Polis Virüsünü Kaldırma!

Kodla Büyü
Re: Emniyet Bilgisayarımı Kilitledi

Hocam parayı yatırmanız için İBAN numarası verebilirim :)))))

Bilgisayarınızı örgüt kullanıyordur mutlaka para da isterler yakında

mmercan' Alıntı:
Bilgisayarınızı örgüt kullanıyordur mutlaka para da isterler yakında
:mrgreen: :mrgreen: muro başkan arar yakında sizi.. emniyetin işi yokta bilgisayar kilitleyecek.

Kendisi son zamanlarda gördüğüm en güzel virüstür hocam :D Adamların hakkını vermek lazım çok sağlam virüs yapmışlar, güvenli modda bile çok güzel çalışıyor :alkis: :)
Bir emekli öğretmen arkadaş bütün geceyi uykusuz geçirip eşiyle kavga ettikten sonra bu virüsle bana gelmişti. Neyse ki adamlar ödeme sistemini biraz karışık yapmışlar, yoksa paranın on katını bile vermeye razı olmuş hocam.
Çözüm için bir çok şey denedim ama sadece 2 yolla çözüm işe yaradı.
1-Açılışta F8 ile "komut işletim sisteminde güvenli mod"a giriyosun, komut ekranına önce "cd restore", sonra "rstrui.exe" yazıp eğer dönebileceğin bir sistem geri yükleme noktası varsa dönüyorsun. Sonra combofix le temizliyorsun.
2- Dönebileceğin bir sistem geri yükleme noktası yoksa, Format atıyorsun.

Virüs sonuçta bir programsa sistem geri yükleme her zaman işe yarar. Koskoca bir ilçede bir virüsle başa çıkamamıştı kimse, son olarak bana sordular (öğretmeni önemsemiyorlar ya) gidip sistemi geri yükledim düzeldi, hayretler içerisinde kaldılar.

Ben genelde virüs olaylarında önce sistemi geri yüklerim,fayda vermezse bakarım.

pentinjara' Alıntı:
Kendisi son zamanlarda gördüğüm en güzel virüstür hocam :D Adamların hakkını vermek lazım çok sağlam virüs yapmışlar, güvenli modda bile çok güzel çalışıyor :alkis: :)
Bir emekli öğretmen arkadaş bütün geceyi uykusuz geçirip eşiyle kavga ettikten sonra bu virüsle bana gelmişti. Neyse ki adamlar ödeme sistemini biraz karışık yapmışlar, yoksa paranın on katını bile vermeye razı olmuş hocam.
Çözüm için bir çok şey denedim ama sadece 2 yolla çözüm işe yaradı.
1-Açılışta F8 ile "komut işletim sisteminde güvenli mod"a giriyosun, komut ekranına önce "cd restore", sonra "rstrui.exe" yazıp eğer dönebileceğin bir sistem geri yükleme noktası varsa dönüyorsun. Sonra combofix le temizliyorsun.
2- Dönebileceğin bir sistem geri yükleme noktası yoksa, Format atıyorsun.

Ben sistem geri yükleme ile komşumu bu virüsten kurtardım hocam. Sistem geri yükleme kapalı ise, komut isteminde bir de combofix'i çalıştırmayı deneyebilirsin.

Snotra hocamın yazısına da bir ilave ben yapayım.Bu virüs sistem geri yüklemeyi kapatıyor.Sistem geri yüklemeye girmek için şu yolu izleyebiliriz.
Açılışta F8 ile komut istemi ile güvenli mod'u seçin ve explorer.exe yazıp enter a basın. sistem bu sayede güvenli modda açılır.Sistem geri yükleme yaparak virüsten kurtulabilirsiniz.Ben böyle kurtulmuştum.İlla format derseniz de en azından önemli bilgilerinizin yedeğini alabilirsiniz.

Güvenli moddan, sistem geri yükleme. İşlem tamamdır... Benimde başıma geldi, 100 euro istiyorlar. La devlet euro olarak ceza keser mi bea...

Bence emniyet size selektor yapiyor her siteye girmeyin diye :-D

foruma çok takılıyorsunuz. bu sebeple bilgisayarınız kilitlenebilir benim hesaba bi 10 15 ne koparsa gönlünüzden atıverin.

arkadaşlar sorunu çözdüm. yorumlarınız için teşekkürler.
birincisi; bu bir dolandırıcılık numarası, emniyetin sitesinde böyle bir uyarı varmış.
ikincisi, sistem geri yükleme yaparak sorunu hallettim. bilgisayar güvenli kip ile başlayamıyordu. f8 tuşu ile giriş yaptım. seçeneklerden bilgisayarı onar dedim. seçeneklerden sistem geri yükleme dedi, sağolsun bilgisayar 23 martta bir kritik yedekleme yapmış,(win7) bu yedekten geri yükledim sorun halloldu.

hiren boot cd de sistem geri yükleme yapan bir program var onu kullanın düzeliyor

3 gün önce benimde başınma geldi.Abim akşam Bilgisayarı kullanmış ve çıkınca benim beklemi(tabii o sırada benim uyuyordum) Sabah olunca kimseye söylemeden beni çağrdı ve baktım önce korkttum sonra bende iki bilgisayar var onu açayım dedim ve diğer bilgisayarda çıkmadı.Eğer öyle bir şey olsaydıaynı nette bağlandığında da o bilgisayarda da çıkması lazım ve virüs olduğunu anladım ama gene sağlam bir emniyette çalışan arkadaşa sordum öyle bir şey yok olsaydı emniyet sirek sizi aradı dedi.

Yapan adamlara büyük saygı duyuyorum :) Nasıl güzel düşünmüşler, ha niyetlerini kınıyorum. sadece başarılı bir çalışma olmuş :) Devlet ilerde bunu geliştirir :)

Bunların yabancı versiyonlarıda var. Gurbette bir arkadaşımın başına gelmişti. Bugünde iş yerindeki bilgisayara bulaşmış. Sistemg geri yüklemeye girince bilgisayarı yenidn başlatıyordu. Komut satırı denemek lazım.

Acaba bunu yatıranlar var mı :)

GezginN61' Alıntı:
Bunların yabancı versiyonlarıda var. Gurbette bir arkadaşımın başına gelmişti. Bugünde iş yerindeki bilgisayara bulaşmış. Sistemg geri yüklemeye girince bilgisayarı yenidn başlatıyordu. Komut satırı denemek lazım.

Acaba bunu yatıranlar var mı :)
Hocam bir telefona bile bankaya gidip hemen para yatıranlar var, bunu yiyen de çoktur emin olun.

okanformula' Alıntı:
Güvenli moddan, sistem geri yükleme. İşlem tamamdır... Benimde başıma geldi, 100 euro istiyorlar. La devlet euro olarak ceza keser mi bea...

:) Bunu bildiğimiz iyi oldu. Hayatımız korsan zaten. Başımıza gelirse korkmayalım...

Pratik bir çözümde ben yazardım ama 5 tl alıyorum gelenlerden o yüzden yazamam

bana da bulaşmıştı güvenli mod çalışmıyor reset atıyro win 7 başlangıç onarma sistem geri yükleme yaptım.

Arkadaşlar bu program ya kayıt defterinde shell değerine kendisini yazıyordur, ya da otomatik başlatmaya kendini ekliyordur. Bence silinmesi kolay gibi.

evet tek çözüm f8 güvenli mod ve sistem geri yükleme...

Hocam bana daha 2 gün önce gece saat 23:00 gibi bir telefon ve ardında da bilgisayar geldi. Telaşlı bir şekilde çoçuklar bir sitelere girmiş sonra hiçbirşey yapadık diye ne yapalım parayı yatıralım mı diye... Yazanlar sağlam yazmışlar combofix silmiyor, komut istemiyle yaptıklarım olmuyor, güvenli modda virüs aktif çalışıyor, virus taramayı aktif etmiyor vs.... 2 saatlik uğraştan sonra tek çare format hocam... Geçmiş olsun ve kolay gelsin hocam...

Boyle bir virus bana ogretmenler odasinda lazim nasil bulastirabilirim

aynı şey bu gün arkadaşın da başına gelmiş. arkadaş polis kendisi, amblemlerini görünce orda tırsmış biraz. ben de dedim virüstür o, virüs :D

Geri