Okul Randevu Sistemi Hayırlı Olsun !!!

Kodla Büyü
boş dersinde veli ile görüşen öğretmen bence ek ders almalı. çünkü adı üstünde boş zamanını harcayacak. yok artık demeyin valla işçiler çatır çatır fazla mesai ücreti alıyor.
Olay tam bi başlasın, sendikalar hamle yapar buna.

İdarecimiz bana hayırlı olsun yeni görevin diye mesaj attı o_O

bana da attı bende size başarılar diliyorum sayın hocam dedim 😊

Bu görev "teknik iş ve işlemler" içine mi giriyormuş?

Okul İnternet Siteleri Yönergesi Taslağı
https://mevzuat.meb.gov.tr/dosyalar/1958.pdf

(2) İnternet yayın ekibinde görev alacak üyeler, eğitim ve öğretim yılı başında yapılan öğretmenler kurulu toplantısında belirlenir. Öğretmenler kurulunca belirlenecek internet sitesi yayın ekibi üyeleri;
a) İnternet sitesi yayın ekibi yöneticisi: Okul müdürü, müdür başyardımcısı veya bir müdür yardımcısı,
b) İnternet sitesi yöneticisi: Fatih Projesi BT rehber öğretmeni veya bilişim teknolojileri öğretmeni,
c) Editör: Türkçe veya Türk dili ve edebiyatı öğretmeni,
ç) Danışman: Rehberlik öğretmeninden oluşur.

(5) İnternet sitesi yayın ekibinin görevleri şunlardır:
a) Okul internet sitesini yayınlar, yönetir.
b) Panel Kullanım ve İçerik Yönetim politikasına uygun iş ve işlemleri yapar.
c) İnternet sitesi yayın ekibi yöneticisi; internet sitesi yayın ekibinin koordinasyonu, denetimi ve yayınlanacakiçeriğin kontrolünü sağlar.
ç) İnternet sitesi yöneticisi okul internet sitesi ile ilgili teknik iş ve işlemleri yürütür.
d) Editör; içerik oluşturur, oluşturulan tüm içeriklerin niteliğini artırmak üzere; anlam bütünlüğü, hitap tutarlılığı,noktalama, imla ve yazım kurallarına uygunluğunu denetler, değerlendirir ve düzeltmeler yapar.
e) Danışman; oluşturulan tüm içeriklerin pedagojik açıdan uygunluğunu denetler.

Sistem çok karışık durmuyor. sadece saatler girilecek gibi. Bunun dışında zorlayıcı birşey yok sanırım.
Fakat veli okula kadar gelmiş, şimdi randevusu olmadığında randevunuz yok görüşemeyiz mi diyeceğiz?
Burası bana biraz saçma ve uygulanabilirlikten uzak geldi.

Sistem çok karışık durmuyor. sadece saatler girilecek gibi. Bunun dışında zorlayıcı birşey yok sanırım.
Fakat veli okula kadar gelmiş, şimdi randevusu olmadığında randevunuz yok görüşemeyiz mi diyeceğiz?
Burası bana biraz saçma ve uygulanabilirlikten uzak geldi.
Bir zaman zümre toplantıları çıkarılmıştı madde madde sisteme girilip karar vs yazılıp müdürün onayına yolluyorduk vs. ona benzemiş süreç başka biri gelir kaldırır bunu

veli okula gelmez ki, ?
ya da ulaşım ve değer verme sırası (genelde veliler çocuklara geçerken uğrama mesafesinde değer veriyorlar.) dikkate alınmadan düşünülmüş.
ancak olacak şey şudur : idare: "olarak siz görüşmenizi yapın hocam, ancak görüşme saatlerini internet sitesine girin-girelim o saat yap-mış gibi yazalım..."
gerçekler. gerçekler.

Bu sistemin öğretmenin boş zamanına randevu tanimlanma üzerinden yürüyeceğini ve idarenin öğretmenlerin boş günü üzerinden kraldan çok kralcılık yapacağı binlerce okul çıkacağını düşünüyorum. Bu uygulamadan hayırlı bir sonuç çıkacağını asla düşünmüyorum.

Sistem açıldı ancak büyük bir sorun var. İsteyen istediği okuldan randevu alabiliyor, veli olup olmadığınızı kontrol etmiyor sistem e-devlet ile girdiğimizde.

E-okul'da kayıtlı öğrencilerin veli T.C.'si ile işlem yapılırsa kabul etmesi lazım sadece. Kötüye kullanılır.
Düzeltmişler.. :)

Bu görev "teknik iş ve işlemler" içine mi giriyormuş?

Okul İnternet Siteleri Yönergesi Taslağı
https://mevzuat.meb.gov.tr/dosyalar/1958.pdf

(2) İnternet yayın ekibinde görev alacak üyeler, eğitim ve öğretim yılı başında yapılan öğretmenler kurulu toplantısında belirlenir. Öğretmenler kurulunca belirlenecek internet sitesi yayın ekibi üyeleri;
a) İnternet sitesi yayın ekibi yöneticisi: Okul müdürü, müdür başyardımcısı veya bir müdür yardımcısı,
b) İnternet sitesi yöneticisi: Fatih Projesi BT rehber öğretmeni veya bilişim teknolojileri öğretmeni,
c) Editör: Türkçe veya Türk dili ve edebiyatı öğretmeni,
ç) Danışman: Rehberlik öğretmeninden oluşur.

(5) İnternet sitesi yayın ekibinin görevleri şunlardır:
a) Okul internet sitesini yayınlar, yönetir.
b) Panel Kullanım ve İçerik Yönetim politikasına uygun iş ve işlemleri yapar.
c) İnternet sitesi yayın ekibi yöneticisi; internet sitesi yayın ekibinin koordinasyonu, denetimi ve yayınlanacakiçeriğin kontrolünü sağlar.
ç) İnternet sitesi yöneticisi okul internet sitesi ile ilgili teknik iş ve işlemleri yürütür.
d) Editör; içerik oluşturur, oluşturulan tüm içeriklerin niteliğini artırmak üzere; anlam bütünlüğü, hitap tutarlılığı,noktalama, imla ve yazım kurallarına uygunluğunu denetler, değerlendirir ve düzeltmeler yapar.
e) Danışman; oluşturulan tüm içeriklerin pedagojik açıdan uygunluğunu denetler.
Bu iş bizim görevimiz mi yani ? İdarenin sorumluluğunda değil mi hocam ? Biz mi yürüteceğiz ?

Bu iş bizim görevimiz mi yani ? İdarenin sorumluluğunda değil mi hocam ? Biz mi yürüteceğiz ?
idari görevdir ama malesef bazı idareciler bu görevi hamallık olarak gördükleri için size yıkabilirler. Sizin duruşunuzla alakalı bir pozisyon alırlar, geçmişte e-okula devamsızlık girilmesi işindede yıkma yapılmıştı sonra sıkıntılar çıkınca bakanlık bazı yerlerde idari görev olduğu öğretmenlere yaptırılması sorunlara yol açtığını bildirince korktukları için vazgeçmişti o bazı sınıfında olan yöneticiler.

Randevu sistemine kayıtları girdim ben aynı zamanda veliyim. E devletten girince sistem açıyor ama ne öğretmen ne de saatler gözüküyor.

Randevu sistemine kayıtları girdim ben aynı zamanda veliyim. E devletten girince sistem açıyor ama ne öğretmen ne de saatler gözüküyor.
demek ki velisi olduğunuz okul ya girmedi yada sistemde hala tam çalışmayan bir şeyler var. Bizim okulda idareciler girdi saatleri. Bakalım nasıl işler. Nöbetçi olduğumuz günlerde boş saatlere koymuşlar sadece sağolsunlar. Mantıklı olan da o zaten.

E-devlette nasıl bir arama yapınca çıkıyor randevu sistemi?

demek ki velisi olduğunuz okul ya girmedi yada sistemde hala tam çalışmayan bir şeyler var. Bizim okulda idareciler girdi saatleri. Bakalım nasıl işler. Nöbetçi olduğumuz günlerde boş saatlere koymuşlar sadece sağolsunlar. Mantıklı olan da o zaten.

E-devlette nasıl bir arama yapınca çıkıyor randevu sistemi?
Mantıklı olan o da, nöbetçi öğretmenler genelde boş dersleri doldurmada kullanılıyor, o iş ilerde bozulur, nöbet günü olmayan derslere randevu koyulması gerekir derler

Mantıklı olan o da, nöbetçi öğretmenler genelde boş dersleri doldurmada kullanılıyor, o iş ilerde bozulur, nöbet günü olmayan derslere randevu koyulması gerekir derler
Bizde gelmeyen öğretmen çok olmuyor hastalık dışında. Kimse kimseyi boş zamanında esir almaz. Art niyetli idare vardır illaki ama bakalım yapabilecek mi? Şartlar ne olacak göreceğiz.

Hiç bir veli oraya girip randevu almaz bence. Elini kolunu sallaya sallaya gelirler yine. Çok takmamak lazım.

Her öğretmenin yanında kilit simgesi var. Onu da açmak gerekiyor...
130 öğretmen girişi yaptım... Her öğretmenin kendi planını girebiliyor olması gerek... İdarenin de, formatöründe işi değil bu bence...
Yani herkes mebbise girer uygun saatlerini işaretler ve sisteme yansır... Niye buna zaman ayırıyoruz anlam veremiyorum

Arkadaşlar idareciler girecek lütfen klavuzda belli zaten

Ekli dosyalar

• Okul_Randevu_Sistemi_Kilavuzu.pdf
    130.6 KB · Görüntüleme: 55
merhaba arkadaşlar
randevu alınan öğretmene herhangi bir bildirim gitmiyor. Randvusu olan arkadaş nereden haber alacak.

merhaba arkadaşlar
randevu alınan öğretmene herhangi bir bildirim gitmiyor. Randvusu olan arkadaş nereden haber alacak.
Burdan excel dosyası halinde randevular görünüyor ama öğretmene bildirim gelmiyor tabi. Mebpanele yetki vericez şimdilik sanırım tüm öğretmenlere ya da bir de sekreterlik eklenecek görevlerimize:rolleyes:

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-04-03 132604.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-03 132604.png
    11.5 KB · Görüntüleme: 22
evet ben görebiliyorum ama dediğiniz gibi bunu biz takip edemeyiz, kişiye mesaj gitmeli...

Geri