sodes projesi

Kodla Büyü

hasanbiltek

Aktif Üye
Arkadaşlar okulumuz için proje hazırlamayı düşünüyoruz. Proje için yapılan harcamaları neye göre belirleyecez. Örneğin projeksiyon alacağız proje kapsamında. Projeksiyon fiyatını neye göre belirliyoruz?

Hocam sodes usul ve esaslarını okduğunuzda hazırladığınız proje 60bin ile 600 bin arasında olmalı.Okulunuz için öyle bir proje zor.Zaten demirbaş alımları çok olan projeler geçmez.Projeksiyon cihazlarının fiyatlarına bakarsınız aralık 1000 1500 arasıdır mesela siz 1300 lira olarak belirtirsiniz.Herhangi bir kriter yok.Benim proje koordinatörlüğüm var şu an. Size yardımcı olabilirim.Son başvurular 15inde.

Firmalardan fatura alacaksınız... Fturanın ismi aklıma gelmedi.. Ama fiat almak için üzerinde kaşelerinin bulunduğu fiat alacaksınız..

compteach06' Alıntı:
Hocam sodes usul ve esaslarını okduğunuzda hazırladığınız proje 60bin ile 600 bin arasında olmalı.Okulunuz için öyle bir proje zor.Zaten demirbaş alımları çok olan projeler geçmez.Projeksiyon cihazlarının fiyatlarına bakarsınız aralık 1000 1500 arasıdır mesela siz 1300 lira olarak belirtirsiniz.Herhangi bir kriter yok.Benim proje koordinatörlüğüm var şu an. Size yardımcı olabilirim.Son başvurular 15inde.
teşekkürler hocam. pm attım

hocam benim 3 projem kabul oldu ve şuanda 4. sunuyorum. Araştırma yaparken internetten fiyatları bul ve ortalam bir fiyat biç bunun üstüne 50 tl ekle fiyatın ortaya çıksın.Adamlar projenin içeriğine ve işlerliğine bakıyorlar o yüzden özet kısmı ve faaliyet açıklama kısmı çok önemli... Şöyle örnek vereyim bir bağlama fiyatı bazı sitelerde 250 bazılarında 400 bende ortalama 300-350 gibi bir değer belirledim.. takıldığın birşey olursa yardımcı olmaya çalışrım...

Öncelikle Allah razı olsun Fatih hocam.
Proje kapsamına laboratuardaki bilgisayarların yenilenmesi, çok amaçlı salonun güzel donanımlı bir yapıya kavuşturulması(ses sistemi, koltuklar.. vs), bahçeye sıfırdan furbol,basketbol sahası yapılması dahil edilebilir mi? Ha bir de dışarıdan seminer, tiyatro, folklör...gibi gösteriler için bu işle uğraşan şahıs ya da ekipler getirtilebilir mi?

hasanbiltek' Alıntı:
Öncelikle Allah razı olsun Fatih hocam.
Proje kapsamına laboratuardaki bilgisayarların yenilenmesi, çok amaçlı salonun güzel donanımlı bir yapıya kavuşturulması(ses sistemi, koltuklar.. vs), bahçeye sıfırdan furbol,basketbol sahası yapılması dahil edilebilir mi? Ha bir de dışarıdan seminer, tiyatro, folklör...gibi gösteriler için bu işle uğraşan şahıs ya da ekipler getirtilebilir mi?

sıfırdan saha eğer açıklamada bunu gerçekten gerekli olduğunu inandırırsan ekle yoksa dahil etmiyorlar okul için... hocam mesela çok amaçlı salonu sinema sistemine dönüştürürsen sinema gösterimi için etkinlikler yapabilirsin yada konferans salonu yapıyorum diyorsan seminer ve tarzı etkinlikler yapabilirsin ve bunlar için ekstra ödenek verirler başvuru formuna işlersin yani

fiyatlarınızıa ister %10 ekleyin ister %18 zira projeler bu yıl uygulamaya gecmeyecek seneye gececek bu yuzden faız zam enflasyon ve ıhalenın dusuk yada yuksek kapaması gıbı.vb seylerle karsı karsıya gelırsınız.Mem adına yapıyorsanız 14.000 den yukarı her ıhale ıcın kamu ıhale kurumu payıda ekleyın ıhale gıderlerıne

eğer gönüllü değilseniz öylesine yapayım diyorsanız sakın işe girişmeyin derim bizim proje onaylandı aylardır uğraştırıyor ihaleler vb. eğer yürekten gönüllüyseniz yorgunluk önemli değil. herşey vız gelir size

uğraşıp zaman ayıranları tebrik ederim ..keşke bizde uğraşabilsek.hiç bu işe bulaşmamış biri olarak soruyorum sakıncası yoksa kabul edilen projelerden birini anlatabilirmisiniz? neler yaptınız mesela?

Geri