hangi şehir

Kodla Büyü
Antalya- Gazipaşa
Küçük bir yer, gezilecek pek yerde yok(alanya- anamur arasında) ama taptaze meyve sebzeler, öğrencileri gayet iyi, öğretmene bakış güzel, deniz kenarında tam bir memur kenti :)

glimmer' Alıntı:
denizlinin ilçeleri kötüdür baştan söliim en güzel hatta tek güzel ilçesi sarayköy aydın-denizli arasında diğerlerini asla istemeyin
sarayköy de güzeldir hocam ama acıpayam'ı da tavsiye ederim 4-5 yıl denizlideydim.belki beğenmezsiniz ama serinhisar'ın(3 yıl) insanını hiçbirine değişmem.serinhisarda imkanlar azdır ama insanı iyidir.acıpayamda imkanlar daha iyidir.memleketiniz neresiyse eşinizle de oturup konuşarak denizliyi yazmanızı tavsiye ederim.bir arkadaşım sonrada çok pişman olmuştu.

mersinin deniz kenarı ilçeleri...her yönden ucuz...kira,ulaşım,sebze,meyve...her istedinizde kolaylıkla denize gidebilirsiniz...tek sorun iller arası ulaşım.yolları çok virajlı....

memleket aydın hocam.. denizliyi eşim yazdı bileee teşekkürler bilgi içiin

furkanhoca' Alıntı:
elbette Herkesin kendi memleketi raHattır ama bunun dışında Samsun/Bafra'yı taVsiye ederim.Ülkemizin en büyük Ve kalabalık ilçelerinden. Sosyal imkanları yeterli, yerleşim Ve tüketim Hesaplı. Öğretmen olarak da işini yapan Her zaman saygıya mazHar olur.

hocam kalabalıksa pek iyi değildir :)

aliantep27' Alıntı:
Vay be, ne kadar da güzel tasvir etmişsiniz Antebi..
Antebe gittiğinizde eski camilerin duvarlarına, minarelerine dikkatlice bakın ne kadar gönül eğlediğini görürsünüz...
Hocam cami-minare sormamış arkadaş ki, yaşanacak yer demiş.
bu gün ev kiraları bile 500-600-700-2000 tlye kadar ev var. Köyünün bile dönümü en az 10000 tl, şımarık zengin değil de ne ya...
üç-kağıt dalaveresini saymıyorum, daha.

eylul1349' Alıntı:
kesinlikle tatvan değil
tatvanda iki sene kaldım hocam, bence doğuda görev yapılacak nadir yerlerden, tatvanı sevipte 8 sene boyunca kalan öğretmen arkadaşlar vardı

Hocam cami-minare sormamış arkadaş ki, yaşanacak yer demiş.
bu gün ev kiraları bile 500-600-700-2000 tlye kadar ev var. Köyünün bile dönümü en az 10000 tl, şımarık zengin değil de ne ya...
üç-kağıt dalaveresini saymıyorum, daha.
hocam sanki kayseriyi tarif etmişsiniz

bu başlık iyi oldu il dışı atamalarda biraz fikir sahibi olmuş oluruz ;)

beyazgolge' Alıntı:
hocam kayseride 4 sene çalıştım çocuk yetiştirmek için ideal bir şehir ev kiraları pahalı diyorlar ama yerine göre... yıllık istemeleri sıkıntı.herşeyin ucuzunu bulabilirsin oradan 75 tl ya aldığım kitaplık elazığda 180 tl konya ereğlide 250 tl yeter ki alışveriş yapmasını bil. bende inşaallah seneye tayin isteyebileceğim. kayseriden almak istiyorum bakalım hayırlısı...

İstanbul : Ne Senle yaşanıyor ne de Sensiz oluyor dediğim şehir...
Ama ben herşeye rağmen Bursayı tek geçerim, huzur bulduğum ender şehirlerden...

bilisim_34' Alıntı:
:+1: aynen hocam bende İstanbuldayım hem çok zor hiç sevmiyorum hemde başka bir yere gittiğim zaman özlüyorum :) yinede eşim özel sektörde olmasa, gitme imkanımız olsa ileride yaşamak istediğim tek şehir Bursa..

dibler' Alıntı:
bilisim_34' Alıntı:
:+1: aynen hocam bende İstanbuldayım hem çok zor hiç sevmiyorum hemde başka bir yere gittiğim zaman özlüyorum :) yinede eşim özel sektörde olmasa, gitme imkanımız olsa ileride yaşamak istediğim tek şehir Bursa..
İstanbul tarihin bir mirası, ondan vazgeçilemez elbet... Hafta sonları filan uğranabilir, hasret giderilebilir...:)

theghost83' Alıntı:

adıyaman ama merkezi :D...

adana çukurova ilçesi veya seyhanın kuzey bölümleri... ulaşım her ile sağlanabilir... yiyecek, giyim ve konut bakımından her bütçeye uygun olanı mevcuttur. ama bilişim teknolojileri öğretmeni olan için formatörlükler sıkıntı çıkarır :)...

Yaşanacak denilen şehir de evvela deniz olacak, bence öğretmen için ideal olan şehir merkezi de değil merkezlere yakın, dışarıya çok ihtiyaç duymayan ilçeler.
Şehir olarak ilk sıra tabi ki İstanbul olur, herkesin aşığı olduğu, herkesin kızdığı ama uzak kaldığında özlediği vazgeçemediği şehir.. Sonra da Kocaeli...

Geri