC m var, biri diyo lab ım yok, ben diyorum7 yıllık makinalarım var... Ayrıca bunlar seçmelide olmaz adam gibi devam edilmesi gereken dersler. Dersler zorunlu olsa biz imkn dahilinde adam akıllı konuları anlatırız zaten(PC ler elverdiği ölçüde) ... Ortada PC si lab ı olmayan bi sürü öğretmen var, olan lablara hiç bi destek yok siz diyosunuz şu ders olsun bu ders olsun. Ben sene de 2 kere elektrik kesintisi denk gelir dersime apışıp kalıyorum napcam sınıfta diye. Tekrar söylüyorum keşke ders olsa.. Ama adam gibi labımız desteğimiz olmayacaksa derste ol-ma-sın. Bakanlar bile bilmiododur okullardaki BT lab larının durumunu. Bi gün derler tamam alın dersinizi, sonra deriz lab kurun bi 10 sene de öyle bekleriz
Belki de siz haklısınız ama öyle olsa BT sınıfının kapatılmasına neden izin versinler ? sanıyomusunuzki bundan bakanlıktakilerin yeğitektekilerin falan haberi yok? Ayrıca geçen sene fatihprojesi ile ilgili 1 günlük seminer vardı. Orada sorulan şöyle bi soru vardı. Okul güzelce fataih projesiyle donatılacak hatta BT sınıfına Akıllı tahta konacak ama bunun yanında 10 yıllık pc ler olacak. peki PC lerde yenilecekmi sorusuna öyle bi planlama yok cevabı verilmişti. Belki de ben yanlış hatırlıyorumdur da işalah sizin dediğiniz doğrudur.
Sayın Hocam, bilmiyorum haberin var mıdır? Mayıs ayında fatih projesi kapsamında okullardaki BT sınıflarınında ölçülerini Bilgisayar sayısını hatta Laboratuarın kaç metre kare olduğunu belirten formlar alındı. Biz de her şey bir anda olsun istiyoruz. Fatih projesinin içeriğinde BT sınıflarının dağıtılması diye bir şey yok hatta yenileme çalışmalarının başlatılacağı bile söylendi o kadar da karamsar olmayalım. Zaten BT Sınıfları olmazsa ne formatörlük kalır ne de BT öğretmeni tek kurtuluş derslerdir. Yazılımdır.

maalesef meslek liselerinde çokta fazla açık yok. meslek liselerinde bile sıralar oluşmuş durumda birileri yer değiştirmediği sürece sirkülasyon bile olmuyor.çok az kişiyi kurtaracak bir çözüm yerine daha kalıcı bir çözüm lazım. hem şuanda atanmış olanları hemde bu bölümleri okuyanları rahatlatacak bir yol bulunmalı.

pneuma_ex' Alıntı:
Bi bu adamdan ümitliyim bu ders konusunda yoksa akpli vekillerin alayının yüzüne tüküresim geliyor bizi bu hale düşürdükleri için.
İşimiz ümit dünyası zaten hocam. Yıllardır ümitlendiriyorlar bizi. Eskiden formatör olmasak da başka okula gönderemezler, öğretmenleri yoksa ders de seçmemişlerdir diyorduk artık öyle de değil. Artık öğrenciler seçeceği için okulda öğretmen var mı yok mu bakmaz öğrenciler. Eğer bir grup çıkıyosa da müdürler toplantısında öğretmen alışverişinde bizleri gönderebilirler artık. Biri perşembe tümgün yapar seçmelileri bi okulda cuma. Bi gün birine bigün birine gideriz.

Taleplerin net olması lazım. Zorunlu ders isteğinde diretilmediği için verilen cevaplara da bakarsak neredeyse öğretmenlikten kadromuz düşürülecek ve düz memur olacağız. Bence büyük çaplı bir eylem gerekli artık ama kesin derslerimizin arttırılması ve zorunlu olması amacıyla.

Branşımızdan soğuduk arkadaşlar.. Bilişim öğretmeni olmak istemeyen o kadar çok arkadaşım var ki.. Bence isteyenlere ilköğretim matematik öğretmenliğine yada fen ve teknoloji öğretmenliğine geçiş hakkı verilmeli....

başka bir memurluk kadrosu derken neyi kasdetti bence bu adamın bilişimle bizimle ilgili bakışı çokta olumlu değil.

prentice' Alıntı:
başka bir memurluk kadrosu derken neyi kasdetti bence bu adamın bilişimle bizimle ilgili bakışı çokta olumlu değil.
bence de.. lise mezunuyken atanabilyoduk biz memurluğa..

hocam olumlu-olumsuz arasıydı gerçekten böyleydi ama görüşmenin sonunda ondaki bilgisayar algısını değiştirdiğimize eminim ve norm yönetmeliğini öneride bulundum çalışmanın senelerdir sürdüğü filan bunu öneride vercez kendisi ilgilennecek nerden demeyin bugün akşam attığı twitlere bakın bizim görüşmemizle ilgili lütfen bakın https://twitter.com/hc_huseyincelik

Arkadaşlar içeriğin büyük bir bölümü atanamayan öğretmen arkadaşlarıma göre sanırım. Twitler gerçekten görüşme yapıldığını gösteriyor. Görüşmeden bahsediliyor.

atanamıyom' Alıntı:
598860_10151147335904334_234456879_n.jpg

Siz şu an Bilişim öğretmeni misiniz yoksa atanmayı mı bekliyosunuz?

Hüseyin çeliğin dediği gibi aday öğretmenseniz ne anlarsınız benim gibi yıllardır çile çeken bilg öğretmenin derdinden

jb.can' Alıntı:
atanamıyom' Alıntı:
598860_10151147335904334_234456879_n.jpg

Siz şu an Bilişim öğretmeni misiniz yoksa atanmayı mı bekliyosunuz?

Hüseyin çeliğin dediği gibi aday öğretmenseniz ne anlarsınız benim gibi yıllardır çile çeken bilg öğretmenin derdinden

sen ne anlarsınki elini kaç kez taşın altına köydun söylediği tabire bak ben ordaydım sizinde derdinizi dile getirdiğim için utanıyorum dicem ama diğer gerçek çabalayan atanmış hocalarıma ayıp olcak

Derneğin yapmış olduğu çalışmalar gerçekten başarılı. Bu çalışmada emeği geçen üyelerimize öğretmenlerimize hocalarımıza teşekkürler gerçekten...

anlamadığım şey hüseyin çelik kim ya. neden onunla görüşülüyor. ondan gelecekse gelmesin daha iyi. şimdi kurtarıcı olarak mı görülüyo, her şey zaten onun döneminde başladı.

Atanamayan arkadaşlarımıza haksızlık etmeyelim. Bizler burada ve ya başka platformlarda hep sizi destekleyeceğiz. Ama şunu aklınızdan çıkarmayın derim siz genç arkadaşlara. Siz bu bölümü farklı bir görevde bulunmak için okumadınız öğretmen olmak için okudunuz ana felsefeniz bu olsun derim. Yaptığınız ve yapacağınız çalışmalardan dolayı sizleri ve güzel derneğimizi kutlarım. Üye sayısını arttırmak için böte mezunları ile irtibat sağlanabilir. Hali hazırda okuayn 3.4. sınıf arkadaşlarımızda işin içerisine katılabilir. İmza kampanyası filan olabilir .Saygılar.

arkadaşlar görüşmede konuşulanları okuyunca resmen kış uykusundan uyandım .benim içimde oluşan his ''adamlar resmen bizi düz memurluğa gecirmek istiyolar ve bu şekilde bizi yıllarca yıpratma politikası izliyip en son bizi nolur nerde olursa olsun memur edin dedirtecekler''

lütfen özlğk hakarımızdan vazgecmeyelim her ne olursa olsun ve bunun için ilk adım derneğimize üye olup ordan bizim adımıza yapılacak çözüm önerileri için görüşmeler sağlayalım!!!

Kardeşim senin sorununda önemli kötü bi iş yaptın demiyorum. Sen öğretmen olmak istiyosun Kpss de puanlar normalleşsin istiyosun
İyi hoş ta benim derdim ayrı senin derdin ayrı
benim derdimi savunan kimse var mı içinizde onu merak ediyorum?

jb.can' Alıntı:
Kardeşim senin sorununda önemli kötü bi iş yaptın demiyorum. Sen öğretmen olmak istiyosun Kpss de puanlar normalleşsin istiyosun
İyi hoş ta benim derdim ayrı senin derdin ayrı
benim derdimi savunan kimse var mı içinizde onu merak ediyorum?
şu söylemlerinden sonra senin hakkını savunduğum için utanıyorum kendimden hocam

Hepsi aynı yere gelir, atanamayan arkadaşların derdini açılacak kadrolar çözecek, kpss puanlarını geri çekecek, alımları artıracak şey normların düzenlenmesi. Ya dersler zorunlu olacak ya da uygun okullara bt kadrosu verilecek. Görüşmede zaten bunların ikisine de vurgu yapılmış. Hüseyin Çelik bunları anlatmak için uygundur ya da değildir ayrı konu ama bizim için atılan her adım önemli her çaba değerli, emek verenlere teşekkür bir borçtur.

Geri