Okul internet hızı artırma

Kodla Büyü

big_way

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar meb internet hızının artırılması konusunda Telekom a başvurdum. Vdsl Modem verdiler. Neyse modemi bağladım. Kablosuz olarak bağlaninca internete giriyor fakat kablolu olarak bağlaninca sadece meb.gov.tr uzantili sitelere giriyor diğer hiçbir siteye girmiyor. Var mı böyle bir şey başına gelen? Ya da neden olabilir bir fikri olan?

Ayarlarda sıkıntı olsa kablosuzda da girmez sanki ama yyarın bi deneyim bakalım

Hocam biz daha geçmedik ama modemde bütün ışıklar normal arayüzüne bağlandığında internet erişimi var diyor ama ne yaptıysak internete girmiyor ne kablolu ne kablosuz.İşin içinden çıkamadık ne olabilir acaba?

Meb internet hızlarının arttırılması için Telekoma başvuru yapmak gerekiyor mu? Telekom bunu dilekçesiz yapmıyor mu? Meb in yayınladığı yazıda okulların internet hızlarının arttırıldığı yazıyordu.

barbaros001' Alıntı:
hız testi yapın bence. adil kullanıma takılabilirsiniz.
hız testi de yapamıyoruz çünkü google a bile girmiyor sadece meb.gov.tr uzantılı sitelere giriyor. eokul.meb.gov.tr mebbis.meb.gov.tr gibi

karinca_52' Alıntı:
resetle tekrar ayarlarını yap... bizde geçtik sıkıntı yok.....
fabrika ayarlarına çevirip tekrar kurulum yaptım aynı sorun devam ediyor çok enteresan kablosuz olarak sıkıntı yok fakat kablolu olmuyor

arkadaşlar telekomun verdiği vdsl airties air 5650v3 modemi sorunsuz kullanan bir arkadaşım ayarların yedeğini alıp config.bin dosyasını gönderebilir mi?

hyalcin_61' Alıntı:
Meb internet hızlarının arttırılması için Telekoma başvuru yapmak gerekiyor mu? Telekom bunu dilekçesiz yapmıyor mu? Meb in yayınladığı yazıda okulların internet hızlarının arttırıldığı yazıyordu.
Telekoma resmi yazıyla başvurmamız istendi. biz de başvurduk hız arttırıldı fakat bizim bağlantı en fazla 2 Megabiti desteklediği için sürekli kopmalar yaşadık. sonra tekrar Bağlantı hızımızı düşürdüler kopma sorunu kalmadı

hocam airties modemde benim de başıma geldi

orada sol menüde internet ayarları gibi bir menü var şimdi hatırlamıyorum ekran görüntüsü koyarsan hatırlarım.

o ayarlara girince MTS ya da MTU ( buna benzer birşey ) değer olarak 1492 gibi bir sayıyazıyor. onu düz 1400 yazman gerekiyor.
bu okuldaki modem farklı ekran görüntüsü olursa daha net yönlendirebilirim :D

böyle bir ayar vardı...

aynı sorun bizde de mevcut.. kablosuzdan girince giriyor ama kablo ile google'a bile girmiyor.. sağ alt köşedeki ağ göstergesinde "internet erişimi" yazıyor, modemin içinde de internete bağlı olduğu yazıyor ama ne hikmetse bilgisayar siteleri açmıyor.. hiç bir değişiklik yapmadan eski modemi takıyorum, takır takır açıyor siteleri.. ttnet'i aradım, hiçbir sorun bulamadılar.. ilginç.. :eek:

fatihinfedaisi' Alıntı:
aynı sorun bizde de mevcut.. kablosuzdan girince giriyor ama kablo ile google'a bile girmiyor.. sağ alt köşedeki ağ göstergesinde "internet erişimi" yazıyor, modemin içinde de internete bağlı olduğu yazıyor ama ne hikmetse bilgisayar siteleri açmıyor.. hiç bir değişiklik yapmadan eski modemi takıyorum, takır takır açıyor siteleri.. ttnet'i aradım, hiçbir sorun bulamadılar.. ilginç.. :eek:

hocam modeminiz airties ise çözümü yukarıda yazdığım ama marka başka ise modeme ait müşteri hizmetlerini arayın bence.

evet, markası airties ve pazartesi ilk iş olarak deneyeceğim inşallah.. sonucu paylaşırım.. teşekkür ederim..

uysal_rockci' Alıntı:
hocam airties modemde benim de başıma geldi

orada sol menüde internet ayarları gibi bir menü var şimdi hatırlamıyorum ekran görüntüsü koyarsan hatırlarım.

o ayarlara girince MTS ya da MTU ( buna benzer birşey ) değer olarak 1492 gibi bir sayıyazıyor. onu düz 1400 yazman gerekiyor.
bu okuldaki modem farklı ekran görüntüsü olursa daha net yönlendirebilirim :D

böyle bir ayar vardı...
teşekkürler hocam pazartesi bi bakayım

arkadaşlar @uysal_rockci hocamın dediğini yapınca sorun halloldu. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    42 KB · Görüntüleme: 834
Vay beee.... Millet uçuşta. Biz hâlâ 0.4 MBPS ile internete girelim okulda. Allahtan evimde uçuyorum (Evde hız 24 MBPS).

bu hızlandırma işleminden sonra hızınız ne kadar oldu acaba?
Bizde 4 MBit var şu anda.

24 Mps destekliyorsa vdsl modem hediyeli ttnet sözleşme imzalanıyor. hatta işe yararmı bilmiyorum isterseniz ayrı iki hat veriliyor. faturaları meb ödüyor. işlem için okuldan müdürün imzaladığı yetki belgesiyle gitmeniz yanınızda nüfus cüz. fotokpisi olması yetiyor.

mesajımız bulunsun aynı sorun benim okulumda da mevcut çok gariptir meb sitelerini açıp diğerlerini açmaması. ama bu mtu ayarlarıyla daha önce başka bir amaç için oynadığımda bir siteye bağlantı açılıp diğer tüm siteleri kestiğini hatırlıyorum... çözüm için teşekkürler @uysal_rockci okula gittiğimde deneyeceğim ttnetide aramıştım dönüşte yapmadılar 1 haftadır...

Geri