Kodlama dersi geliyor haberi

Kodla Büyü
Böyle bir haber var. Doğru mudur acep?
Her kademeye kodlama dersi geliyor deniyor

Her sınıf düzeyinde seçmeli ders olarak gelirken, zorunlu dersler de kalkarsa
Kodlama/bilişim derslerinin her sınıf düzeyinde bulunması/yaygınlaşmasının sağlanması
ifadesi
Kodlama veya Bilişim adında seçmeli dersler her kademede bulunup, yaygınlaşması yani seçilmesi için teşvik edilmesi için çalışmalar yapılması örneğin BT atölyeleri kurulumu vb... çalışmalar yapılması olarak da bir sonuç olabilir
Yani zaman en iyi ilaçtır
Bizim okulun stratejik planında okulda sigara içen öğretmen sayısının azalması hedefi belirlemiştik, 4 yıl içinde okuldan tayin ile gidenlerin çoğu sigara içmiyorken, tayin ile gelenlerin çoğu sigara içiyor, sigarayı bırakan öğretmen yokken başlayan var....
:)

Devir artık oyun, yapay zeka devri iken geç kalıyoruz gec...oyun incelemelerini inceledigim kişi kardeşiyle oyun yaptı 8 saatte 1 milyon indirme aldı.Paralar çuvalla geliyor onun 16 saatte kazandığı paraya ogretmen 30 sene çalışıyor.Gencleri kurtarmak lazim

Eskiden her okulda iyi kötü bt sınıfı vardi.Hatta köyde 40 bilgisayarı olan okulda çalıştım.Cocuklar resim yazi oyun merakı vardı.Simdi herkes bilıyor diye çocuklar sosyal medyanın esiri oldu ve gittikçe durum kötüye gidiyor.

Eskiden her okulda iyi kötü bt sınıfı vardi.Hatta köyde 40 bilgisayarı olan okulda çalıştım.Cocuklar resim yazi oyun merakı vardı.Simdi herkes bilıyor diye çocuklar sosyal medyanın esiri oldu ve gittikçe durum kötüye gidiyor.
Hocam kısa ama o kadar doğru tespitleriniz var ki, görüşlerinize kesinlikle katılıyorum. Sosyal medyanın esiri olan çocuklar bunlara lise öğrencileri de dahil çoğu bilgisayardaki en basit şeyleri yapmayı bilmiyorlar. Dediğiniz gibi de durum gittikçe daha da vahim hale dönüşüyor.

Dersi seçmeli yaparlar, dersi seçtirmek bizlere düşer: artık idareye poz mu veririz, veliyi ikna toplantıları mı yaparız, öğrencilere çikolata, oyun, eğlence mi ısmarlarız , bilemedim

Dersi seçmeli yaparlar, dersi seçtirmek bizlere düşer: artık idareye poz mu veririz, veliyi ikna toplantıları mı yaparız, öğrencilere çikolata, oyun, eğlence mi ısmarlarız , bilemedim
Aynen. Ders seçmeli olur. Dersi sectirmek için çoğu öğretmen idarenin iki dudağı arasında sürünürüz. Bilişim falan hikaye bizim dışımızdaki insanlar için. Bunu hala anlamayanlar olması şaşırtıyor beni

Aynen. Ders seçmeli olur. Dersi sectirmek için çoğu öğretmen idarenin iki dudağı arasında sürünürüz. Bilişim falan hikaye bizim dışımızdaki insanlar için. Bunu hala anlamayanlar olması şaşırtıyor beni
genelde idarelerde normu bizde dursun ama dersi olmasın takılıyorlar çünkü onların ingiliz anahtarı isveç çakısı gibi her sorunu çok kısa sürede ve ücretsiz halletmemiz hoşlarına gidiyor. dışarıdan adam çağırsalar işin erbabı olsa bir haftadan önce iş teslim etmiyor, bizim branş isveç çakısı mübarek

Bu tarz haberler karşıma çıkınca tıklayıp okumuyorum bile. 15 yıldır sürekli bilişim için olumlu şeyler yapılacak haberleri ile mesleği geçirdik. Ayrıca kodlama öğretimi için çocuklarda üst düzey bilişsel beceri gereklidir. Ben de yazılımı çok severim ama o tarz çocukların bulunduğu bir okulda çalışmazsan kodlama işi çekilesi dert değil.

Önce bilgisayarı olan laboratuvarlar kurulsun. Meslek liselerinde bile alan öğrencileri 10-15 yıllık PC lerle eğitim almaya çalışıyor. Sürekli ödenek yok deniyor.
Bu ödenek olmaması sıkıntısı birazda yerel yöneticilerle alakalı bir durum. Aslında laboratuvara bilgisayar almayı da kapsayan ödenek geldiği zaman, kafalarında daha öncelikli başka işler olduğu için parayı oraya harcamayı tercih ediyorlar.

Ne kadar güzel bir haber ama o kadar umutsuzuz ki altından çapanoğlu çıkara garanti gözüyle bakıyoruz. Her kademeye zorunlu bilişim gelsin ortalık şenlensin. Öğretmenlerimiz rahat etsin.

Kodlama Devri Bitti.

Geri