Hiç Bir Siteye Bağlanmıyor

Kodla Büyü
habibocak' Alıntı:
omurilik' Alıntı:
çözüm bulan var mı arkadaşlar? sertifikayı yükledim yine olmadı...
Sorun sertifika ile ilgili değil Hocam. Telekomun internet çıkışı ile ilgili.

Bu sorun sadece okullarda değil ev ve işyeri kullanıcılarında da var.

Sayın Hocam ya sizde bir yanlışlık var ya telekom da aradık 4440375 her hangi bir sorun yok diyor uzantısı com.tr olan siteleri bile açmıyor sorun milli eğitim bakanlığında evet dediğiniz gibi sertifikalık bir sorun değil çıkışlarında bir sorun var bakanlığın...

sinek101' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
omurilik' Alıntı:
çözüm bulan var mı arkadaşlar? sertifikayı yükledim yine olmadı...
Sorun sertifika ile ilgili değil Hocam. Telekomun internet çıkışı ile ilgili.

Bu sorun sadece okullarda değil ev ve işyeri kullanıcılarında da var.

Sayın Hocam ya sizde bir yanlışlık var ya telekom da aradık 4440375 her hangi bir sorun yok diyor uzantısı com.tr olan siteleri bile açmıyor sorun milli eğitim bakanlığında evet dediğiniz gibi sertifikalık bir sorun değil çıkışlarında bir sorun var bakanlığın...
Hocam,

Siz il telekom ile görüşüyorsunuz. Biz Genel müdürlükleri ile görüşüyoruz. İl telekomlar internetiniz hiç olmasa bile size "sinyal gücü mükemmel" diyor. Gerisini siz düşünün.

habibocak' Alıntı:
Hocalarım,

Telekomun Yurtdışı internet çıkışlarında sorun varmış. Ondan kaynaklanıyormuş.

sizide kandirmis olabilirler, okula 100m mesafedeki evin adsl i gayet normal calisiyor. Bana kalirsa bu sertifika dalgasina bir seyler karistirdilar yine.

Suicide' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hocalarım,

sizide kandirmis olabilirler, okula 100m mesafedeki evin adsl i gayet normal calisiyor. Bana kalirsa bu sertifika dalgasina bir seyler karistirdilar yine.
Sertfika kurulumu internet hızını bu kadar yavaşlatmaz Hocam.

habibocak' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hocalarım,

Sertfika kurulumu internet hızını bu kadar yavaşlatmaz Hocam.

mint icin kullandiklari serverlarin basina bir is gelirse daha beter bile olur hocam. Bu sadece benim tahminim, meb kaynakli baska bir sorunda olabilir. Yalniz suna eminim tt yurtdisi cikislarinda en ufak bir sorun yok, oyle olsa internet alemi ayaga kalkardi.

ogle arasi icin evdeyim, okulda olan biri varsa bankalarin sitesini denesin birde, tak diye acilirsa bilin ki sansurun sonucu bu :)

yok ya hu değişen bişey yok drive a erişsem dahi dosyaları açamıyorum, basit bir excel sayfası sabah beri yükleniyor, eve geçince evden de deneyelim bakalım

Kesinlikle sansürün sonucu biraz önce denenmişlikle beraber normal bağlantıdan her siteye giren bağlantı mebin bağlantısı ile hiç bir yere girmiyor düzelme felanda yok :verymad:

Ya ben google drive daki dosyalarımı indiremiyorum.Bence google da engellensin rahatlayalım.

Bence serfikada problem var.

sinek101' Alıntı:
Kesinlikle sansürün sonucu biraz önce denenmişlikle beraber normal bağlantıdan her siteye giren bağlantı mebin bağlantısı ile hiç bir yere girmiyor düzelme felanda yok :verymad:

rica etsem bankalardan birinin sitesini deneyebilir misiniz, malum onlar mint den muaf.

Suicide' Alıntı:
sinek101' Alıntı:

rica etsem bankalardan birinin sitesini deneyebilir misiniz, malum onlar mint den muaf.

Sayın hocam biraz önce arkadaşımın yanındaydım her taraf cayır cayır öyle bir şeyde yok sıkıntı mebin filtreleyip gönderdiği bağlantıda modem bağlantı adlarımızın uzantısı @meb bu şekilde bağlantısı olanların tamamında sıkıntı

sabah hiç ypktu şuan kağnı hızıyla devam ediyoruz. dial up bağlantıya geçtik sanırım :)

En önemli şeyi de yasaklamışlar, farkında değiller: Windows 7 den Windows 10 a MediaCreationTool aracıyla güncelleme yapamıyor. Onu da yasaklamışlar. Windows update nasıl olacak? Son gün 15 temmuzdu. Neyse ki birkaç memur bilgisayarında windows 7 var. Fakat ben akıllı tahtaları kendim güncelleyecektim..... İnşallah düzeltirler...

muharremyildiz' Alıntı:
En önemli şeyi de yasaklamışlar, farkında değiller: Windows 7 den Windows 10 a MediaCreationTool aracıyla güncelleme yapamıyor. Onu da yasaklamışlar. Windows update nasıl olacak? Son gün 15 temmuzdu. Neyse ki birkaç memur bilgisayarında windows 7 var. Fakat ben akıllı tahtaları kendim güncelleyecektim..... İnşallah düzeltirler...

Hocam ne yaptıklarını inan kendileri de bilmiyor nasıl bir hırs ise bu nasıl bir mücadele ise inan anlam veremiyorum, sanki hayat memat mevzu tamam yasakladın yasakladın her gün bir şeyleri değiştirme zorundamısınız stabil nasıl çalışıyorsa sistem o şekilde bırakın, marifetmiş gibi forumları siteleri takip eden sevgili bakanlık çalışanları en ufacık şeyden nem kapıyorlar birisinin ak dediğine birisi kara diyor, sen eline ne geçerse yasakla, kapat sonunda artık öyle bir şey yaptılar ki kendileri de içerisinden çıkamıyorlar bugün ki olayın sabahtan beri yaşadıklarımızın tarifi bu bakalım ne kadar ileriye gidecekler inanın bende merak ediyorum...

Bana eski fax-modem günlerimi hatırlattın MEB :++: Yaşasın Dial-Up hızında internet :puhaha:

Ben önceki hafta yaşamadığım bir sıkıntı yaşıyorum. Okul web sitesinden google drive içindeki google sunular kısmında bulunan sunulara link verdim. Geçen haftalarda verdiğim linkler çalışıyor. ama google sunular kısmını bu hafta açamıyorum. Sunuyu dokümanlar kısmına ekliyorum. Bu sefer sunuyu açıyor ama içindeki animasyonlar çalışmıyor. Bu sorun meb'den mi yoksa google'dan mı kaynaklanıyor? Teşekkürler!

Suicide' Alıntı:
sinek101' Alıntı:

Faz1 fiber internet var banka sitelerine çatır çatır giriyor.Hiç sorun yok.

Bağlantılar bir parça olsa da düzeldi inşallah böylesi bir sorunla karşılaşmayız umarım...

Evet sagolsunlar istedikleri oluyor onların isteği dışında bir yere giremiyoruz yilsonu sergi ocon davetiye hazirlicaktim ama maalesef internete giremedim ve halledemedim :-(

Adsiz27fa9.jpg

Komedi hala devam ediyor !!! Gördüğünüz iş batsında görmez olun ayıp gerçekten insan utanır sıkılır o kadar mühendis onca bu işler uğraşan adam yazıklar olsun burada oturup düzelmesini bekleyeceğiz artık !!!

arkadaş sene olmuş 2016
avrupa almış başını gitmiş
bizim uğraştığımız şeylere bakın.
valla askeriye gibi oldu meb, sadece kendi içindeki sitelere giriyor. :x

Geri