meb hizmetiçi eğitim

Kodla Büyü

sadbt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar mebbiste bulunan hizmetiçi eğitimlere baktım. Uzaktan eğitim şeklinde olanlarda eğitim saati nasıl oluyor? akşam mı yapılıyor eğitimler? bir de devam devamsızlık duurmları nasıl oluyor bilginiz var mı?

her zaman her yerde ama süresi içinde erişip sınav olup tamamlıyorsunuz.

arkadaşlar mebbiste bulunan hizmetiçi eğitimlere baktım. Uzaktan eğitim şeklinde olanlarda eğitim saati nasıl oluyor? akşam mı yapılıyor eğitimler? bir de devam devamsızlık duurmları nasıl oluyor bilginiz var mı?
Sayın hocam,
Uzaktan eğitimler (eğer özellikle çevrimiçi diye belirtilmemiş ise) sizin istediğiniz zaman diliminde internet üzerinden erişip izleyeceğiniz videolu ya da sunu olarak hazırlanmış modüllerden oluşur. Eğitimin devamsızlık sorunu yoktur, başlama ve bitiş tarihi vardır, tamamlama yüzdesi vardır. Bir çok eğitimde, bitiş tarihinden önce videoları %100 izlerseniz, kursu tamamlamış olursunuz. Bazı eğitimlerde ise, modülleri tamamladıktan sonra online sınav olursunuz, o eğitim için belirlenen sınav geçme barajını geçen puan alırsanız, eğitimde başarılı olmuş olursunuz. Sertifikanız mebbis'te e-sertifika olarak bulunur. Başarısız olmanız durumunda (verilen süre içinde %100 tamamlanmadıysa yada sınav puanı barajın altında kaldıysa) bir yaptırım yoktur, eğitimi tekrar alabilirsiniz.

Geri