kablosuz usb adaptör kurup çalıştıramıyorum.İMDAAAATTT

Kodla Büyü

nazli179

Aktif Üye
arkdaşlar okulda var olan bir kablosuz ağ sistemimiz var. bir sınıfta yer alan masaüstü bilgisayardan ağa bağlanmak istiyoruz. zyxel nwd2205 Kablosuz N Usb Adabtör aldık. cd den kurulum yapıp yeniden başlatıyorum bilgisayarı. Sonrasında Wireless N Usb Utilty diye bir kısa yol atıyor tıklıyorum hiç birşey olmuyor. usb nin üzerinde bi düğme var wps özelliği varmış ışık yanacakmış filan ama onun sanırım bu durumla alakası yok.. donanım olarak bile görmüyor usb adaptoru.. ben nerdeee yanlış yaptım diyorum???

Hocam hiç sürücü dahi kurmadan taktığınızda bilinmeyen aygıt olarak bulması lazım. Eğer bulmuyorsa ya usb portlarında ya da aygıtta bir sorun var.

resmide bu

Ekli dosyalar

• nwd2205_250x250.jpg
    nwd2205_250x250.jpg
    20.6 KB · Görüntüleme: 6,069
sitelerde' Alıntı:
Hocam hiç sürücü dahi kurmadan taktığınızda bilinmeyen aygıt olarak bulması lazım. Eğer bulmuyorsa ya usb portlarında ya da aygıtta bir sorun var.

hocam normalde yazıcının olduğu usb girişine taktım onda sorun yok.. başka bilg.de denedim gene aynı şey oluyor..ama donanımsal sorun varsa bile neden kurulumdan sonraki kısa yolda çalışmıyor??

esesim26' Alıntı:
nazli179' Alıntı:
esesim26' Alıntı:
bilgisayarın saat ve tarihini kontrol edin hocam.

onlarda da bi sıkıntı yok hocam
Usb girişlerinde sorun olduğunu sanmıyorum. İşletim sistemi windows 7 dir büyük ihtimalle. Ben yeni kurduğum bir bilgisayarda tarih ve satten dolayı aynı sıkıntıyı yaşamıştım.

WİNDOWS XP işletim sistemi kasadaki usb de sıkıntı yok eminim ama adabtorde varsa bilemiyorum yeni aldık teknosadan

Hocam hiç driver kurmadığınız bir pcde yeni donanım bulundu, bilinmeyen ayıt vs. diyor mu yoksa taktığınız halde hiçbir tepki vermiyor mu?

aynı sorun ben de de var
aygıt usb li değil vida gibi döndürülerek takılıyor, bilgisayara taktığımızda hiç bir tepki vermiyor..

sayın hocam
resimdeki cihaz ise
bunlarda usb portuna oturdukları zaman üzerindeki plakalardan kaynaklanan temas sorunu yaşanabiliyor.
ve ilk taktığınızda sıkıntı varsa ,
cihaza daha fazla zarar vermiş olma ihtimaliniz var, malum elektrik atlaması ve şase den kaynaklanan lehim çatlak ve kırıkları oluşarak cihaz arızalanabiliyor...
bilginize..

aygıt bozukmuş ama teknosa iade yada değişim yapmak yerine servise gönderdi. bu bizim kullanım hatamız değil dedim ama yapacak birşey yokmuş...

yanlış anlaşılmasın bilmediğim için soruyorum.. tarih ve saatin usb ile ne sıkıntısı olur..

bilgisayarının usb portlarının çalışırlığından eminsen usb adaptörün arızalıdır, bence ürünü aldığın yer üzerinden servise gönderme çünkü ürünü aldığın yer ürününü servise kendi belirlediği bir gün getirir ZyXEL 444 1 150 çağrı merkezini arayarak bir arıza kaydı oluşturuyorsun kısa msj ile kargo bilgileri geliyor kargoyu arayıp kodu verdiğinde ücretsiz olarak kargo cihazın bulunduğu yerden alıp servise götürüyor, anlayacağın servis süren çok kısalıyor.

laxi' Alıntı:
bilgisayarının usb portlarının çalışırlığından eminsen usb adaptörün arızalıdır, bence ürünü aldığın yer üzerinden servise gönderme çünkü ürünü aldığın yer ürününü servise kendi belirlediği bir gün getirir ZyXEL 444 1 150 çağrı merkezini arayarak bir arıza kaydı oluşturuyorsun kısa msj ile kargo bilgileri geliyor kargoyu arayıp kodu verdiğinde ücretsiz olarak kargo cihazın bulunduğu yerden alıp servise götürüyor, anlayacağın servis süren çok kısalıyor.

keşke daha önce görseydim mesajınızı

Geri