sertifika sorunu

Kodla Büyü

ozkan16

Site Gezgini
sertifika yüklü olduğu bilgisayarlarda e okula(diğer sitelerde sorun yok) girerken "baplantınız gizli değil" hatası ile karşılaşıyorum. bilgisayarların tarih ve saatleri doğru ayrıca

aynı sorunu bende mozillada yaşıyorum. pc ye format attıktan sonra mozilla sertifika yüklediğim halde google açmıyor

laptopsa eğer ethernet kablosunu çekip telefonun internetinden bağlan eokulu aç.daha sonra normal ethernet kablosu ile bağlan.Garip ama benim mebbis güvenlik sorunu böyle çözülmüştü.

hocam mozilla için tercihlerden chrome için ayarlardan gelişmiş ayarlar bölümünden sertifikalara girin oradan yüklediğiniz sertifikalara girin çift tıklayın gelen ekrandaki tüm kutucukları işaretleyin yada yüklediğiniz tüm sertifikaları silip yeniden yükleyin ama yüklerken görünen 3 kutucuğu da işaretleyin. Okumadan tamam dediğimizden oluyor ne oluyorsa

malesef hcm mozilla için sertifika yükledim ama bağlanmadı.
en son şöyle bir yol denedim seçenekler-gelişmiş-sertifikalar- karşımıza çıkan sayfada -birini kendiliğinden seç deyip; Sertifikaların geçerliliğini doğrulamak için OCSP otomatik yanıt sunucularını sorgula seçeneğinin tikini kaldırdım.
ancak o şekilde girdim google v.s sitelere

Benzer sorunu bende yaşadım. Tüm bilgisayarlar sorunsuz çalışırken bir bilgisayarda google sertifika hatası yüzünden açılmıyordu. Sertifikayı yüklerken yükleme klasörünü seçerek Güvenilir Sertifikalar bölümüne kaydettim. Sorunum düzeldi. Belki faydası olabilir.

Geri