Peki ya ek ders

Kodla Büyü

maslan123

Aktif Üye
14-18 ve 21-23 arası ek ders ne olacak sonuçta bizim istegimiz değil bence yine her güne 3 saat ek ders verirler

Re: Ynt: Peki ya ek ders

Sen para işini unut.
Öğretmenlere sadece tatil verirler.Para vermezler.

dersimizvar' Alıntı:
ya tatil ya ücret

kim karlı bu işte

devlet karlı ücret ödemiyor
öğrenci karlı tatil yapıyor
ya öğretmen
Turizmci de cebini dolduruyor.
Olan, öğretmene oldu.

arkadaslar tatıl derdındesınız egıtım ogretım yılı kac gunden az olamaz hatırlıyormusunuz ben unuttumda hıcbırınızın cocugu okula gıtmıyor sanırım bunlar sınava gırmeyecekler

onu gecelım hıc mı daha önce 3 hafta semınere katılmadınız 3 hafta ödedılermı sıze gıtmek ıstemeyen o hafta rapor almadımı sızınde yapıcanız bu yanı burada tartısmanın bır anlamı yok bence sız hazıranı dusunun

mfacil' Alıntı:
arkadaslar tatıl derdındesınız egıtım ogretım yılı kac gunden az olamaz hatırlıyormusunuz ben unuttumda hıcbırınızın cocugu okula gıtmıyor sanırım bunlar sınava gırmeyecekler

onu gecelım hıc mı daha önce 3 hafta semınere katılmadınız 3 hafta ödedılermı sıze gıtmek ıstemeyen o hafta rapor almadımı sızınde yapıcanız bu yanı burada tartısmanın bır anlamı yok bence sız hazıranı dusunun
Hocam tamamda
Biz istedik diye tatil olmadı.Hatta Ben hiç istemediğim halde tatil oldu.
Sınava hazırlanan çocuğu olanlarda derdini turizmcilere anlatsınlar.

o da bizden olsun :!: tatile doymuyoruz. ek ders bahane! tatil şahane :!:

Öğretmenlerimiz 14.15.16.17.18,21,22, Eylül tarihlerinde genel idari izinli sayılacaklarından bu günlerindeki ücretlerini tamaını 23 Eylül 2015 (arefe) günü ise saat 13:00 (resmi tatiller saat 13:00 başlar) kadar olan üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacağından ek ders ücretleri kendilerine ödenecektir.

DaMieN' Alıntı:
Öğretmenlerimiz 14.15.16.17.18,21,22, Eylül tarihlerinde genel idari izinli sayılacaklarından bu günlerindeki ücretlerini tamaını 23 Eylül 2015 (arefe) günü ise saat 13:00 (resmi tatiller saat 13:00 başlar) kadar olan üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacağından ek ders ücretleri kendilerine ödenecektir.
hocam bu haber nerden acaba öylesine haber yapan yerlerden mi meb açıklaması mı nedir acaba

mfacil' Alıntı:

haklıısnız hocam.. Ama Haziran'da ders kesimi 17 Haziran deniyor.. Dolayısyla seminer 3 hafta olmayacak gibi..

Sakin... Hele bir yazı çıksın, ne bileyim ayın 15'i gelsin.. Tatilmi, idari izin mi belli olsun,..

şimdiden kasmayın arkadaşlar hele bi okula gidelim ak kara belli olur. Ek ders hesabı yapmayın bi baktınız bi yazı geldi avcunuzu yalarsınız dediler ne yapacaz.... :puhaha:

iyide seminer gibimi verilecek verilirse 3 saat mi yoksa o zamanda öğretimenin üzerinde ders de yok okul başlamamış tuhaf bi durum ozaman idare ders paylaşımlarını yapması lazım 14 eylüle kadar

DaMieN' Alıntı:
Bu bakanlıktan yapılan bir resmi açıklama mı?

tayyip baba'ya çıkarsan sana verir o ek dersi :) muhtarlarla beraber:)
yapmadığın dersin ek dersi mi olur müdürr :) bırakın bu kapitalist öğretmenlik modunu yakışmıyor eğitimli insanlara
boşver sen dinlenmene bak
saygılar

maslan123' Alıntı:
14-18 ve 21-23 arası ek ders ne olacak sonuçta bizim istegimiz değil bence yine her güne 3 saat ek ders verirler

hocam okul 1 hafta geç açılacak 1 hafta da geç kapanacak. yani değişen bir şey yok. 14-18 eylül arası okul kapalı yani tatil ve ücret yok. 13-17 haziran arası da normalde okul 10 haziranda kapanacağından tatile gelecekti ama şimdi açık olacak ve o zaman de derse girildiği için ücret alınacak. sadece 21-22-23 eylülde ücret alınamaz. çünkü okul açılmadığı için öğretmenlerin üzerinde ders veya ek ders yok. o yüzden ücret ödemezler.

COBOL' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:
Bu bakanlıktan yapılan bir resmi açıklama mı?

Bir üstteki mesajımda yer alan linkteki mesaj,

http://www.personelmebhaber.net/tatil-e ... mi/128841/

Sendika yönetimi yorumu.
Doğrudur sayın hocam.İnşallah bu yyönde bir ödeme çıkar.Bana da mevzuata uygun geldi.
Çünkü isteğimiz dışında gelişen tatiller de ücret ödenir (örnek; kar yoğunluğu ve hava şartları tatilleri)
Dini bayramlarda ödenmediğini zaten biliyoruz.

İdari tatil değil ki bu arkadaşlar. Sadece takvim ileri alındı. İdari izinli sayılsak evet ek ders ödenir. Ama takvim kaydırılınca ek ders yok :idea:

Geri