Secim gorevleri geldimi

Kodla Büyü
Bazı iller e-devlete girmeye başlamış.
Burdur daha girmemiş.
Kontrol edin var mı?

Son düzenleme:
Görev çıkanları duymaya başladık. E-devlette nereden bakıyoruz? Bildiğim kadarıyla bana görev çıkmamış. Zaten istemiyordum :)

Görev çıkanları duymaya başladık. E-devlette nereden bakıyoruz? Bildiğim kadarıyla bana görev çıkmamış. Zaten istemiyordum :)

• Beğen
Tepkiler: omd
Sisteme giriş yapan iller için çıkıyor o durum. Sisteme giriş yapmayan iller için geçersiz büyük ihtimal görev çıkıp çıkmama durumu

yok öyle birşey. hastalanan gelmese veya geldiğinde hastaneye giderse genelgeye göre sandık kurulu toplam 4 kişi olması lazım, 4 kişinin altına düşmediği sürece öyle birşey yapılmaz. Ha düşerse onu bilmiyorum genelgeyi okumak lazım.

Bizim müd. yardımcısının kafasında sandalye kırmışlardı. Adam 4-5 tane kimlik almış gelmiş ben hepsinin yerine oy kullanacam diyor. Bizim müd. yardımcısı da sandık başkanı hayır olmaz kullanamazsın demiş. Sen zaten şu partilisin ondan yapıyorsun kullanırsın kullanamazsın derken jandarmayı çağırmış jandarma çıkarmış falan adam gitmiş aileyi toplamış gelmiş içeriye bir daldılar jandarma falan hak getire. Bizim müd. yardımcısı pert oldu sonrada görev yerini değiştirdiler. Özellikle köylerde seçim süreci çok zor.

Henüz her yerde görevler belli olmadığı için çıkmamış zannedilebiliyor. Bazı yerlerde seçime az zaman kala belli oluyor görevler
Normalde bugune kadar secsise girilmesi gerekiyor. Ama işte kimse tarihe bakmıyor ama bize gelince aynı tarihte teblig alın diyorlar

23 ŞUBAT 2024 CUMA

4- İlçe seçim kurulu başkanınca, mülki idare amirleri tarafından yerleşim yerleri esas alınmak suretiyle hazırlanan ve ilçe seçim kuruluna gönderilen kamu görevlileri listesinden ihtiyaç duyulan sandık kurulu başkanı sayısının iki katı kamu görevlisinin, ad çekme suretiyle belirlenmesi ve bu kişiler arasından mani hali bulunmayanların sandık kurulu başkanı olarak SEÇSİS’e girilmesi (Saat 15.00),

5- İlçe seçim kurulu başkanınca, sandık kurulunun kalan bir asıl ve bir yedek üyesini belirlemek için sandık kurulu başkanı olarak belirlenmeyenler arasından, ihtiyaç duyulan sandık kurulu üye sayısının iki katı kamu görevlisinin ad çekme suretiyle tespit edilmesi ve bu kişilerden mani hali bulunmayanların sandık kurulu asıl ve yedek üyesi olarak belirlenmesi ve SEÇSİS’e girilmesi.

4 MART 2024 PAZARTESİ
1- Sandık kurullarının oluşum işlemlerinin tamamlanması, oluşumda görev alanlara bu hususun bildirilmesi ve seçim işlerinde görevlendirileceklere ilişkin eğitim çalışmalarına başlanması (298/24-1).

Normalde bugune kadar secsise girilmesi gerekiyor. Ama işte kimse tarihe bakmıyor ama bize gelince aynı tarihte teblig alın diyorlar

23 ŞUBAT 2024 CUMA

4- İlçe seçim kurulu başkanınca, mülki idare amirleri tarafından yerleşim yerleri esas alınmak suretiyle hazırlanan ve ilçe seçim kuruluna gönderilen kamu görevlileri listesinden ihtiyaç duyulan sandık kurulu başkanı sayısının iki katı kamu görevlisinin, ad çekme suretiyle belirlenmesi ve bu kişiler arasından mani hali bulunmayanların sandık kurulu başkanı olarak SEÇSİS’e girilmesi (Saat 15.00),

5- İlçe seçim kurulu başkanınca, sandık kurulunun kalan bir asıl ve bir yedek üyesini belirlemek için sandık kurulu başkanı olarak belirlenmeyenler arasından, ihtiyaç duyulan sandık kurulu üye sayısının iki katı kamu görevlisinin ad çekme suretiyle tespit edilmesi ve bu kişilerden mani hali bulunmayanların sandık kurulu asıl ve yedek üyesi olarak belirlenmesi ve SEÇSİS’e girilmesi.

4 MART 2024 PAZARTESİ
1- Sandık kurullarının oluşum işlemlerinin tamamlanması, oluşumda görev alanlara bu hususun bildirilmesi ve seçim işlerinde görevlendirileceklere ilişkin eğitim çalışmalarına başlanması (298/24-1).
Haklısınız hocam. Maalesef takvime uymuyorlar. Bize gelince her şeyi dört dörtlük istiyorlar.

Görevler geçen secimde de görev alanlara mi geliyor acaba bu konuda bir bilgi var mı

Geri