Libreoffice anlatacak olan var mı?

Kodla Büyü

cenk76

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar
ben şimdiye kadar hep ofis paketlerinden ofis 2003 anlattım. şimdiki laboratuarımdaki bilgisayarlar da zaten anca 2003 kaldırıyor. öğrencilere bir konu anlatınca konuyu 2007 de bulamıyorlar.(menüleri felan farklı diye). sonra şu anki libreoffice 2003 den daha gelişmiş. ayrıca bilgisayarlar eski diye 2007'yi kaldırmıyor. ve en önemlisi ofis paketleri paralı. ayrıca ofis paketi olmayan öğrencilerede internetten libreoffisi indirip kurun diyorum. linuxsever bir öğretmen olarak libreoffice her zaman en iyi çözüm bence.
bu sebeplerden dolayı bu sene libreoffice anlatmayı düşünüyorum. sizlerden daha önce libreoffice anlatan varmı?

libreoffice anlatmanız güzel olabilir (açık kaynak, lisans sorunu yok vs.) fakat
cenk76' Alıntı:
öğrencilere bir konu anlatınca konuyu 2007 de bulamıyorlar.(menüleri felan farklı diye).
kabul edilebilir bir gerekçe değil. (ne o öyle 50 yaş öğretmenler gibi :D ) Onlara öğrenecekleri bir programın mantığını öğrenmeleri gerektiğini, programın yeni sürümlerindeki değişimlere ayak uydurabilmeleri gerektiğini de anlatın. Yeni menülere alışmaları 2 hafta sürer.

hocam ben de meslek lisesi paket programlar dersinde microsoft office yerine libreoffice anlatmaya başladım. kendimce bir yerden başlamak gerektiğini düşünerek bu kararı verdim.
derslerde kullanabileceğimiz libreoffice anlatan kaynak var mı? ben de fazla kullanmadığım için bazen takılıyorum.

Geri