Klima Tavsiyesi

Kodla Büyü

theogus45

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 145 m2 bir ev için klima düşünüyorum ama şu büyük salonlarda camilerde vs gibi yerlerdeki uzun klimalar var ya duvara monte değil ayakta duruyor ondan alsak salonun bir köşesine koyup diğer odalara da fayda verir mi kullanışlı olur mu acaba ?

Re: Ynt: Klima Tavsiyesi

Kullanmayı düşündüğünüz her odanın zemin civarı duvarına, egsoz denen 20cm çaplı delik açarsanız olur.
Bir odadan, Tüm ev için çok fazla elektrik yakar ki, Saatte 3kw tan aşağı kullanmaz.

Şöyle izah edeyim salon duvarından karşıya uzun bir hol var bu uzun hole çıkan iki oda var ve holün sonunda bir oda daha var yani tam Hole bakan salon duvarının oraya koysam en azından düşündüğümüzü elde edebilir miyiz ?

theogus45' Alıntı:
Şöyle izah edeyim salon duvarından karşıya uzun bir hol var bu uzun hole çıkan iki oda var ve holün sonunda bir oda daha var yani tam Hole bakan salon duvarının oraya koysam en azından düşündüğümüzü elde edebilir miyiz ?
Güzel fikir;
Mutfakta hanım ve odalarda çocuklarda istifade eder.
Lakin salonda TV seyretmek oturmak çay içmek ve çocukların bulunmasına hanımdan izin varmı?Bizim buralarda, salon güzel yapılır döşenir temizlenir ve kullanılmayıp, kilitlenir.
NOT;
Hole bakan salon duvarının klima bölgesinde delik açarken, kolon vs. olmamasına dikkat edin.

Hocam hanımdan Allah razı olsun o konuda çok düşünceli biz evi çok sade tuttuk ekstra hiç bir esyamiz yok kullanılmayan ve üstelik salonda otruruyoruz yani eski usul salonu döşe kitle kapat dursun şeklinde değil misafirimiz de orda agirliyoruz kendimizden salonda otruryyoruz...klimayı koymayı düşündüğüm salon duvarından kolon yok hocam ama arkası balkona bakıyor işte balkonu belki biraz kullanışsız hale getirebilir belki motoru onunda belki biraz yükseğe koyarsak oda sorun olacağını sanmıyorum

Hocam bu sıralar bende bakıyorum.. iki tane almayı düşünüyorum 18 lik ve 14 lük. samsung, baymak ve arçelik modellerine bakıyorum...
hepsinin artısı eksisi var tabi ki. iyi araştırmak gerek

Hocam salon tipi klima alacağına her odaya bir klima al hemen hemen aynı paraya denk gelir. kullanmayacağın odanın klimasını çalıştırmazsın olur biter

Normal küçük klimalarda alacaksınız ben uzun araştırmalardan sonra midea marka klima aldım. Bir Araştırın derim.

Hocam öncelikle hangi ildesiniz yani sürekli mi kullanacaksınız yoksa ara ara mı. Ben çok çok sıcak bir ildeyim ve alırken birçok şeye dikkat etmek gerek öncelikle uzun vadede sorunsuz çalışması gerek örneğin hemen hemen iki ay hiç kapanmadan yazın çalışıyor. Bu sebeple ilk tercihin Mitsubishi electric ve daikin olmalı çünkü gerçekten inverter olanları ekonomik birçok muadiline göre pahalı ama sorunsuz kullanırsın birde evde tesisat var ise bu tesisattaki boru çaplarına uygun klima almalı yani evde 18 lik boru var senin aldığın klima 14 lik ise araya küçülte borusu takıyorlar ve bu da klima 14 lük ise 12 lik performası veriyor bunu da sadece mitsubishi ve daikindeki ustalar sana anlatır diğerleri söylemez ve düşük performansta ürün kullanırsın. Evde tesisat yok ise zaten istediğin çap ve btuda klima al fark etmez. Her zaman kullanmayacağım ara ara kullanırım dersen mitsubishi ve daikine verilen para değermi bilemem ama bu sektörde en iyi ürünler bunlar...umarım faydalı olmuştur.

Hocam öncelikle teşekkürler yardım için evet çok sıcak bir ildeyim Manisa 45 derecelerde kavruluyoruz bugünlerde malum genel bir sıcaklık söz konusu lakin Manisa zaten normalde de çok sıcak bir memleket Oyuzden muhtemelen tüm yaz boyunca çalışması gerekecek ve o yüzden de ekonomik en az elektirik yakan hangisi ise onu tercih etmek istiyorum benimde aklımda Daikin yada Mitsubishi var eve gelince tesisat yok o yüzden zaten hangi klimayı alırsak ona uygun olan boruyu takacaktirlar diye düşünüyorum salon için almayı düşünüyorum

Hocam sordunuz ve sorduğunuz doğrultuda cevapladım.
Lakin düşündüğünüz sistemde, tasarruf edeyim derken zarar edersiniz.Sizin hedefiniz, komple ev soğutma işidir.
Bu iş merkezi sistem soğutma işidir ve ancak öyle tasarruf edilir.
Bizim burada o tür klimanın küçük türü yer darlığından dolayı mutfakta kullanılır.
Siz, bunların büyüklerini düşünmüşsünüz. Lâkin tasarruf modunda dahi Harcaması minimum saatte 3kw civarıdır.
Zarar edersiniz.

Geri