kablosuz ağa bağlanamama

Kodla Büyü

missilver

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulumuzda idareye ait kablosuz ağ var. şu anda sadece müdür yardımcısının bilgisayarı bu ağa bağlanabiliyor fakat beni bilgisayarımdan ya da müdürün bilgisayarından bağlanmaya çalıştığımızda bağlanmıyor. sürekli ağ adresi alıyor sonra duruyor. nasıl çözebilirim lütfen acele yardım edin..

bağlanmaya çalıştığın bilgisayarda daha önceden sabit ip verilmiş olmasın

yok hocam otomatik ip. çok ilginç sadece bir bilgisayar bağlanıyor başka bilgisayarlarla bağlanamıyorum..

iki bilgisayarda da kayıtlı kablosuz ağları silip yeniden bağlanmayı deneyin.
sadece wpa ise wpa2 yi deneyin.
yalnız xp sp3 olmadığı zaman wpa2 ye bağlanamıyor.

ama müdür yardımcısı bağlanabiliyor bu durumda başka bir sorun olması gerekmez mi? neden biz bağlanamıyoruz?

Şifreyi hatalı girince olur bu ağ adresi almaya çalışıp sonra durma olayları. Şifreyi hatasız şekilde tekrar yazmaya çalışın hocam. Bir de tercih edilen kablosuz ağlar listenizi temizleyin. Önce temizliği yapın, sonra kablosuz şifresini hatasız yazarak girmeyi deneyin.

hocam hatasız giriyorum ama olmuyor zaten aynı şekilde girdiğimiz bir bilgisayar bağlanabiliyor. ama sadece 1 tane bağlanıyor diğerleri bağlanamıyor. kafayı yiycem şimdi wallahi..

Yok hocam aksine MAC şifre yapıldıysa sadece 1 tanımlı bilgisayar bağlanır, diğerleri şifreyi doğru girse dahi bağlanamaz. Yani MAC şifreleme yapılmadıysa sorunsuzca bağlanabilmeniz gerekir. Sizden önce falan MAC şifreleme yapılmış mı acaba, merak ettim.

hocam normalde sorunsuz idere giriyordu ben de şifresi bile yoktu. fakat 23 nisan haftasında ben raporlu iken bir ara internet gitmiş şimdi sadece bir bilgisayar bağlanıyor hiç birşeyi değiştirmedik diyorlar ama bilemiyorum tabii...

çok komik ama ben bu okulda yeni başladım. şimdi modemin şifresini filan soruyorum kimse bilmiyor ve kimin kurduğunu da bilmiyorlar güleyim mi ağlayayım mı? ayrıca tt nin şifresini de bilmiyorlar...

ttnet'ten öğrenebilirsiniz adsl bilgilerini. modemi resetleyip tekrar kurmayı deneyin :wink:

arkadaşlar modemi resetledim ama bu defa bağlanan bilgisayar da gitti.. ağ adresi alınıyor diyo bekliyor sonra çarpı işareti geliyor. yardım lütfen

hocam w7 ve xp de çakışmalar oluyor. dns yi elle verin. sorun çözülür sanırım. bizim sorun öle çözülmüştü..

şu anda sadece 1 bilgisayardan deniyorum ama bağlanmıyor. daha önce bir tane bağlanıyordu o da gitti

modemi resetlendin sanırım.

herhangi bir mac engelleme falan olmasın.

modemin marka ve modeli nedir?

default olarak mac filtreleme aktif ise hiçbir bilgisayarın bağlanamaması normaldir

hocam kablo ile modeme bağlanın modem kullanıcıa adı ve şifre değişmemişse modem ayarlarını inceleyin gözünüze takılan bir ayrıntı olur illaki olmuyorsa da bekleyin :belki aksi gününüzdesinizdir pazartesi çözülmüş olur (tecrübe ile sabit ) :)

arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim çözdüm sorunumu.. saçma bir şekilde oldu ama oldu. önce şifresiz bağlantı yaptım sonra eski şifreyi ve yeni bir sürü şifre debedim olmadı sonra iki basamaklı bir sayıyı 7 defa denedim ve oldu. ben de gıcık oldum... neyse ilginize teşekkür ederim...

Geri