Sizce hobi olarak ne yapmalı???

Kodla Büyü

btr23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sayın arkadaşlar,

1.5 yıllık evliyim güneydoğuda görev yapıyorum vaktimizin çoğunu evde geçiriyoruz eşimle birlikte bir hobi odası yapmaya karar verdik ancak hobi olarak neler yapabiliriz kafamız biraz karışık :) fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler!!! :):):)

Ebru ile uğraştınız mı daha önce. Resim yeteneğiniz çok olmasa bile bir şeyler çıkıyor ortaya uğraşınca. Güzel bir de müzikle dinlendirici hal alıyor. Bir masa yeter bunun için.
http://www.hobi24.com/ sitesinden 2 yıl önce falan almıştım malzemeleri. Malum çoğu yerde ebru malzemeleri bulunmuyor.

dizi izleyin en güzeli, Fargo, marco polo, vikings, Narcos, Breaking Bad. dexter...

abdal' Alıntı:
dizi izleyin en güzeli, Fargo, marco polo, vikings, Narcos, Breaking Bad. dexter...

Hocam ya bana kalsa süper olur ancak her zaman kararları tek başıma ver(e)miyorum :) :D

biz eşimle ahşap boyama yapıyoruz, malzemeleri ucuz, çok fazla malzemeye gerek de yok, kısa zamanda ortaya birşeyler çıkıyor. ham mdf veya ahşap üzerine akrilik booya ile yapılıyor, bence keyifli. Yapıp yapıp evin duvarlarına asıyoruz, bence deneyebilrisiniz.

o kadar çok hobi varki..internette hobi siteleri var bence 1-2 hafta araştırın bazıları çok emek istiyor bazıları çok para bazıları çok beceri...hepsinin ortak noktası çok zaman istemesi :) severek yaparsanız gece yarılarına kadar uğraşırsınız..Ben ağaç oymacılığı istiyorum..dremel ile zevkli işler çıkar..manzara bile var çalışmalarda;

https://www.google.com.tr/search?q=a%C4 ... MQ_AUIBigB

aklıma bir fıkra geldi yazayım ...
bir gün karı koca misafirlikte komşularına çok kavga ettiklerini boş zamanlarının çok olduklarını belkide ondan kaynaklandığını söylerler komşu ise bizde bir altın top var der ben yorulunca eşime veriyorum o oynuyor o yorulunca bana veriyor kısaca hiç birbirimizle kavga edecek bile zamanımız kalmıyor demiş, bu duruma şaşıran çift altın top diye sorunca bebeğimiz demişler..

anlaşılan bebek yok gibi sayın hocam. eşimin çok vaktini kızımız alıyor. bu arada puzzle aldım 2 bin parça kız durmaz dağıtır diye açamıyorum okulda bir iki denedik öğrencilerle 2 yada 3 saat olmadı çeyreğini bile yapamadık 10 kişi şimdi duruyor evde kız bozmasa her gün uğraşırım belki bir 20 günde biter ...

Revell markasının maketleri var. Vakit geçirmek için 10 numara. Parçaları boyuyorsun, yapıştırıyorsun. Ortaya birebir maketler çıkıyor. Deneyin mutlaka ;)

emrah1023' Alıntı:
biz eşimle ahşap boyama yapıyoruz, malzemeleri ucuz, çok fazla malzemeye gerek de yok, kısa zamanda ortaya birşeyler çıkıyor. ham mdf veya ahşap üzerine akrilik booya ile yapılıyor, bence keyifli. Yapıp yapıp evin duvarlarına asıyoruz, bence deneyebilrisiniz.
Hocam bir kaç resim paylaşman mümkün mü?

RC araba yada rc helikopter.
Mesela iki rc araba alıp bir parkurda yarıştırabilirsiniz^^

hocam bir müzik aleti çalmaya çalışın. mümkünse bir kursa gidin sonra odayı müzik için ayarlayabilirsiniz ufak bir stüdyo olarak

boş odaya foto studyosu kurun bence.
boş odam olsa ben şimdi kurardım hanım da kovalardı beni :D

Şahsen fotoğrafçılık ve video montaj işleri ile ilgileniyorum, fotoğrafçılık kısmını tavsiye ederim.

Fotoğrafçılık ve Kısa filmler ile uğraşıyorum. Çok fazla zamanım olmuyor ama buldukca.

Bulunduğumuz ilçede Film Atölyesi kurduk. Değişik yaş grubundaki öğrencilerle Sinema alanında kendimizi geliştirip kısa filmler çekiyoruz. Bir kaç başarılı etkinlikten sonra yerel belediye de bizlere yardımcı olmaya başladı. Şuan için oldukca iyi gidiyor.

Atolyemizde ben;
Kurgu
Video Edit
Fotoğrafçılık

Eğitimleri veriyorum.

Ben de aynı dertten muzdaribim :) kendime sürekli hobiler buluyorum devamını getiremiyorum. Dönem dönem puzzle, cam boyama, ahşap boyama... Kış gelince örgü :) Gitar... Dağcılık... Dizi , film izleme... Hepsine ara ara sarıyorum sonra bırakıyorum :) Henüz neyi sabit bir hobi edinemedim :)

Bir boks torbası alın yumruklayın, tekmeleyin inanılmaz stres atarsınız, hemde spor yapmış olursunuz.

Hocam ben de ney üflemeyi öğreniyorum. Bir odayı eski şark odası yapıyoruz eşim de hat dersine başladı bakalım :D
İleride ahşap ile uğraşmak isterim...

Ben bu kadar orijinal ve guzel fikirler çıkacağını ummuyordum takibe devam aklimiz iyice karıştı biraz araştırma sonucu baslayacaz inşallah :)

Geri