modem kurulumu ttnet kullanıcı adı problemi

Kodla Büyü

üç maymun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okuldaki modem problem çıkarmaya başladı. okulda başka bir modem daha vardı modemi değiştirmek istedim. picatel airmax 101 marka modemin kullanıcı arayüzüne girdim ve ttnet yetkilisinden aldığım kullanıcı adını girmeye çalıştım. ancak .......ilkogretim@meb olan kullanıcı adındaki @ işaretini girince bu işareti noktalı harf(ş,ç,ğ) gibi algılayarak kullanıcı adında bu karakteri kullanmamamı söylüyor. bu durumda ttnet kullanıcı adı değişirmi yada bu problemin nasıl bir çözüm yolu olabilir. teşekkürler.

Hocam ttnet kilidi var modeminizde. Pikatel servisini arayarak ttnet kilidi olmayan firmware alıp modeme yüklemeniz gerekiyor.

eya' Alıntı:
Hocam ttnet kilidi var modeminizde. Pikatel servisini arayarak ttnet kilidi olmayan firmware alıp modeme yüklemeniz gerekiyor.
firmware nedir? ware den anladığım kadarı ile bir yazılım. eposta ilemi alırım picatel den veya internetten indirebileceğim bir yazıllımsa internetten arayayım. teşekkürler eya hocam... :)

ayarları yedekle diyerek ayarları yedekleyin. yedeklediğiniz ayar dosyasına notepad ile müdahale edebilirsiniz orada ttnet olan fakat sizin müdahale edemediğiniz kısımları düzeltip kaydedin ayarları yedekten yükle diyerekten de dosyayı modeme yükleyin bakın istediğiniz ayarlar gerçekleşmiş olacaktır

üç maymun' Alıntı:
eya' Alıntı:
firmware nedir? ware den anladığım kadarı ile bir yazılım. eposta ilemi alırım picatel den veya internetten indirebileceğim bir yazıllımsa internetten arayayım. teşekkürler eya hocam... :)

Firmware modemin kendi içindeki yazılımı hocam. Ben Airties için telefonla ulaşıp maille link almıştım. Pikatel belki sitesinde vermiş olabilir.

eya' Alıntı:
üç maymun' Alıntı:
eya' Alıntı:

Firmware modemin kendi içindeki yazılımı hocam. Ben Airties için telefonla ulaşıp maille link almıştım. Pikatel belki sitesinde vermiş olabilir.
tmm.teşekkürler...

Geri