Okulun İnternet Hızını Artırma!!!!!!

Kodla Büyü

whitetiger0006

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuzun interneti 1 Mbit bunu 4 Mbit yükseltmek için dilekçe vermek gerekiyor. Fakat milli eğitim 56 Tl'ye kadar ödüyormuş(önceki forum başlıklarından edindiğim bilgiye göre). Benim anlamadığım 4 Mbit internet tarifesinin fiyatı sanırım 56 TL den yüksek. Doğal olarak bizim ekstaradan para yatırmamız gerekiyor galiba. Bu sorunla karşılaşan varmı yada bu işi halleden arkadaşlar nasıl halletiler. Konu ile ilgili bir sürü başlık açılmış ama hiçbirinde net bir şey yok. Cevaplar için şimdiden tşklerr.

hocam bağlı olduğunuz ilçe milli eğitim müdürlüğünden olur yazısı alınıyor yetkilendirilen müdür veya öğretmen bir dilekçeyle telekoma başvurunca 4mbit e yükseliyor fiyat konusuna gelince ücreti okul değil ilçe mem ödüyor bu sebeple olur yazısı alınıyor zaten. ilçe memdekiler de matbuu olur evrakı vardır. biz bugün yükselttik baya fark etti bakalım

4 MB'lik internetin fiyatı okullar için 56 tl, telekomla görüşün onlar yönlendirir.

Hocam okula gelen yazının fotokopisini al.Telekom'a git girişteki görevlilere durumu anlat.Fotokopiyi istiyorlar bırak onlara.Ekrandan Kurumsal 4Mbit'i seçiyorlar 45TL+KDV.
İşlem tamam.

İyi çalışmalar dilerim....

bu gün yazı geldi internet hızlarınız yükseltilmiştir diye. yalova milli eğitim toplu olarak halletmiş bu işi. hızları yükseltilen okulların listesinide eklemiş yazıya. gerçi biz bu işi 2 ay önce dilekçeyle yapmıştık ama olsun.

Hocam Fatsa da hangi okul? Biz salı günü okula gelen yazıyı ilgi tutup dilekçe yazdık Fatsa Telekom'a ilettik, oradaki görevli 1 2 saat içinde tamamlarız dedi ama bugün perşembe, bi değişiklik olmamış.

Arkadaşlar bizim okulda gelen yazı kayıp ; ) Adıyaman merkezdeyiz yazıyı ilgi tutmam lazım elinde olan paylaşabilir mi okula gelen yazıyı? şimdiden teşekkürler...

arkadaşlar ben de sivas'ta telekom'a sormuştum, "okul ödeyecek" demişlerdi. bizim müdür de bir el atmadı gitti. yorumları okuyunca kafam karıştı.. milli eğitim mi ödüyor yoksa okullar mı?

Yani neden uğraşıyoruz anlamıyorum toptan arttırın hızı, kim istemez ki arttırılmasını,neden isteğe bağlı?

internet hızı bugün işkence oldu arkadaş... dial-up bağlantı bundun hızlıydı :verymad:

Arkadaşlar benim çalıştığım lisede internet hızı 1mb idi telekoma okuldan bir dilekçe hazırlattım telekom bölge müdürlüğüne dilekçeyi verdik 5 dakkada işleme koydular şu anda okulumuzda 4mb kullanıyorum bize tanınan bu hakkı kullanalım 1mb ile fatih projeli bir okulda işler yürümez malumunuz. Bu arada aklıma bir soru takıldı 4mb oldu hemen 8mb hıza çıkartmamız mümkün mü yukarıda mümkün değil diye yazılmış ama okulunda mebin internetini 8mb olarak kullanan varmı acaba?

Bunun için matbu bir dilekçe vardı. Onu okul müdürün imzasıyla birlikte Telekom bölge müdürlüğüne veriyorsun. Hemen yükseltiyorlar. İki sene önce görevlendirildiğim okulda öyle yapmıştım.

Ekli dosyalar

• 2012_03_28_2834_1092.jpg
    2012_03_28_2834_1092.jpg
    178.1 KB · Görüntüleme: 572
Sayın Hocalarım,

Ben Niğde'de şu işlemi yaptım. Bir üst yazı ile tüm okulların listesini Telekoma göndererek hem bilgilerin (isim, vergi kimlik no, ilkokul, ortaokul, adres gibi) kontrol edilerek güncellenmesini hem de hızların kontrol edilerek 1 MB olanların 4 MB'ye yükseltilmesi istedim. Yaklaşık 400 okulumuz 10 - 15 gün içerisinde yükseldi. Diğer illerde sistem nasıl işliyor bilemiyorum ama ben üst yazı ile tüm okulları aynı anda yükselttim.

Bence bağlı olduğunuz İl/İlçe MEM Bilgi İşlem Şubesi görüşün.

Ücret meselesine gelince Bakanlığın Telekom ile ile yaptığı protokol ile MEB uzantılı internetlerin fiyatı 53,25 TL. (Daha önce 56 TL idi. Telekom indirim yaptı.)

İyi çalışmalar.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocalarım,

Ben Niğde'de şu işlemi yaptım. Bir üst yazı ile tüm okulların listesini Telekoma göndererek hem bilgilerin (isim, vergi kimlik no, ilkokul, ortaokul, adres gibi) kontrol edilerek güncellenmesini hem de hızların kontrol edilerek 1 MB olanların 4 MB'ye yükseltilmesi istedim. Yaklaşık 400 okulumuz 10 - 15 gün içerisinde yükseldi. Diğer illerde sistem nasıl işliyor bilemiyorum ama ben üst yazı ile tüm okulları aynı anda yükselttim.

Ücret meselesine gelince Bakanlığın Telekom ile ile yaptığı protokol ile MEB uzantılı internetlerin fiyatı 53,25 TL. (Daha önce 56 TL idi. Telekom indirim yaptı.)

İyi çalışmalar.

Habib hocam okul olarak tek başımıza yükseltemiyor muyuz?
arada ne kadar ücret farkı var 1mb ile 4mb arasında?

klebsiella' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Sayın Hocalarım,

İyi çalışmalar.

Habib hocam okul olarak tek başımıza yükseltemiyor muyuz?
arada ne kadar ücret farkı var 1mb ile 4mb arasında?

Sayın Hocam,

Okul olarak yükseltme yerine İl/İlçe MEM'e okul olarak resmi yazın. İl/İlçe MEM Telekoma yazar ve yükseltilir. (Bu garantili yol)

Ücrete gelince 1 MB Meb uzantılı bağlantı 34 TL, 4 MB Meb uzantılı bağlantı 53,25 TL. Ücret farkının çok bir önemi yok.

Çünkü Temel Eğitime bağlı (Bağımsız Anaokulu, İlk ve Ortaokul) okulların ücretlerini Bakanlık İl MEM'lere gönderiyor ve İl MEM'ler ödüyor. Diğer okulların internet ücretleri de Bağlı bulundukları Genel Müdürlükler tarafından gönderiliyor. Anlayacağınız siz ister 1 MB internet kullanın isterseniz 4 MB internet kullanın Bakanlık 4 MB ücretini zaten gönderiyor.

İyi çalışmalar.

Geri