Norm Kadro Sorunu

Kodla Büyü

Tim207

Aktif Üye
Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin norm kadro problemi şu andaki en büyük sorunumuz.Bu konunun çözümü için bazı girişimlerde bulunmak istiyorum.Buna Sendikamın genel merkezinin web sitesinden konuyla ilgili haber yaptırmakla başlayacağım. Formatörlükle ilgili yaptırmış olduğumuz haberin ses getirdiğini düşünerek bununla ilgili de bir haber yaptırmak için gerekli görüşmeleri yaptım.Ancak elimde tam olaraak sorunumuzu ve çözümünü anlatacak net bir döküman yok. Bununla ilgili paylaşımlarınızı bekliyorum. En son halini beraber yaparsak daha etkili olacağını düşünüyorum. Katkılarınız için şimdiden teşekkürler.

bakanlık her okula 1 veya daha fazla (okul kapasitesine göre) norm verirse bu iş çözülür hocam.

bedera' Alıntı:
bakanlık her okula 1 veya daha fazla (okul kapasitesine göre) norm verirse bu iş çözülür hocam.
İşte bunu etkili ve güzel bir şekilde anlatacak bir yazı yazmamız gerekiyor hocam.

rehber öğretmenlerde olduğu gibi sınıf yada öğrenci sayısına göre olabilir Fatih projesinden dolayı her sınıfta akıllı tahta olacak sınıf adedine göre olabilir

MEB fatih projesi sebebiyle bu işi çözecektir muhtemelen yoksa çok başının ağrıyacağını düşünüyorum.

marasliyim' Alıntı:
aman hocam usandık artık hep aynı konular
meb bu sorunu biraz zor çözer
Aman usandık veya bu iş çözülemez mantığıyla bu iş gerçekten çözülemez.Çözülmesi için adımlar atılması gerekiyor.En azından ben kendi üzerime düşen vazifeyi yapmak ve boşvermişliğe esir olmamak için bu çalışmaları yapıyorum.Yapmaya da devam edeceğim.

konunun sabitlenmesi gerek site yöneticisi hocalarım bu iş önemli hepimiz mağduruz

Tim207' Alıntı:
marasliyim' Alıntı:
aman hocam usandık artık hep aynı konular
meb bu sorunu biraz zor çözer
Aman usandık veya bu iş çözülemez mantığıyla bu iş gerçekten çözülemez.Çözülmesi için adımlar atılması gerekiyor.En azından ben kendi üzerime düşen vazifeyi yapmak ve boşvermişliğe esir olmamak için bu çalışmaları yapıyorum.Yapmaya da devam edeceğim.
mücadele edenler elbet bir gün hedefe ulaşacaktır hocam :alkis:

bende kendi sendikam aracılığı ile girişimde bulunacağım çok sıkıcı bir durum.

Başlığı açalı yaklaşık 1 ay olacak ama herhangi bir paylaşımda bulunan olmadı.Biz kendi meselemize böyle uzaktan bakarsak bakanlığın bu şekilde bakması gayet doğal.Nasıl bir toplum olduk anlamadım. :-1:

evet kendi meslelmiz olduğunu unuttuk bize bir btr şekeri verdiler onu yalıyoruz şimdi sorunlar bitti sanıyoruz böyle devam formatörlükle oyaladılar 5-6 yıl biraz da btr ile oyalarlar oh ne ala

Tim207' Alıntı:
Başlığı açalı yaklaşık 1 ay olacak ama herhangi bir paylaşımda bulunan olmadı.Biz kendi meselemize böyle uzaktan bakarsak bakanlığın bu şekilde bakması gayet doğal.Nasıl bir toplum olduk anlamadım. :-1:
hocam arkadaşlar söylemiş derneğimizin web sayfasından gerekli dökümanları bulabilirsiniz ve ayrıca hırsızın gönlü varsa eve bacadan girermiş... :-1:

hastasıyız dede' Alıntı:
Tim207' Alıntı:
hocam arkadaşlar söylemiş derneğimizin web sayfasından gerekli dökümanları bulabilirsiniz ve ayrıca hırsızın gönlü varsa eve bacadan girermiş... :-1:
Derneğin web sitesinden yararlandım.Ama önemli olan buradaki arkadaşlarında paylaşımda bulunması.Sadece derneğin web sitesini kullanacak olsaydım burada bu konuyu açmazdım.Tembele iş buyur sana akıl öğretsin.

Tim207' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
Tim207' Alıntı:
Derneğin web sitesinden yararlandım.Ama önemli olan buradaki arkadaşlarında paylaşımda bulunması.Sadece derneğin web sitesini kullanacak olsaydım burada bu konuyu açmazdım.Tembele iş buyur sana akıl öğretsin.
hocam bişeyler yapmaya çalışıyorsun emeğine saygı duyuyorum, ancak paylaşım istiyorsun bende fikrimi paylaştım, bizlerden gelecek cılız devrik cümlelerdense derneğimizin bilimsel veriler ışığında yaptığı çalışmayı kullanmanı yeğlerim. doğrusuda budur. bu şekilde düşündüğüm için neden tembel oluyorum onu açıklarmısınız vede özür bekliyorum. siz kendinizi ne zannediyorsunuz da bize iş buyuruyorsunuz.

hastasıyız dede' Alıntı:
Tim207' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
Tim207' Alıntı:
hocam bişeyler yapmaya çalışıyorsun emeğine saygı duyuyorum, ancak paylaşım istiyorsun bende fikrimi paylaştım, bizlerden gelecek cılız devrik cümlelerdense derneğimizin bilimsel veriler ışığında yaptığı çalışmayı kullanmanı yeğlerim. doğrusuda budur. bu şekilde düşündüğüm için neden tembel oluyorum onu açıklarmısınız vede özür bekliyorum. siz kendinizi ne zannediyorsunuz da bize iş buyuruyorsunuz.
İlahi hocam.O zaman bende senin verdiğin cümlede hırsız oluyorum.Neyse bu muhabbete vakit harcamaktansa işimi halletmeyi tercih ediyorum hocam.Görüşün için teşekkür ederim.

adı üstünde rehber öğretmenler gibi olsak yeterdi ama bakanlık bulmuş bulacağını... :verymad:

Tim207' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
Tim207' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
Tim207' Alıntı:
İlahi hocam.O zaman bende senin verdiğin cümlede hırsız oluyorum.Neyse bu muhabbete vakit harcamaktansa işimi halletmeyi tercih ediyorum hocam.Görüşün için teşekkür ederim.
benim cümlemde mecaz anlam var. neyse bencede burada muhabbetle fazla vakit kaybetme, oyalanacağın kadar oyalanmışsın 1 aydır oturmuş yazı bekliyormuşsun zaten, kendin yazsan destan olurmuş.

benim cümlemde mecaz anlam var. neyse bencede burada muhabbetle fazla vakit kaybetme, oyalanacağın kadar oyalanmışsın 1 aydır oturmuş yazı bekliyormuşsun zaten, kendin yazsan destan olurmuş.[/quote]
Hala saçma sapan yorumlar.Sanki kendin çok işe yarar şeyler yapmışsın gibi başkalarının yaptıklarına yada yapmadıklarına laf yetiştireceğine faydalı bişeyler yap yada faydalı bişeyler yapmaya çalışanlara engel olmaya yada heveslerini kırmaya çalışma. Nickine uygun hareket ediyorsun.

ellerine sağlık arkadaşım allah emeklerini boşa çıkarmasın. sonuçları burada paylaşırsan sevinirim.

Geri