Hangi Kitabı Okuyoruz?

Kodla Büyü
mustafa armağanın kitaplarını seviyorum. tarih araştırma kitapları. küller altında yakın tarih serisini tavsiye ederim.

H.Nihal Atsız - Ruh Adam. 4. kez okuyorum hepsinde aynı etkiyi bıraktı. Yazarın siyasi kimliğini benimsemeyenlerin bile mutlaka okuması gerektiği kitap.

Aziz Nesin
Memleketin birinde
Tamda bu dönemleri anlatıyor yazalı uzun zaman geçmiş fakat ülkenin gerçekleri değişmiyor demek ki :)

Bir Çift Ayakkabı - Sunay AKIN

Öykü tadında bir sürü şey öğreneceğiniz çok güzel bir kitap. Diğer Sunay AKIN kitapları gibi bunu da tavsiye ederim...

Cehennem - Dan BROWN

"Cehennemin en karanlık yeri buhran zamanlarında tarafsız kalanlara ayrılacaktır." sözü ile başlayan klasik bir Dan BROWN kitabı. Robert Langdon'un maceraları dolu dizgin devam ediyor. Diğer Langdon maceralarına göre kitabın başlangıcı çok iyi. Kitabın sonunu merakla bekliyorum. Tüm Dan BROWN okuyucularına ve macera tutkunlarına tavsiye ediyorum...

Son 15 gün içinde iyi gidiyorum :)
İskender Pala- Efsane
Gözlerini Sımsıkı Kapat-John Verdon
Kardeşimin Hikayesi- Zülfü Livaneli (devam ediyorum)

Ahmet ümit Kavim bitti
Ahmet Ümit İstanbul Hatırası devam ediyor.

kitapları kütüphaneden alıyorum. böylece bitirmek için kasıyorum biraz. en geç 15 günde 2 kitap. güzel oluyor.

iskender pala-aşka dair ve efsane kitaplarını aldım okumaya başlıyorum,en yakın zamanda da Dan BROWN-Cehennem kitabını alıcam

En fazla mesaj barındıran konu başlığının bu olması sevindirici :++: 100'ler kulübüne giren ilk başlık bu mu acaba?

Beyaz Zambaklar Ülkesinde
Rus yazar Grigory Petrov tarafından kaleme alınmış 1923 tarihli kitaptır.

1800'lerin son döneminde Finlandiya halkının içinde bulunduğu durumu,
cehaletten kurtulmak için bu ülkedeki bir avuç aydının verdiği olağanüstü mücadeleyi anlatır.

Yayımlandığı devirde Türk aydını ve Türk bürokrasisi, bu kitabının içerdiği fikirleri,
ülkede uygulanması gereken bir eğitim ve kalkınma programı olarak kabul etmiştir.

Çeşitli kaynaklarda Mustafa Kemal Atatürk tarafından askeri okullarda okutulması ve öğrencilere tavsiye edilmesi istendiğinden bahsedilmektedir.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Beyaz_Zamb ... 9Clkesinde
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=125781

Geri