Sitemizde virüs var "weqeweqqq2012"

Kodla Büyü

bilsisco

Aktif Üye
http://www.turkorenilkogretim.meb.k12.tr/
Sitemizde virüs var (sol menü idari personel). Ne yaptıysam olmadı avast alarm veriyor,
başka bir siteye yönlendirme var
kendi bilgisayarımı tarattım, tüm dosyaları yeniden yükledim, ftp şifresini değiştirdim olmadı
Lütfen yardım edin

Avastın bulduğu virüs aşağıda
-------------------------------------
Infection Details
URL: "http://weqeweqqq2012.com/gate.php?f
Process: "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe"
Infection: "URL:Mal"

index.html dosyasını aç bir kontrol et hocam, büyük ihtimalle bir script bu işi yapıyor.

index dosyasında bişi yok hocam. hem tarattım hem site adını arattım
Avast olan başka bilgisayarda denedim gelmedi
demekki benim bilgisayarda bir problem var, geniş bir tarama yaptırayım
teşekkürler

Avirada uyarı vermiyor. Google amcada bir şey demiyor o halde sorun yok bence.

Javascrip virüsü bulaşmış. Son siteleriniz de virüs var. Scritp klasöründe js uzantılı dosyalara bulaşmış.

hasari hocam bu dosyaları yüklüyom birkaç dk sonra yeniden bulaşıyor
ftp şifrelerni değiştirmekten başka çare yok heralde
bu arada şablonunuz için çok teşekkürler, videonuz da birhayli yardımcı oldu teşekkürler

bilsisco' Alıntı:
hasari hocam bu dosyaları yüklüyom birkaç dk sonra yeniden bulaşıyor
ftp şifrelerni değiştirmekten başka çare yok heralde
bu arada şablonunuz için çok teşekkürler, videonuz da birhayli yardımcı oldu teşekkürler
Siteyi temizleyin ftp şifrenizi değiştirin bir şey kalmaz.

Çözüm basit temiz bir bilgisayara yedekleri kaydedin.FTP den indirmeyin indirmek zorundaysanız alt sayfalar dahil tek tek dolaşıp zararlı yerleşen kodları silin.FTP de hiç bir şey bırakmayın silin.Şimdi sıra FTP şifresini değiştirmeye geldi.Değiştirdikten sonra temiz dosyaları upload edin.Bu virüs sizin bilgisayarınızda da var.Yeni farklı bir antivirüsle tercihim avast tam sistem taraması yapıp bilgisayarınızdaki virüsten de kurtulun.
Unutmadan cracklı ftp programı kullanıyorsanız onu kullanmayın bu dediklerimi yaparken.Tercihen filezilla. Cuteftp beni çok yormuştu.

Geri