Okul internet hızı artırma

Kodla Büyü
internet hattımız 10mbps den fazlasını görmüyordu bir türlü. o da santrale uzak kalıyormuşuz sonradan söylediler bunu :)

Fatih Fiber çekilirken okulun yanınada Telekom saha dolabı yapılmıştır. Araya araya en sonunda o dolaba internet verebilildiler ( Fatih Fiber Hattına veremediler )

Biz de okul olarak 100mt Cat6 kablo aldık. Ve okuldan dolaba yeni hat çektik.

Eski saha dolabından gelen kablo yerine sinyalimizi ( portumuzu ) yeni dolaba aktardılar.

ve mutlu son :)

şimdi rahatlıkla 22.5 Mbps görüyoruz. Switchle modemi ayırıp tek bilgisayar ile denediğimde 23.9 mbps net görüyor :)

santrale mesafe ve kablo kalitesi hız konusunda önemli.

dolabın resmini çekmiştim. akşama unutmazsam atayım buraya.

Yalnız anlamadığım okulumuzun fiber kablosu aynı dolaba kadar çekili, o hatta nasıl internet aktaracağız.

Dilekçe verdik hız 16Mbps ye yükselmişti. Bugün sabah kağnı gibi internetin şokunu yaşıyoruz, hızımız 2Mbps ye düşürülmüş. Okulumuzda henüz Fatih ile ilgili bir çalışma yok. Acaba benzer durum yaşayan var mı?

unknownrealmman' Alıntı:
Dilekçe verdik hız 16Mbps ye yükselmişti. Bugün sabah kağnı gibi internetin şokunu yaşıyoruz, hızımız 2Mbps ye düşürülmüş. Okulumuzda henüz Fatih ile ilgili bir çalışma yok. Acaba benzer durum yaşayan var mı?

Kardeşim bende de durum aynı, güya 16 mbps tarifedeyiz. 4 ile bağlanıyoruz. Bıktım ttneti aramaktan artık :?

telekomdan geldiler, zyxel modem taktılar, hızınız 24 mbps oldu dediler.hız testi yaptık gerçekten de 22,5 mbps'yi gördük; ancak iki haftadır kopmalar yaşıyoruz ...4 mbps'den 24 mbps'ye geçince uçarız zannediyordum, hiç de öyle olmadı...

Geri