Scratch mi, Pictoblox mı, Mblock mu?

Kodla Büyü

bogrt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ortaokulda blok kodlamaya geçeceğim. Ama hangisini kullanacağıma karar veremedim.
-Malum, Scratchı eli mahkum offline uygulamadan kullanılacak
-Pictoblox online, ama ne kadar güçlü? Tamamen Scratch gibi mi?
-Mblock online yada offline uygulama ona da karar veremedim, acaba mblock scratchden daha karmaşık mı olur, yoksa ilerde biraz robotik yapabilirsek iyi ki bundan başlamışız mı derim?
Bilemedim... Siz deneyim geçirmiş arkadaşlar ne dersiniz?

Hepsi scratch orijinli uygulama aslında. Offline olarak Scratch ile başlanabilir kodlama için. İleride yapay zeka dersi alırlarsa pictoblox ile devam edilir. Robotik kodlama alırlarsa mblock ile devam edilir. Temeli scratch ile alınca zaten çabuk uyum sağlarlar.

Hepsi scratch orijinli uygulama aslında. Offline olarak Scratch ile başlanabilir kodlama için. İleride yapay zeka dersi alırlarsa pictoblox ile devam edilir. Robotik kodlama alırlarsa mblock ile devam edilir. Temeli scratch ile alınca zaten çabuk uyum sağlarlar.
Yani offline da olsa scratch mi?

pictoblox ta kaydedilmiş dosyayı açmakta sorun yaşadık ,o nedenle scratch offline a geri döndüm. Gönül isterdi ki online olsun,ama offline da iş görüyor.

yapay zeka dersi için pictoblox kullanıyoruz. zaman zaman mantıksız hatalar veriyor. erişimde sorun oluyor. gözünü seveyim scratch in

KODLA BÜYÜ mü? CODE.ORG mu?
İkisini de bilenler söyleyebilir mi?

Ben code.org'a bakmaya hiç fırsat bulamadım. KODLA BÜYÜ kolayıma geldi.

ben mBlock ile gidiyoru. Özellikle Arduino ile çok kolay ve anlaşılır.

KODLA BÜYÜ mü? CODE.ORG mu?
İkisini de bilenler söyleyebilir mi?

Ben code.org'a bakmaya hiç fırsat bulamadım. KODLA BÜYÜ kolayıma geldi.
Bence kodla büyü derim, kodla büyüde seviyeler arasaı geçiş kilitli, birini yapmadan sonrakinin kilidi açılmıyor. Ama code org da hepsi açık bu güzel olmuyor. Kodla buyu algoritma ve yazılım düzenine daha uygun. Sonradan kod yazımına geçiş daha kolay olur.

Naçizane tavsiyem bir tane offline seçeneğiniz olmalı. Sistem odamızdaki tüm cihazlar yandı. Ne kodlabuyu ye ne code.org a ne de tinkercade erişebiliyoruz. Mblock vardı tatil sonrası ona geçeceğiz. Kullanmasanız bile hazırda yedekte beklemeli.

mBlock çevrimdışı olanı. 3 veya 4.version daha kullanışlı ve sade.

Canlı mod Arduino için kullanışlı.

Geri