Sizce Ben cok mu tembelim ne?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaşlar
yaklasık 1 aydır gorevlendirilmişim. okul pilot okul değil.
Okuldaki tüm tahtaları ilk hafta bu hale getirip hepsinin D surucune eğitim içeriklerini ve imajları yedekledim.
asagı yukarı 3 haftadır da yatışşşş. Sanırım sene sonuna kadar da bu yatış devam eder...Ve bu durum cok sıkıcı :(
Yapılması gerekenlerin hepsi bu mu yoksa daha baska seyler de var mı? mebweb de bugun yarın biter 1-2 gunluk isi var
işte tahtam

Ekli dosyalar

• sorun 02.jpg
    sorun 02.jpg
    35.7 KB · Görüntüleme: 1,792
Hocam keşke şu an senin kadar boş zamanım olsaydı..Ya da en azından bir gün 50 saat falan olsaydı :))
Boş zamanı kendinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Web,yazılım işleri..Projeler..Yabancı dil (KPDS).. herhangi bir şekilde..

ben kpds 'ye sardım sırf bu yüzden,,gelen hocalara yardım ediyorum,,,ki zaten haftada bi gün kendi okulumdan başka bi okula gidiyorum bt rehberliğe....şimdi web sitelerine başladım her iki okulumun....ve kendi okulum hem ilk okul hem orta okul ayrıldı diye ikisinin ve üstüne bt rehberliği yaptığımlisenin web siteleri....

yine de vakit buluyorum ve kpds diyorum,,yeni yeni çalışmaya başlasam da ingilizce temelim iyiydi en azından ;)

tavsiyem kpds yani

öncelikle cevaplar için teşekkürler...
aslında zamanı nasıl kullanırımdan ziyade eksik yaptıgım birsey var mı anlamında acmıstım konuyu :)
hocam huyum kurusun bugune dek gittiğim tüm okullarda ki yaklasık 12 okul dolasmıslıgım var ilk hafta bilemedin ilk 2 hafta bütün labı dışarı atarım... sanki ilk defa kurulacak gibi kendim sıfırdan kurarım. sistemi oturturum sonra sene sonuna kadar yatışşşşş....
sonra gelen öğretmenler keske bilgisayarcı olsaydık müdürden cok müdürsün derler :)))

"ne demişler iyi yazılımcı tembel yazılımcıdır" :)

yorumlardan anladıgım kadarıyla eksik birsey yok. o halde gönlüm rahat. ufaktan ufaktan asp php veya kpds...

teion' Alıntı:
hocam o tahtalardaki gruplamayı nasıl yaptınız. Hoşuma gitti
FENCES var hocam. kurup create fences group ile yapıyorsunuz. ninite.com da vardı sanırım

hocam bende de durum aynı..haftada 2 gün lisede görevlendirildim. Bir sorun olursa müdahele ediyorum ama genelde de pek sorun çıkmıyor.ben de boş durmamaya çalışıyorum..web siteleriyle ilgleniyorum, bazen idarecilerin işlerine yardım ediyorum..onlarda beni sıkmıyorlar sağolsunlar..bilgisayar bilişimden takip ediyorum yeni bir şey var mı diye..öyle yani..Fatih kurulu liselerde BT Rehber Öğretmeni olan arkadaşlar sizler ne yapıyorsunuz gittiğiniz okullarda ??

Ya kurdum FENCES i ama 30 günlük bu free versiyonu. Bunu tahtaya kuran arkadaşlar lisans işini halletmiş anlaşılan. Varsa bi çözümü bana msj atabilirmisiniz :?:

ya ben utanarak söylüyorum daha imajları alamadım yanı yetişmedi 2 okulun sitesi ve lablar ayrıca eski okuldaki sınıfların bigisayar bakımları derken dönemi bitirdim bu yüzden 2. okululda tahtaların imajlarını alamadım daha :(

İmaj ben de almadım. fences de kurmadım nedense bana gereksiz gibi geldi bu gruplama işi. onun dışında sınıflardan çıkan bilgisayarlarla uğraştım bi iki hafta kadar. programların kurulumu bi iki hafta öyle geçti. bu aralar mebweb işte. ikinci döneme pek iş kalamayacak gibi görünüyor bana da. ama kendi okulumda işler yığıldı. asıl sorun orası.

bi tembelde burda:)... ben de akıllı tahtaların kurulumunu yaptıktan sonra 1 aydır bekliyorum:D ... neyse allah bozmasın....

kondansatör' Alıntı:
Yazın böyle hiç bir iş yapmıyormnuşuz gibi.Laf verin insanlara.Harikasınız :+1:
hocam tüm soranlar hep söyle diyorum.
iyi bilgisayarcı tembel bilgisayarcıdır.

(aslı : iyi yazılımcı tembel yazılımcıdır) :)

aslında nokta kadar beyin tasıyan bir insan sistemli olmanın büyük kolaylık olduguunu bilir ve oyle olmasını ister.
bu nedenle hergün calısmak yerine bir gun calısırım is biter.

mesela her seferinde sizden bi basdak su isteyen buyugunuz icin mutfaga kos-gel yapmaktansa bir surahi doldurur getirirsiniz ve 2.3.4.bardak icin mutfaga gitmek yerine elinizdeki surahiden doldururusunuz...

işte benim yaptıgım da bu...

girer girmez kendimi hırpalarım sistemimi oturturum sonra yatarım.
kim ne dusunurse dusunsun. dusunemez cunku benden onceki ve benden sonraki durumun farkı ortada oldugu icin ses etmezler...edemezler birkac kendini bilmez dısında...

serdemir' Alıntı:
İmaj ben de almadım. fences de kurmadım nedense bana gereksiz gibi geldi bu gruplama işi

hocam fences yararlı bence niye?
ben resimde de goruldugu gibi tahtayı bu hale getirdim ve yaptıgım tek uyarı şu:
arkadaslar bu gruplar dısına birsey kaydetmeyin kısayol atmayın.
cok istiyorsanız ilgili dosyayı ilgili sınıfın ilgili klasorune kaydedin.

boyle daha iyi oluyor. ve bu gorunum hoslarına gittigi icin diger turlu daha karmasık geldiğini gorebiliyorlar

tebrik ederim hocam en iyisini yapmışsınız. ben görevlendirildiğim liseye geldiğimde kasım ayıydı ve tahtalar yüklenmiş imajları alınmıştı zaten. ufak tefek işler dışında uğraştığım web sitesi ve kendi okulumun 2 web sitesi var. onun haricinde kpds ye bakıyorum ve bilgisayarbilişimnete takılıyorum.ama okuldaki pcleri elden geçirsem iyi olacak çünkü diğer öğretmenler kullanıyorlar dyned için biraz problem oluyor doğrusu ama onu da 2. dönem yapmayı düşünüyorum. yani tembelin biri de benim

aynen ben de sizin gibiyim hocam, ilk 2 hafta tüm kurulumları yüklemelri bitirdim, web sitelerini hallettim hem kendi okulumun hem de şimdi bulunduğum lisenin.arada sırada soru soran olursa yardımcı oluyorum.onun dışında kitap okuyorum.öğetmenler odasında oturuyorum.zannediyolar ki ben hiç iş yapmıyorum. bilgisayarcı olmak varmış diye iğneleyenler var.bu durum can sıkıcı ama ben de diyorum iyi sistemci oturan sistemcidir diye. anlayana artık.

cyln' Alıntı:
kondansatör' Alıntı:
Yazın böyle hiç bir iş yapmıyormnuşuz gibi.Laf verin insanlara.Harikasınız :+1:
hocam tüm soranlar hep söyle diyorum.
iyi bilgisayarcı tembel bilgisayarcıdır.

(aslı : iyi yazılımcı tembel yazılımcıdır) :)

aslında nokta kadar beyin tasıyan bir insan sistemli olmanın büyük kolaylık olduguunu bilir ve oyle olmasını ister.
bu nedenle hergün calısmak yerine bir gun calısırım is biter.

mesela her seferinde sizden bi basdak su isteyen buyugunuz icin mutfaga kos-gel yapmaktansa bir surahi doldurur getirirsiniz ve 2.3.4.bardak icin mutfaga gitmek yerine elinizdeki surahiden doldururusunuz...

işte benim yaptıgım da bu...

girer girmez kendimi hırpalarım sistemimi oturturum sonra yatarım.
kim ne dusunurse dusunsun. dusunemez cunku benden onceki ve benden sonraki durumun farkı ortada oldugu icin ses etmezler...edemezler birkac kendini bilmez dısında...

maşallah hocam sistemli çalışmak diye birşey öğrendim sizden ne harika şeymiş doğrusu :+1:
size iş yapıp yapmadığınızla alakalı kesinlikle bir imada bulunmadım bulunmam, konu bu değil
kendinizce bir savunma sistemi de bulmuşsunuz
-tartışmaya girmiycem.tebrik ederim :)

cyln' Alıntı:
serdemir' Alıntı:
İmaj ben de almadım. fences de kurmadım nedense bana gereksiz gibi geldi bu gruplama işi

hocam fences yararlı bence niye?
ben resimde de goruldugu gibi tahtayı bu hale getirdim ve yaptıgım tek uyarı şu:
arkadaslar bu gruplar dısına birsey kaydetmeyin kısayol atmayın.
cok istiyorsanız ilgili dosyayı ilgili sınıfın ilgili klasorune kaydedin.

boyle daha iyi oluyor. ve bu gorunum hoslarına gittigi icin diger turlu daha karmasık geldiğini gorebiliyorlar
hocam peki adminde mi yaptınız bunu?

sevdiceğim' Alıntı:
tebrik ederim hocam en iyisini yapmışsınız. ben görevlendirildiğim liseye geldiğimde kasım ayıydı ve tahtalar yüklenmiş imajları alınmıştı zaten. ufak tefek işler dışında uğraştığım web sitesi ve kendi okulumun 2 web sitesi var. onun haricinde kpds ye bakıyorum ve bilgisayarbilişimnete takılıyorum.ama okuldaki pcleri elden geçirsem iyi olacak çünkü diğer öğretmenler kullanıyorlar dyned için biraz problem oluyor doğrusu ama onu da 2. dönem yapmayı düşünüyorum. yani tembelin biri de benim
herkes kpds ye çalışıyor gibi ne düşünüyorsunuz arkadaşlar üniversiteye geçmeyi mi mebi bırakmayı mı?

serdemir' Alıntı:
İmaj ben de almadım. fences de kurmadım nedense bana gereksiz gibi geldi bu gruplama işi. onun dışında sınıflardan çıkan bilgisayarlarla uğraştım bi iki hafta kadar. programların kurulumu bi iki hafta öyle geçti. bu aralar mebweb işte. ikinci döneme pek iş kalamayacak gibi görünüyor bana da. ama kendi okulumda işler yığıldı. asıl sorun orası.
imajı ben internetten indirmiştim tüm tahtaların imajları aynı değil mi acaba yüklediğim imaj sanırım 20gb civarındaydı yeniden imaj almaya gerek var mı ?

Herşeyi kurdum Fenceside kurdum aldım yedeği tek tek tahtalara kurdum labım tıkır tıkır. Şuan web sitesi yenile me ile uğraşıyom birde fatih kursu veriyorm. Boş gibi görünsede yoğun..

kondansatör' Alıntı:
maşallah hocam sistemli çalışmak diye birşey öğrendim sizden ne harika şeymiş doğrusu :+1:
size iş yapıp yapmadığınızla alakalı kesinlikle bir imada bulunmadım bulunmam, konu bu değil
kendinizce bir savunma sistemi de bulmuşsunuz
-tartışmaya girmiycem.tebrik ederim :)

hocam kusura bakmayın size karsılık olsun diye yazmadım. olur mu öyle şey hiç. aşkolsun.
sadece durumumu, yaptıklarımı, sistemli olmanın bana olan faydasını ve diğer branşların da sistemli olmanın farkını-faydasını kavraması gerektiğini anlatmak istedim yoksa size karsılık birsey değil.
eras63' Alıntı:
imajı ben internetten indirmiştim tüm tahtaların imajları aynı değil mi acaba yüklediğim imaj sanırım 20gb civarındaydı yeniden imaj almaya gerek var mı ?
bahsini ettiğiniz imaj vestelin "teknik servislerimizde güncel imaj var. Onların gelip imaj yuklemesi gerekir" dediği imaj.
eras63' Alıntı:
hocam peki adminde mi yaptınız bunu?
Hayır hocam Vestel oturumunda NSS deactive yoluyla yaptım. Adminde yaparsanız yapmıs oldugunuz gruplama Vestel oturumunu etkilemiyor. Sadece vestel oturumuna da fences kurulmus oluyor. Yaptıgınız işleri tekrardan bu kez vestel oturumunda yapmak zorunda kalırsınız

Selam Hocam imajı paylaşabilir misiniz hocam !? Güzel bir paylaşım olur hocam ! Bende düzenledim ama seninki daha bi düzgün olmuş

Geri