Scratch saniye bekle kodu neden yanlış?

Kodla Büyü

kgunduz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar saniye bekle komutuyla hem analog hem dijital saat yapmaya çalışıyorum fakat saniye bekle bloğu 60 saniye yazmama rağmen 57 saniyede aktif oluyor.
hem dijital hem analog saatte saniye sayacı yaptım hep 57. saniye işlem gerçekleştiriyor. sizce neden?

57. saniye döndüğü için kodları haber sal şeklinde yaptım. ama saniye bekle komutu koyarsanız atıyorum yelkovan 60. sn de 6 derece dön misal saat 3600 saniye dön gibi yaparsanız çok açık bir şekilde çubukların saniye bekle komutundaki saniyeden önce döndüğünü fark edersiniz.

Ekli dosyalar

• saat.rar
    91.7 KB · Görüntüleme: 42
57. saniye döndüğü için kodları haber sal şeklinde yaptım. ama saniye bekle komutu koyarsanız atıyorum yelkovan 60. sn de 6 derece dön misal saat 3600 saniye dön gibi yaparsanız çok açık bir şekilde çubukların saniye bekle komutundaki saniyeden önce döndüğünü fark edersiniz.
doğru hocam dediğiniz gibi oluyor.

sorunun kaynağı 1 saniye bekle dedikten sonra saniye değişkeninin artması ve 6 derece dön komutlarının olması milisaniyeler kadar bir gecikmeye neden oluyor olabilir. gecikmeler birikiyor ve saniye daha 57 ye kadar sayabilmişken dakika 60'a kadar saymış ve dönmüş oluyor.

algılamadaki kendi içindeki zamanlayıcıyı veya sistem saatini kullanın. siz haber salma ile düzelttim deseniz bile aslında yine yavaş ilerliyor saatiniz.

Geri