Secim gorevleri geldimi

Kodla Büyü
Seçim görevini bu kadar onemseyeceginize namaz nasıl kılınır bunu inceleseydik cennetler bizim olurmu. Tabi önce cennetin varlığına inanmak lazım önce vesselam

Siyasi partiler bu kadar onemsemiyor bu ne heyecan
Siz yanlış anlamışsınız.

Bizler görev istemiyoruz, zorla veriyorlar.
Sanki herkes büyük bir heyecanla bende görev alayım demiş, gibi yazmışsınız.

Size görev çıkmadı veya çıktıysa zaten görev almak istiyordunuz herhalde. Kafanız rahat.

Karısının yerine oy kullanmak isteyen.
Yaşlı anam oy kullanmaya gelemiyor, yatalak onun yerine ben basacam diye aşiret olarak gelen,
oy kullanmayanların listesini almak için zorlayan (genelde yine aşiretler, kendilerinden olup da gelmeyenleri tespit etmek için)
neden işini iyi yapmıyorsun diye kavga etmek isteyenler
gibi çeşitli sürü sürü sorunlarla uğraşmadınız ya da ne olduğu hakkında fikriniz de yok, anlaşılan.

Seçim görevini bu kadar onemseyeceginize namaz nasıl kılınır bunu inceleseydik cennetler bizim olurmu. Tabi önce cennetin varlığına inanmak lazım önce vesselam
Ayrıca yerel seçim, sandık neredeyse boş kalmıyor, namaz kılmaya gidecen aklın orada kalacak.
Seçim günü oruç tutmak, iftar yapmak daha zor olacak eve gece 12.00 de gidersen ancak sevinilecek bir durum.

Sonra gelmiş burada tek siz namaz kılıyormuş gibi konuşuyorsunuz.

Ayrıca Oy kullanmanın dahi günah olduğuna inanan, tağut'a hizmet olduğunu düşünüp, oy kullanmak dahi istemeyenlere de sandık görevi veriliyor.

o gün yapılacakların bi algoritmasını hazırlasak ne güzel olur bütün ayrıntılarıyla

o gün yapılacakların bi algoritmasını hazırlasak ne güzel olur bütün ayrıntılarıyla
Algoritmayı bi arkadaş hazırlar belki ama ben de şunu belirtmek isterim; size verilen tutanak defterlerinde oy sonuçları haricinde doldurulması gereken alanları (başkan, üye bilgileri, sandık no, ilçe bilg., görevlilerin IBAN numaraları vb.) fırsat bulduğunuzda doldurursanız kolaylık oluyor. Oy saydıktan sonra da sayısal değerleri girer imzalarsınız.. Vakit kazanmış olursunuz.

Algoritmayı bi arkadaş hazırlar belki ama ben de şunu belirtmek isterim; size verilen tutanak defterlerinde oy sonuçları haricinde doldurulması gereken alanları (başkan, üye bilgileri, sandık no, ilçe bilg., görevlilerin IBAN numaraları vb.) fırsat bulduğunuzda doldurursanız kolaylık oluyor. Oy saydıktan sonra da sayısal değerleri girer imzalarsınız.. Vakit kazanmış olursunuz.
onları önceden yapıyorum hocam zaten de bu seçim malum çetrefilli baya içinden 2 tane muhtar pusulası çıkarsa şöyle, hiç çıkmazsa şöyle yap vb. şeylerden bahsediyorum

Muhtar adaylarını durmadan paravanlara sokturmayın. Benim pusulaları çalmışlardır diye durmadan girmeye çalışırlar. İçeri girip sayarak kendine oy verip vermeyenleri anlamaya çalışırlar. Özellikle küçük yerlerde.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin imzalı illere gönderilen yazıda seçim sonrası eğitim öğretimin hazır hâle getirilmesi bakımından 1 Nisan 2024 Pazartesi günü okullar tatil edildi.
IMG_6359.jpeg

Son düzenleme:
ysk nın yazısı var ihtiyaç halinde görev yerine göre seçim görevi verilebiliyorlar.
138 nolu genelgeyi en az 2 defa anlayarak okuduysanız sıkıntı yaşamazsınız. muhtar ve partili üyelere dikkat edin kabine girince arkalarında durun mümkünse kabine perde takmayın arkasından bakın , bazı muhtarlar bahaneyle girip rakibinin pusulalarını çalıyorlar. Birde ben ,güvenlik görevlisi ve memur üyem muhtarlığa oy atamıyoruz , eğer içimizden birisi atarsa iş sarpa sarıyor onu tekrar tekrar izah edin böyle bir durumunuz varsa .

ysk nın yazısı var ihtiyaç halinde görev yerine göre seçim görevi verilebiliyorlar.
138 nolu genelgeyi en az 2 defa anlayarak okuduysanız sıkıntı yaşamazsınız. muhtar ve partili üyelere dikkat edin kabine girince arkalarında durun mümkünse kabine perde takmayın arkasından bakın , bazı muhtarlar bahaneyle girip rakibinin pusulalarını çalıyorlar. Birde ben ,güvenlik görevlisi ve memur üyem muhtarlığa oy atamıyoruz , eğer içimizden birisi atarsa iş sarpa sarıyor onu tekrar tekrar izah edin böyle bir durumunuz varsa .
bende de böyle bir durum var, muhtarlığa oy atıp atamadığını nasıl öğrendiniz diğer arkadaşların? nerede yazıyor bu

Çuvaldan görevlilere özel belge çıkar, burada hangisine oy kullanacağı yazar ve seçmen listesine de ismi eklenmistir.Sandık başkanlığı yaptım ve nufus sayımlarında görev aldım.

bende de böyle bir durum var, muhtarlığa oy atıp atamadığını nasıl öğrendiniz diğer arkadaşların? nerede yazıyor bu
ben köyde görevliyim ilçede çalışıyorum. memur ilçede güvenlik görevliside köyde yaşamıyordur muhtemelen. zaten köyde olsa ikametgahları seçmen listesinde yazar isimleri.

İkamet ettiği mahalle dışında seçim görevi olanlar muhtarlıkta oy kullanamıyor. Başka ilçeden olursa ilçe belediye başkanlığı ve ilçe meclisi için de kullanamıyor.
Çuval içinden çıkacak OR/25, OR/26 belgelerinde bunlar yazacak

Bulunduğum sandıkta 17 muhtar adayı var. Çarpı 8 aza. gece 12 ye doğru okuldan çıkarım heralde. düşündükçe içim daralıyor.

Valla şu yapılan muamele acayip zoruma gidiyor. Verdikleri para desen para değil. Keşke isimleri ilk açıklandığında ben gitmiyorum. Gönderebiliyorsanız gönderin deseydim. En fazla sürerlerdi. Ama son anda yapılması bayağı bir sorun olur.

Muhtarlığa da oy atsa nasıl tespit edilebilir ki.

Son düzenleme:
Geri