Rotasyon anketi

Kodla Büyü

Rotasyon gelmeli mi?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
10. Sınıf Nesne tabanlı programlama dersinde bol bol program yazarsın hocam. Benim öğrenciler Yurt, taşıma , market ve yemekhane programı yazdılar 😊

Yasalar geriye işlemez diyen arkadaş yanlış düşünüyor. Yasa çıktığı gün geçerlidir. Bunun pek çok örneğini sayabilirim, hatta meb ile ilgili olanı da sayarım. Örnek vereyim; idareci istifa ederse eskiden il içinde herhangi bir okula geçebiliyordu, kanun değişti artık geldiği ilçeye gidiyor, kimse "ben eskiden idareci oldum beni bağlamaz, ben istifa edersem istediğim okula geçerim, kimse beni eski ilçeme gönderemez" diyemiyor.

Yasalar geriye işlemez diyerek bundan sonraki yılları kapsayacağını düşünen hocamıza bir soru da ben sorayım:
Uzman öğretmenlik için 10 yıl öğretmenlik yapmış olmak şartı vardı, yasa çıktığı andan itibaren 10 yıl öğretmenlik yapanlar mı uzman oldu?
Rotasyonda da diyor aynı kurumda şu kadar görev yapan diyor, öncesi sonrası olmaz aynı kurumda gerekli süreyi doldurduysan rotasyona tabisin.
Herkes kendine uygun seçeneği seçmiş ama benim fikrim tüm öğretmenleri kapsayan bir rotasyon mümkün görünmüyor. İlçede tek okulda normu varsa nasıl rotasyon uygulayacaklar? Belki de ilde tek okulda norm olanlar vardır.

valla mülakatı; ağırlığını arttırarak uyguladı.Bakan rotasyondan yanaysa;bana uygulayacak gibi geliyor.

Rotasyon Oolmazda oldu diyelim meslek öğretmenlerine yeterli okul büyük şehirler dışında olmadığı için dokunmazlar ki şu an büyük şehirlerde bile norm fazlası meslekci çok fazla. Olsun diyen böte ci arkadaşlar kendi başlarını yakacak farkında değiller gibime geliyor. Hayırlısı...

Meclise sunulacak, ÖMK da: "Öğretmenler, atandıkları eğitim kurumunda en az 3, en fazla 12 eğitim öğretim yılı görev yapacak." şeklinde madde varmış.

Alanın atama problemi olmasa belki iyi olabilir. Ama her yer dolu . İlçede yer bulamayan ne yapacak . Biz yaptık oldu olacak büyük bir ihtimal

Geri