Performans Görevi

Kodla Büyü

pride

Üye
Arkadaşlar yeni sınav yönetmeliğine göre bilgi ve iletişim dersi için en az iki performans notu verecekmişiz. Performans notumu neye göre veriyorsunuz?
Performans ödevi olarak ne veriyorsunuz?

busene bu ders kaldırılmış,müdür e okulda seçemedi .yerine bilgi kuramı dersini işle dedi.

bir tanesini ugulama bir tanesini 8. fıkraya göre sınıf içi durumuna göre kriterler belirleyerek eski sözlünotu gibi veriyorum.

uygulama verdiğinizin ölçeğini nasıl hazırlıyorsunuz elinizde örnek varsa yükleyebilir misiniz. birde sene sonunda bunları da sınav kağıtları ile teslim mi edicez

Benim anladığıma göre performans notlarından birini proje veya ödev vererek diğerini öğrencinin sınıf içindeki hal ve hareketlerine derse katılım, devamsızlık, örnek davranış sergileme vb. göre kanaat notu olarak verebilirsiniz..

ayrıca zümre kararı ile performans notu 3 e çıkarılabilir..

Konu üzerine biraz düşündüm ve şu ödevleri yaptırmaya karar verdim bu dönem zaten konu anlatımları hep teorik uygulamaya yönelik konu anlatmadık 2.Dönem uygulama yaparım artık. Bu konular iyi, öğrenciler güzel bir ürün ortaya koyarlarsa panoya asarım bari.

Ekli dosyalar

• Performans Ödev Konuları.rar
    158.1 KB · Görüntüleme: 251
Ulubatlı_Hasan' Alıntı:
Benim anladığıma göre performans notlarından birini proje veya ödev vererek diğerini öğrencinin sınıf içindeki hal ve hareketlerine derse katılım, devamsızlık, örnek davranış sergileme vb. göre kanaat notu olarak verebilirsiniz..

ayrıca zümre kararı ile performans notu 3 e çıkarılabilir..
Aynen öyle. 2.performansı kanat olarak vereceğim. :)

Öğrencilere okumak üzere kitap seçtirdim. Bu dönem için;
1. Performansı; MS Word'te benim belirlediğim özelliklerle bu kitapların özeti, kendi düşünce, yorum ve eleştirileri şeklinde hazırladıkları word belgeleri üzerinden vereceğim. 10 puan kitabın okunduğuna dair kanaatim. 90 puanda benim MS Word belgesinde istediğim özelliklerin doğru kullanım durumundan vereceğim.
2. Performansı ise kanaat notu olarak vereceğim. Nitekim yönetmelikte aynenböyle söylüyor...

hasari' Alıntı:
Konu üzerine biraz düşündüm ve şu ödevleri yaptırmaya karar verdim bu dönem zaten konu anlatımları hep teorik uygulamaya yönelik konu anlatmadık 2.Dönem uygulama yaparım artık. Bu konular iyi, öğrenciler güzel bir ürün ortaya koyarlarsa panoya asarım bari.
:++: Emeğine sağlık hocam...

liselerde bilgisayar ağları türleri ve ilk dönem word mutlaka ödevlerde bulunması gerekn başlıklar hasarı hocam bu arada paylaşımınızı inceledim gayet güzel fakat yazıcı ödevinde bilişim kazanımını yeniden yazmışsınız hatırlatim dedim....

Geri