http://u.asdafdgfgf.com/ads.js trojanı

Kodla Büyü
Arprotect programı vistada çalışmıyor sanırım. Kurdum pc yeniden başlattı ama açmadı. vistada deneyen var mı hiç?

ya arkadaslar merhaba benımde bu solucanla basım dertte yapmadıgım sey kalmadı agdakı pclerı tarattım ıplerı buldum yıne aynı yıne aynı:(sonu js ıle bıttıgınde javascriptlerı kapadım uyarıyı almıyorum fakat varlgı benı rahtsız edıyor

antivirüs programınızı güncelledikten sonra;
1_ başlat / çalıştır ı açın ve msconfig yazıp Enterlayın.
2_ msconfigten BOOT.INI menüsünü seçip SAFEBOOT seçeneğini checkleyip bilgisayarı yeniden başlatın.
3_ Tam bir virüs taraması yapın Antivirüs programınızla.(benim tavsiyem Norton)

Not:işiniz bitince SAFEBOOT seçeneğini kaldırın

cok tesekurler ama kesınlıkle ıse yaramıyor bır cok trojanla savastım ama ben bunun gıbı sulugunu gormedım:)kore yazılımıymıs arastırmalarıma gore sırket aglarını cokertmıs zamnında baya eskı bır solucan.kafayı yıycem:D

alperen99' Alıntı:
antivirüs programınızı güncelledikten sonra;
1_ başlat / çalıştır ı açın ve msconfig yazıp Enterlayın.
2_ msconfigten BOOT.INI menüsünü seçip SAFEBOOT seçeneğini checkleyip bilgisayarı yeniden başlatın.
3_ Tam bir virüs taraması yapın Antivirüs programınızla.(benim tavsiyem Norton)

Not:işiniz bitince SAFEBOOT seçeneğini kaldırın
Hocam dediğiniz yöntem başka virüsler için etkli olabilir fakat; bu trojana yaramıyor çünkü trojan başka bir makinada oluyor ve diğer makinaları etkiliyor. virüs programlarının güncellenmiş halleri silmiyor neden mi? çünkü; ağdan bir başka bilgisayarda olduğundan silemiyor. O yüzden yazılarımızı baştan okuyup uygularsanız problem kalmaz.

sımdı arprotectı ıkı farklı pcye kurdum bırısınde 3 ip buluyor kendısı dahıl dıger pcde ıs 2 tane ıp oluyor.bır dıger sorum ıplerın yanında sureklı degerlerı degısen rakamlar var anlamalrı nedır acaba

O değerler gönderilen paketlerdir onların önemi yoktur. Siz IP leri takip edip ilgili makinayı temizleyin.

İlgili makinalar msn tarzı programlar kullanıyorlarsa o anda onlarıda gösterebilir.Bunun için elde ettiğiniz Ip adreslerini alarak en çok şüphe entiğiniz makinaya geçip kontrol edin ona aitse o makinaya format atın.

Selamlar. Görev yaptığım yerdeki ağda da bu sorun var maalesef. ARProtect_Setup_0.12.27.exe dosyasını kurdum ve benden bilgisayarı tekrar başlatmamı istedi. Fakat bilgisayarı tekrar başlatınca bu sefer internete hiç bağlanmaz oldu. Anlamadım gitti, ne biçim birşeymiş bu?

Ben iki gün uğraştım sonunda fark ettimki ağdaki tüm makinalar temizlenmeden olay bitmiyor. Çünkü internete bağlanmak istediğinde anında diğer makinalardan geliyor.
Tüm makinalara kaspersky kurdum, canına okudu, yani tek makinalık iş değil, tüm ağdsaki makinaları taratmak gerekiyor.
Avast temizlemiyor bu arada benim anladığım kadarıyla, şimdiye kadar gördüğüm en kıl trojan, ağda yüzlerce makina varsa ne yapılır bilmem:)
Allah kolaylık versin :)

pekitkan' Alıntı:
Selamlar. Görev yaptığım yerdeki ağda da bu sorun var maalesef. ARProtect_Setup_0.12.27.exe dosyasını kurdum ve benden bilgisayarı tekrar başlatmamı istedi. Fakat bilgisayarı tekrar başlatınca bu sefer internete hiç bağlanmaz oldu. Anlamadım gitti, ne biçim birşeymiş bu?

Evet, programı kurunca internete bağlanamıyorum. Sağ alt köşede bağlantı simgesi normal gözüküyor ama hiçbir adrese giremiyorum. Fakat programı çalıştırınca 1 tane ip numarası verdi. Bu ip'nin sahibini sanırım bilgi işlemden öğrenebilirim. Ağımızda 100'lerce pc var, acaba bu işe hiç bulaşmasam mı?

(İnternete bağlanıp bu mesajı yazabilmek için programı uninstall yapmak zorunda kaldım maalesef.)

Hocalarım bizde nete girememek gibi bir sorun oluşmamıştı. Diğer taraftan şunu belirteyimki bir makinada olduktan sonra diğer tüm makinaları etkiliyor yani tüm ağı değil sadece trojanlı makinayı temizlemeniz yetiyor.Tabi siz flash diskle yada diğer yollarla diğer makinalarada bulaştırmamışsanız.

yahu ben kaç gündür uğraşıyorum. modemin ip side gözüküyor. ARP programında ne yapacağımı şaşırdım. Format en son düşüneceğim şey. :cry:

hakoteknik' Alıntı:
yahu ben kaç gündür uğraşıyorum. modemin ip side gözüküyor. ARP programında ne yapacağımı şaşırdım. Format en son düşüneceğim şey. :cry:
Hocam bu trojan tam bir baş belasıdır neyseki ben sorununmu birgünde halletmiştim. :)

Hayır hocam bizde olmadı. Demek siz yanlış makinaya format attınız yada tekrar bulaşmasına neden oldunuz. Hem dediğimiz gibi ağdaki makinanınn birinde oldukduktan sonra diğerlerindede gösteriyor.

yahu Musteri Kalmadi Cafede programin gösterdigi pc format atiyorum orayi tekrar gösteriyor cafenin bir bölümü pc lere donuyor ne yapacagimi bilmiyorum delirdim

Kardeş tespit etmek aslında çok kolay. Ana makinan hariç diğerlerini kapat bakalım gene gösterecekmi? Gösteriyorsa ana makinanda virüs vardır eğer göstermiyorsa diğer makinaları tek tek açarak onları kontrol et. Bu şekilde anlaşılır hangi makinanın virüslü olduğu. Tespit ettinkten sonrada ne yapacağını biliyorsun sanırım.

arprotect i çalıştırınca 2 numara çıkıyor üstteki ıp numarası alttaki varsayılan ağ geçiti numarası. ıp numarasını anladım tamam ama ağ geçiti numarasını anlayamadım.ağ geçiti numarası aynı ağı paylaşan tüm kullanıcılarda aynı mı acaba?

virüslü bilgisayar kapanınca antivirüs programları uyarı vermeye devam etmiyor sanırım. çünkü belli saatlerde uyarı veriyor virüs programı. mesela gece geç saatte vermiyor. herhalde virüslü bilgisayar kapanmıştır. yanılıyor muyum acaba? cevap verirseniz sevinirim.

effe__' Alıntı:
virüslü bilgisayar kapanınca antivirüs programları uyarı vermeye devam etmiyor sanırım. çünkü belli saatlerde uyarı veriyor virüs programı. mesela gece geç saatte vermiyor. herhalde virüslü bilgisayar kapanmıştır. yanılıyor muyum acaba? cevap verirseniz sevinirim.
Hardeş son derece haklısın yazılarımı baştan okursan zaten bu sonuca varmak zor olmayacaktır.

Viruslu kafeler kervanına kafecek bizde katıldık .. Temizleme çalışmalarımız dewam ediyor ... Yardımlar için saolun ..

zopa' Alıntı:
Viruslu kafeler kervanına kafecek bizde katıldık .. Temizleme çalışmalarımız dewam ediyor ... Yardımlar için saolun ..
İyi oluyor belkide en azından uğraşacak bir iş birde yeni bir arkadaşlık kuruyorsunuz... :D :D

Çoklu msn programını açtığım zaman kendi pcimde diğer zamanlarda ağ üzerindeki hiçbir bilgisayarda virüs bulamıyor?

Ne önerirsiniz?

Bir arkadaşın dediği gibi , Airteis modemimizin de adresi görünüyor sabahtan beri 1000 i geçti üstelik :(

Modemle ilgili bir durum değil bu! O yüzden siz sadece IP adresi çıkan makinaları kontrol edin dikkar edin siz kontrol ederken ağdaki herhangi bir makinanın msn sini açmayın. Msn yi açarsanız o makinanında IP adresi çıkacaktır buda virüsü bulmanıza engel olacaktır. Hadi kolay gelsin...

msnden kaynaklanıdığını tahmin etmiştim. ancak msnleri kapatıp sadece normal internet kullanımı yaptığımız zaman kendi pcmde spoof gösteriyor. gerçek bir sonuç mudur acaba? format gerekli ve yeterli midir?

DotCom' Alıntı:
msnden kaynaklanıdığını tahmin etmiştim. ancak msnleri kapatıp sadece normal internet kullanımı yaptığımız zaman kendi pcmde spoof gösteriyor. gerçek bir sonuç mudur acaba? format gerekli ve yeterli midir?
Eğer virüs programın silebiliyorsa formata gerek yoktur ama silemiyorsa format at ve kurtul başını ağrıtmasın...

Geri