Lab ethernet priz problemi

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar

Vestel promega ogrenci pc.Switchteki tum kablolar takili (tester ile kablo kontrol edildi) aşağıdaki tüm işlemler tester ile kontrol edildi

1- Ethernet prizinin birinde baglanir gibi oluyor ama sık sık kopuyor... Tester ile bakildi 1-3-5-7 isiklar yaniyor. Digerleri yanmiyor? Patch panelde problem olabilir mi yoksa prizin yaayan kablo uclari mi problemli?

2- Prizin birinde tık yok. Saglam bi kabloyu prize taktim diger ucunu da testerin buyuk parcasina taktim. İsik misik yok. Problem ne olabilir?

3- Prizin biri saglam. Kablo saglam. Calisan sorunsuz imaj yuklendi. Buna ragmen SIK SIK İNTERNET KOPUYOR DAKİKADA 5-6 kez en az... Bu durumda ne yapmak gerekiyor? Xp yuklu

Boşta çalışan kablonuz varsa switch'ten direkt bilgisayara bağlamayı deneyin.
Switch'in portlarını değiştirip tekrar kontrol edin.
Bir de yeni bir switch ile deneye bilirsiniz.
direkt switch'ten giriş yapmayı deneyin, patch paneli iptal edip.

hocam ethernet prizinden kaynaklanıyor.benim labdaki birkaç bilgisayardada aynı problem vardı.tekrar bağlantı yaparak sorunu giderdim.

http://www.google.com.tr/imgres?q=rj45+ ... 1,s:0,i:65

bağlantısındaki makasımsı sarı aparatın uçlarını mı kullandınız yeniden prizi çakmak için yoksa özel aparat mı aldınız?
Ben bunları satan firma teknik servisiyle gorustugumde aparat almanıza gerek yok maket bıcagıyla da çakabilirsiniz demişti de... Sonra bi arkadas o makasların uçları bu işler içindir dedi de...

hocam ben o sarı aparatla denemiştim olmamıştı.sanırım RJ45 jakın prizde oturduğu pinlerde sorun vardı.yine çalışmamıştı.bende prizin içinde iki kablo ucunu soyarak bantla birleştirme yaptım.labdaki 4,5 bilgisayarım bu şekilde çalışıyor.

hocam prizleri yerinden çıkarıp kontrol edin. Arkalarındaki ince kabloları maket bıçağının arkasıyla ya da ince uçlu kontrol kalemiyle iyice bastırın. geçen gün bizim okulda da yeni laboratuar kurduk. 3 prizde de benzer problem vardı. Bu şekilde düzelttim.
http://www.hekimhanatlmetem.meb.k12.tr

yasakliescobar3232' Alıntı:
ya arkadaslar. bu prizlerde bir kilit sistemi filan mı var? çekiyorum gelmiyor. prize japonla yapıştırmışlar gibi?
bır kılıt sısteı yok ama rj 45 bazen ıcerıye bastırıldıgı ıcın yuvaya sıkısıyor kapagı acıp cıkar veya ıraz zorla sorlayıncada meret kırılıyor tekrar basmak gerekıyor

Geri