lenovoda recovery tuşu hangisi?

Kodla Büyü
hocam sorunuzun cevabını bilmiyorum ama size bir soru sormak istiyorum. LENOVA'dan memnun musunuz acaba. soranlara önerebilir miyiz? şimdiden teşekkür ederim.

hocam mavi ok işaretli hiçbir tuş yok.IO düğmesinin yanında küçük bir tuş var alt ok işaretli onu diyorsanız o da değil:(

kıvrımlı bir ok vardı turuncu ya da mavi, o tuş açıyordu recoveryi ben öle çalıştırmıştım. :eek:

ben şimdi netten baktım lenova klavyesine, solda en üstte hoparlörün yanında küçücük bir kıvrımlı ok var o düğme, üzerinde bişey yazmıyor

hocam ben henüz kullanmadım ama bana alırken söylediklerine göre tuşların üst tarafında içi kırmızı bi çukur şeklinde tuş var ve ancak kalem ucuyla falan basılabilir bişe. sizinki de öyleyse deneyin

3310' Alıntı:
hocam sorunuzun cevabını bilmiyorum ama size bir soru sormak istiyorum. LENOVA'dan memnun musunuz acaba. soranlara önerebilir miyiz? şimdiden teşekkür ederim.

hocam bende lenovo Y 560 A modeli var i7 740 QM işlemcili yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Genel olarak memnunum fakat

bu modelde ekran çok ince ve esnek.Bu yüzden biraz korkuyorum kullanırken. hor kullanmaya gelmeyen bir model. çoluğu çocuğu olanlar için tavsiye etmiyorum.
Menteşeleri çok sağlam değil benim bir menteşede ufak çaplı bir düşme sonucu bi hasar meydana geldi. ama bu şekilde kullanıyorum. Hasar oluşmadan öncede diyelim ekran açık haldeyken bilgisayarı kaldırdığınızda ekran kendiliğinden açılıyor yani menteşe ayarları çok sıkı değil. Bunun dışımda ilk aldığımda driverlardan dolayı bi kaç aksaklık vardı güncelleyince düzeldi sıkıntı yok.
Görsel açıdan çok güzel bir pc.
alttaki ekran kartı fan çıkışını açık bıraktıktan sonra zorlu oyunlarda dahi çok fazla ısınma problemi olmuyor.

bunun dışında okuldada G550 modeli var çok sağlam bir pc öğretmen arkadaşlar sınıflara götürüp projeksiyona bağlıyorlar. Bi orda bi burda yani pc 7-8 farklı arkdaş kullanıyor ondada hiç bir problem yok. Başka sorularınız varsa pm atın cevaplayalım hocam.

bunun dışında laptop düşünüyorsanız eğer ben samsung laptopları çok beğeniyorum. Tasarım olarak sağlamlık olarak ve ekran kalitesi olarak hoşuma gidiyor.

ekicimert' Alıntı:
3310' Alıntı:

hocam bende lenovo Y 560 A modeli var i7 740 QM işlemcili yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Genel olarak memnunum fakat

bu modelde ekran çok ince ve esnek.Bu yüzden biraz korkuyorum kullanırken. hor kullanmaya gelmeyen bir model. çoluğu çocuğu olanlar için tavsiye etmiyorum.
Menteşeleri çok sağlam değil benim bir menteşede ufak çaplı bir düşme sonucu bi hasar meydana geldi. ama bu şekilde kullanıyorum. Hasar oluşmadan öncede diyelim ekran açık haldeyken bilgisayarı kaldırdığınızda ekran kendiliğinden açılıyor yani menteşe ayarları çok sıkı değil. Bunun dışımda ilk aldığımda driverlardan dolayı bi kaç aksaklık vardı güncelleyince düzeldi sıkıntı yok.
alttaki ekran kartı fan çıkışını açık bıraktıktan sonra zorlu oyunlarda dahi çok fazla ısınma problemi olmuyor.

bunun dışında okuldada G550 modeli var çok sağlam bir pc öğretmen arkadaşlar sınıflara götürüp projeksiyona bağlıyorlar. Bi orda bi burda yani pc 7-8 farklı arkdaş kullanıyor ondada hiç bir problem yok. Başka sorularınız varsa pm atın cevaplayalım hocam.

bunun dışında laptop düşünüyorsanız eğer ben samsung laptopları çok beğeniyorum. Tasarım olarak sağlamlık olarak ve ekran kalitesi olarak hoşuma gidiyor.

hocam benm laptop da z560. herşeyi çok iyi. hızı işlemcisi görünümü çok güzel çok memnundum ancak aldıktan sonra daha 1 sene dolmadan ekranda siyah noktalar çıktı ve bikaç günde çoğaldı. garantiye yolladım. 1ay sonra kullanıcı hatası ekran kırılmış dediler. halbuki kırılma ihtimali yok sadece ben kullanıyorum evde çocuk çoluk yok yani hor kullanılma diye birşey olamaz. ama kullanıcı hayatsıymış benden 430 milyon istediler. ben de vermedim. laptop geri geldiğinde ekranın ortasında aynı siyah lekelerden yine çıkmıştı. şu anda bu şekilde kullanıyorum. yani ekran sıkıntısında ürünlerine sahip çıkmıyorlar.piyasa araştrması yaptığımda da 200tl civarında yaptırabilirim. şu anda bana laptop lazım olduğu için yaptrmıyorum ama alırken ekran sıkıntısı yaşayabileceğini bilerek al. zira nette ufak bi araştrma yapsan bu şikayetleri görürsün.

lavinia_7' Alıntı:
ekicimert' Alıntı:
3310' Alıntı:

hocam benm laptop da z560. herşeyi çok iyi. hızı işlemcisi görünümü çok güzel çok memnundum ancak aldıktan sonra daha 1 sene dolmadan ekranda siyah noktalar çıktı ve bikaç günde çoğaldı. garantiye yolladım. 1ay sonra kullanıcı hatası ekran kırılmış dediler. halbuki kırılma ihtimali yok sadece ben kullanıyorum evde çocuk çoluk yok yani hor kullanılma diye birşey olamaz. ama kullanıcı hayatsıymış benden 430 milyon istediler. ben de vermedim. laptop geri geldiğinde ekranın ortasında aynı siyah lekelerden yine çıkmıştı. şu anda bu şekilde kullanıyorum. yani ekran sıkıntısında ürünlerine sahip çıkmıyorlar.piyasa araştrması yaptığımda da 200tl civarında yaptırabilirim. şu anda bana laptop lazım olduğu için yaptrmıyorum ama alırken ekran sıkıntısı yaşayabileceğini bilerek al. zira nette ufak bi araştrma yapsan bu şikayetleri görürsün.

Hocalarım ilginiz için çok teşekkür ederim. Bende Sony Vaio FZ4000 serisi laptop var ve yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum. Yeni bir bilgisayar almayı düşünmüyorm ama malumunuz meslek gereği bilgisayar almayı düşünenlerin bizlere danıştıkları çok oluyor. Bu yüzden görüşleriniz benim için çok önemli. Tekrar ilginiz için çok teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

Lenovo y550 onekey recovery 7.0'ı kullanamıyorum. Bilgisayar kapalıyken recovery tuşuna basıyorum, lakin normal açılıyor. Recoverye girmesi için tuşa basmam yeterli değil mi? OneKey Recovery arayüzünü çalıştırıp fabrika ayarlarına göre yedekleme yapayım dedim. Bu sefer de "Program servis bölümünü bulamıyor. Bu işlev şu an kullanılamıyor" diye uyarı veriyor. Sorun ne olabilir?

bendede y 550 var one key recovery tuşuyla ilk aldığım hale çevriliyor başka birşeye basmaya gerek yok
ESLİVYA yeni sürüm programı internetten indirin kurun. belki sorun programdadır.

Bu hiç aklıma gelmemişti hocam. Köyde vınn ile 279 mb sabaha kadar inmez. Şimdi indirmeye başladım ama yarın okuldan ancak indiririm herhalde. Bu arada deneyebileceğim başka çözüm yok mudur? Laptop benim değil komşunun da, bak görüyon mu formatlayamadı el kadar bilgisayarı demesinler şimdi :mrgreen:
Drivers içindeki programın boyutu da 279 mb. Aynı mılar ki acaba :|

lenovoların malesef enbuyuk sorunu recovery tusu nun calısmaması bendede aynı sorun var benımkıde calısmıyor ben sıtesınden drıverlerı ındırerek kurdum recoverıy yok kurup denedıgımde "Program servis bölümünü bulamıyor. Bu işlev şu an kullanılamıyor" diye uyarı veriyor. aynı yanı wın7 cd sı ıle kurun derım ben butun drıverler ınternette var

lenovoda o problem var w7 cd siyle kurdum bazı özel tuşların hem bilgisayardaki, hemde internetten en son driverını indirdiğim halde çalışmadığını gördüm.ama one key recovery çalışıyordu.one key recoveryle fabrika ayarlarına çevirdim tüm tuşlar çalışmaya başladı. yani sizin sonradan kurduğunuz driverlar fabrika ayarlarındakinin yerini tutmuyor.
recovery hdd de gizli bir bölümde bu bölüm silinmiş olabilirmi peki.gerçi one key recovery açıldığında 3 farklı seçenekle geliyor cd den yükle hdd en yükle birde yedek al gibi birşey olması lazımdı sizde direk program çalışmıyor yinede internetten en son sürümü indirip kurmakta yarar var.

Yok hocam recovery silinmedi. 100 mb sistem ayrıldı, etkin yazıyor. Sorunlu bilgisayara internet bağlayıp onekey recovery program arayüzünden güncellemeyi kontrol ettiğimde bişey bulmadı. Yazılım güncel görünüyor. Tuşta sorun varsa yapacak bişey yok.

Mr.Spermata' Alıntı:
hangi durumda basacağız bu recovery tuşuna arkadaşlar?
..
Acil durumda camı kırınız hocam :)

Adı üstünde recovery. eğer mevcut kurulu sisteme müdehale etmediyseniz (kendiniz format atıp recovery bölümünü silmediyseniz) bu tuşla bilgisayarı başlatıp sistem geri yükleme yapabilirsiniz..

Lenovo Yoga 300 aldım bugün. Recovery için yedek almak istiyorum. Novo tuşunu kullanmam gerekiyormuş. Ancak öyle bir tuş yok. Novo simgesinin yanında küçük bir delik var. Bilgisayar açıkken de kapalıyken de denedim kalem ucu ile ama çalışmadı. Açılışta F9 falan gibi bir tuş gibi bir şey yok mu recovery başlatmak veya yedek alabilmek için acaba? Herhalde lenovonun her modelinde tuş var bu modelde tuş yerine delik koymuşlar. Kalemin ucu ile deniyorum ama içinde hiç bir şey yok gibi.

Öncelikle bilgisayarda Lenovo OneKey Recovery programı yokmuş. Her modelinde olmak zorunda değilmiş lenovo öyle söylüyor. İyice gıcık kapmaya başladım lenovoya zaten. Programı sitesinden indirdim. Kuruyorum, hiç ümitli değilim nedense ya bakalım noolacak sonu.

Vaayyyy beeee. Rotring kalemin ucunu sokunca Novo menüsü geldi. Novo menüsünden sonra sistemin yedeğini alabileceğiniz herhangi bir seçenek bulamadım. Masaüstüne dönüp OneKeyRecovery indirdim. Programı açıp "Sistem Yedekleme" butonuna bastım ve sonuç hüsran : "Geçerli sistem yedeklemeyi desteklemiyor". Tamam mevcut yedeği Windows yedeklemesi ile alak da OneKeyRecovery deki "Sistem Kurtarma" butonu fabrika ayarlarına dönüş sağlıyor mu acaba?
Bilgisayarı kapatıp Novo deliğine kalem sokarak tekrar açtım ancak OneKey Recovery programı ile ilgili bir menü gelmedi. Şu linktekine benzer bir durum bekliyordum :
http://www.sorbilene.com/forum/Konu-Len ... simli.html
Windows 10'un "Bir seçenek belirleyin" menüsü geldi. Anlamadım.
Sanırım Windows ile yedek alıp açılışta Novo deliğine kalem sokup yine Windowstan yedek yükleyecez, OneKey Recovery kullanmanın bi anlamı yok. Zaten
http://support.lenovo.com/tr/tr/downloads/ds035708
adresinde Windows 8 için OneKey Recovery'nin Yoga 300 modeli ile uyumlu olduğuna dair bir yazı yok.
Aldığım PC'de win 10 var. Lenovonun sitesinde Windows 10 için OneKey Recovery nin hangi modellerle uyumlu olduğuna dair bir sayfa da bulamadım.

Geri