Labaratuvarımızda ders işlenirken btr öğretmeni ne yapar?

Kodla Büyü

naimeozer

Aktif Üye
Yeni formatör olduğum ve meslek lisesinden geldiğim için ilköğretimlerin işleyişiyle ilgili hiç bir bilgim yok, çok muallaktayım.

Şimdi arkadaşlar, 7 saat benim dersim var, 10 saat dyned yapılıyor labda 4 saatte başka dersler var.

Etti 21 ders e zaten 30 ders var.

Bu labın başka öğretmenler tarafından kullanıldığı zamanlarda ben ne yapıcam?

Başka kullanabileceğim bilgisayarda yok.

Öğretmenler odasında mı oturacağım boş boş :eek:

Ders esnasında öğretmen arkadaş isterse teknik destek açısından BT sınıfında bulunmanız gerekli bunun dışındaki durumlarda sizin dediğiniz gibi boş boş oturulcak artık yapacak bişey yok.

Odanız yoksa okul idaresinden en uzak köşe neresiyle orda oturun :puhaha:

Göz önünde olunca adamalr ayakkabılarının bağı çözülse seni buluyor. gerekirse kendi laptop falan varsa onu getirin kullanın. Bu sene BT rehberlik yapmıyorum ama geçen sene 8 saat dersim vardı, 16 saat dyned + 4 saat başka dersler oluyordu.

ilk başlarda bend e vakit geçiremiyordum ama sonra sonra buluyor insan kendince bişeyler. Kitap okumak, boş sınıflşardaki bilgisayarları kullanmak, kendi laptopumu getirip kullanmak, bahçede beden dersi olan öğrencileri izlemek, onlarla basket boleybol oynamak, diğer boş dersi olan öğretmenlerle muhabbet etmek vs

Ne kadar idarenin ve diğer öğretmenlerin gözü önünde olursam, idare yapılacak bi angarya bulurdu, ya da densiz bir öğretmen " oh be bilgisayar öğretmeni olmak varmış, boş boş geziyorsun" derdi. o yüzden iyisi zula yerlerde vakit geçireceksin. :++:

Müfettiş btr öğretmenliğinin başladığı ilk gün geldi ilk sorduğu şey dyned kuruldu mu? Dyned var mı diye sordum. Tabi ki sadece geçen yıl ki gibi yarış halinde değil dedi. Çocuklar gönüllü olarak ingilizce dersleerinde dyned yapbilir dedi.

Hocam ben de aynı durumdayım ve kendi bilgisayarımın başında kalıyorum.Öğrenci bilgisayarlarına anında müdahale etme şansım oluyor.Ayrıca dışarıda kalıp canım da sıkılmıyor.Durumu Öğretmenlere de öyle anlattım :) (Dyned için söylüyorum tabiki) Diğer derslerde de öğrencilerin dikkatini dağıtmayacak bir bilgisayarın başında vakit geçiriyorum :)

Boş boş dolanma hocam , bir tane meşhale bul kendine, kasa aç - topla :)

çok boşta olursan çok göze batarsın yoksa ...
Zaten ne de olsa iki tık tıkmış yaptığımız iş :x

tahtakama' Alıntı:

Göz önünde olunca adamalr ayakkabılarının bağı çözülse seni buluyor. gerekirse kendi laptop falan varsa onu getirin kullanın. Bu sene BT rehberlik yapmıyorum ama geçen sene 8 saat dersim vardı, 16 saat dyned + 4 saat başka dersler oluyordu.

ilk başlarda bend e vakit geçiremiyordum ama sonra sonra buluyor insan kendince bişeyler. Kitap okumak, boş sınıflşardaki bilgisayarları kullanmak, kendi laptopumu getirip kullanmak, bahçede beden dersi olan öğrencileri izlemek, onlarla basket boleybol oynamak, diğer boş dersi olan öğretmenlerle muhabbet etmek vs

Ne kadar idarenin ve diğer öğretmenlerin gözü önünde olursam, idare yapılacak bi angarya bulurdu, ya da densiz bir öğretmen " oh be bilgisayar öğretmeni olmak varmış, boş boş geziyorsun" derdi. o yüzden iyisi zula yerlerde vakit geçireceksin. :++:
hocama katılıyorum...

tahtakama hocam burası köy okulu oturabilecek tek yer öğretmenler odası o da müdürün odasının dibinde bakalım neler olacak? :puhaha:

tahtakama hocam burası köy okulu oturabilecek tek yer öğretmenler odası o da müdürün odasının dibinde bakalım neler olacak? :puhaha:

Eğer BTR iseniz, BT sınıfını kullanan öğretmene uygulamada yardımcı olursunuz(teknik açıdan). eğer yardım istemezse, o zaman diğer işlerinizle meşgul olursunuz, yine de bişi bulamazsanız kendinizi geliştirici işler edinin derim.

tahtakama' Alıntı:
ya da densiz bir öğretmen " oh be bilgisayar öğretmeni olmak varmış, boş boş geziyorsun" derdi. . :++:

bununla ilgili başıma gelen bir olayı anlatıveriyim hemen :) bi gün sabahtan BT formatörlerinin toplantısı vardı oraya gittim, o gün izinliydik ama toplantı 11 gibi bitince ben de öğleden sonra dersim var diye okula geldim saat 11.20 filandı tenefüs saatiydi, benim okula geldiğimi gören bi sınıfçı oohhh özlem hocam senin yerinde olmak vardı, bu saatte geliyosun okula filan dedi..ben de yok hocam toplantıdan geliyorum dedim..8.30 - 14.30 okuldayım her gün ama adamın haberi yok işte :) onlara göre biz boş boş oturuyoruz, okula geç geliyoruz vs.

naimeozer' Alıntı:
Müfettiş btr öğretmenliğinin başladığı ilk gün geldi ilk sorduğu şey dyned kuruldu mu? Dyned var mı diye sordum. Tabi ki sadece geçen yıl ki gibi yarış halinde değil dedi. Çocuklar gönüllü olarak ingilizce dersleerinde dyned yapbilir dedi.

sene başında dyned kurucaktım bilgisayarlara ama kalktığını düşenerek kurmamıştım..bu dönem böyle gitsin artık 2.döneme kurarım :D

İşte ben de onu diyorum burda çalışabileceğim hiç bi yer yok öğretmenler odası dışında, orda da bilgisayar yok.
Wordde bi yazı yazmak istesem yazacağım bilgisayar yok.
Yapacak çok şey bulurumda kitap okurum mesela ama idare ne der onu merak ediyorum?

tahtakama' Alıntı:

birisi bana angarya verecek, veya son paragraftaki gibi bir şey olacak , o şahsiyetin direkt olarak www .a.zına-s.c.rım.net

ercinc98' Alıntı:
tahtakama' Alıntı:

birisi bana angarya verecek, veya son paragraftaki gibi bir şey olacak , o şahsiyetin direkt olarak www .a.zına-s.c.rım.net

bize göre angarya, onlara göre görevimiz olarak düşünüyorlar. Bend e yapmam tepkimi koyarım, nasıl taviz verirsen öyle gider zaten... boş boş geziyosun diyenlere de gerekli cevabı veriyorum ama akıllanmıyorlar malesef :puhaha: ben terslemekten yoruldum adamlar kıskançlıktan yorulmadı.

Ben de sizden geçti artık olamazsınız Bilgisayar öğretmeni ama inş sizin de oğlunuz kızınız BT öğretmeni olur diye dua ediveriyorum onlara :++:

hocam zaten herkes boş oturan öğretmen gözüyle bakmıyo mu bize, sende güzel bi kitap al geç öğretmenler odasında sobanın başına (tabi sizde kalorifer varsa o ayrı bi güzel) al çayını kitabını oku, dersi boş olan birileri olursa onunla muhabbet et. biri boş oturuyosununz çok ek ders alıyosunuz derse de "niye zoruna gidiyo senin cebinden mi çıkıyo " de.
hayat bize güzel

öğretmenler odasına pek çıkmam bugün bi çıkayım dedimdi öğretmenimin biri yaw hocam bu bilgisayar bozuk dedi nesi var hocam hayırdır dedim eski monitörler daha iyiydi onlardan taksak dedi ( benim labdaki lcd ler oraya çıkmış zamanında ben de onları indirip eski crt taktım) hocam monitörün eski olması bilgisayarın bozuk olması demek değil ki dedim müdüre söyleyin değiştirsin ben söylüyorum hep dedim konu kapandı
sonra başka bi öğretmen geldi hocam bu klavyenin tuşları bozuk dedi hangi tuş hocam dedim @ işareti yapamıyorum dedi ben denedim oldu tabi haaa o tuşla mı yapılıyodu dedi...
üçüncü öğretmen ise ya hocam bu bilgisayarda shift yok her seferinde diğer bilgisayara oturmak zorunda kalıyorum dedi ben anlamadım tabi baştan ne yok dedim shift dedi alt çizgi yapamıyorum dedi meğer klavyede shift yazmıyomuş okun yanında o da yok sanıyomuş....
sonra ben ordan odadan çıktım :|
ya hepsini çok seviyorum hepsi iyi insanlar ama ne diyim gelin size bilgisayar öğreteyim mi diyim ki dicem artık ben akıllı tahta ile ilgili soru bekliyorum gelen sorular bunlar napmak lazım... ben toplam 10 saat ders için 4 buçuğa kadar okuldayım rehberlik yapmak için durum böyle kimse ben şunu bilmiyorum öğretir misin diye gelmiyor o bozuk bu bozuk benim de kafam bozuk işte...

efsa' Alıntı:
öğretmenler odasına pek çıkmam bugün bi çıkayım dedimdi öğretmenimin biri yaw hocam bu bilgisayar bozuk dedi nesi var hocam hayırdır dedim eski monitörler daha iyiydi onlardan taksak dedi ( benim labdaki lcd ler oraya çıkmış zamanında ben de onları indirip eski crt taktım) hocam monitörün eski olması bilgisayarın bozuk olması demek değil ki dedim müdüre söyleyin değiştirsin ben söylüyorum hep dedim konu kapandı
sonra başka bi öğretmen geldi hocam bu klavyenin tuşları bozuk dedi hangi tuş hocam dedim @ işareti yapamıyorum dedi ben denedim oldu tabi haaa o tuşla mı yapılıyodu dedi...
üçüncü öğretmen ise ya hocam bu bilgisayarda shift yok her seferinde diğer bilgisayara oturmak zorunda kalıyorum dedi ben anlamadım tabi baştan ne yok dedim shift dedi alt çizgi yapamıyorum dedi meğer klavyede shift yazmıyomuş okun yanında o da yok sanıyomuş....
ya hepsini çok seviyorum hepsi iyi insanlar ama ne diyim gelin size bilgisayar öğreteyim mi diyim ki dicem artık ben akıllı tahta ile ilgili soru bekliyorum gelen sorular bunlar napmak lazım... ben toplam 10 saat ders için 4 buçuğa kadar okuldayım rehberlik yapmak için durum böyle kimse ben şunu bilmiyorum öğretir misin diye gelmiyor o bozuk bu bozuk benim de kafam bozuk işte...

Valla hocam İlk gün BTR öğretmenlerinin ghörevlerini astım panoya. Dedim ki bunun haricinde yaptığım yapacağım hocalarım hatır gönül işidir. Görev saymayın dedim.
Ama kolay geliyor. Yazıcı açık değil kontrol bile etmemiş çıktı almıyor hocam diye yemeğinden kaldırmaya çalışan mı dersin, hocam çabuk çabuk bişeyler oluyor bu bilgisayarda diye boğazına lokma dizen mi dersin ne yapalım artık. Elimden geldiğince taviz vermemeye çalışıyorum.

denemeuye' Alıntı:
Boş boş dolanma hocam , bir tane meşhale bul kendine, kasa aç - topla :)

çok boşta olursan çok göze batarsın yoksa ...
Zaten ne de olsa iki tık tıkmış yaptığımız iş :x

Hocam boş kalmamakla kastınız kasa toplamamı, ilginç :)

efsa' Alıntı:

bakanımıza göre herkes bilgisayarı biliyor...face de gezinebiliyorsa bilgisayarı biliyor demektir tabii :(
bende anlatayım bir olay o zamn : hocam benm bilgsayarım bozuk yazılı hazırlayamıyorum getirsemde bi baksanız dedi arkadaşın biri.bilgisayrı getirdi office kurulu değl.adama kalsa format atmam lazımdı.
yapılması gerekeni söylenincede format atmayı bilmyor musunuz yoksa diyo la havlee :x

bu durumu geçen yıl ben de yaşadım, çok sıkıcı bir durum. bir oda olmalı ama yoktu. diğer sınıfların pclerine falan bakıyordum, çay çorba. yapacak bişey yok.

benim bi sene hiç dersim yoktu, formatördüm, lab çoğunlukla doluydu, ben de bizi bu hale getirenler utansın dedim, açtım kitabımı ales e çalıştım :)

naimeozer' Alıntı:
Yeni formatör olduğum ve meslek lisesinden geldiğim için ilköğretimlerin işleyişiyle ilgili hiç bir bilgim yok, çok muallaktayım.

Şimdi arkadaşlar, 7 saat benim dersim var, 10 saat dyned yapılıyor labda 4 saatte başka dersler var.

hocam merak ettiğim için soruyorum meslek lisesinden neden geldiniz ilköğretime? meslek lisesi bırakılır mı?

macar20' Alıntı:
naimeozer' Alıntı:

hocam merak ettiğim için soruyorum meslek lisesinden neden geldiniz ilköğretime? meslek lisesi bırakılır mı?

4 yıl meslek lisesinde çalıştım çok da memnundum hayatımdan ama eş durumu işte :(

Geri