sonunda oldu.

Kodla Büyü
B.T. Rehber öğretmenine Nöbet görevi de verilemez fakat ihtiyaç durumunda verilebilir mi?

bidene' Alıntı:
Babimid' Alıntı:
B.T. Rehber öğretmenine Nöbet görevi de verilemez fakat ihtiyaç durumunda verilebilir mi?
verilemez. kendin illa almak istersen alırsın orası ayrı

Zoraki nöbet görevi yazıldı ve ben kabul etmedim ve nöbet tutmadım. Bunun İdari bir yaptırımı olabilir mi? İhtiyaç olduğu zaman Rehber öğretmene dahi Nöbet yazıldığını gördüm

Babimid' Alıntı:
bidene' Alıntı:
Babimid' Alıntı:
verilemez. kendin illa almak istersen alırsın orası ayrı

Zoraki nöbet görevi yazıldı ve ben kabul etmedim ve nöbet tutmadım. Bunun İdari bir yaptırımı olabilir mi

nöbet görevi yazıldığında okula bir dilekçe ile görevlendirme esaslarınızı ekleyerek nöbet tutamayacağınızı bildirin yeterli

BTR çalışma esalarında nöbet görevi verilemez diyor.bunu kaynak gösterebilirsin.

Hep bizim dersin seçmeli olduğu zamanların idarecileri bunlar. Halen dersi seçmeyiz gibi tehditlerde bulunmak isteyen grup.
BTR Çalışma esaslarımız çok açık, onun dışında görev alıp almaman senin isteğin...

Haftalık 4 saat dersin varsa, zaten norm fazlası durumdasın hocam.

dördüncü' Alıntı:
btr öğretmeniyim. açığımı bulacak bir konu yok. herşeyim tamam fakat log kaydı tutmuyorum,tutmayı da bilmiyorum. sizler tutuyor musunuz bilmiyorum ama bu konuda bana bişey yapabilir mi?
60 yaşında müdür yardımcısı ne anlar log'dan.
Ayrıca görevlendirme esaslarında yok. nerden duydunuz bunu. Ancak eğer il eğitici formatörler istediyse yaparsınız. Ayrıca log zorunluluğu sadece toplu internet erişim sağlayıcılar (internet kafe gibi.) için şarttır. cezası vardır.

dördüncü' Alıntı:
6 saat dersim var norm fazlasıyım.
6 saat ders norm fazlası olmaz. 6 ders saatinin altı norm fazlasıdır.
"Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelik"
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 18-8-1.pdf
madde 18 .

Babimid' Alıntı:
hayır istediğin kadar zorunlu olsun veremez. görevlendirme yazısı madde 11 . (2.sayfada.)

Ekli dosyalar

• BT_Rehberligi_Gorevi.rar
    274.4 KB · Görüntüleme: 26
hocam müüdürün veya müdür yardımcın senden görevin olmayan birşeyi yapmanı istiyorsa yazı ile bildirsinler,haa diyelimki bildirmediler,
lütfen çekinmeyin,korkmayın,onların sizi alt edeceklerini düşünmeyin,
gidin milli eğitime dilekçe ile şikayet edin.
siz korkmayın ,,onlar korksun,,
aman soruşturma geçirecem diye yusuf yusuf olmayın,,
soruşturma alsanız dahi siz haklı çıkarsınız bu durumda..
okulu adam edip sınıfçıları derse soksalarmış yaa,,
sınıfçılara sözü geçmiyo herhalde,

ayy çok sinirlendim varyaa,,
geçen de benim müdürüm evlilik iznimi kullanmama izin vermedi,okuldaki h,çbr hocaya kullandırtmamış nikahta illa alın ,,düğün tarihi farklı olanlara verdirtmemiş,,
milli eğitime gittim,,dilekçemi yaazdım,,iznimi de paşa paşa kullandım,
hakkınızı arayın,,

boş derse girmek nöbetçi öğretmenin oda ders te ise müdür yardımcısının görevidir.Boş derslere seni sokarak kendi işini sana yaptırıyor kendi maaşının hakkını vermiyor.Aynen iletin.İdarenin verdiği hiçbir extra işi yapmayın.Hiçbir şey yapamazlar laf ile adam korkutmaya çalışıyor karaktersizler.Log olayı da bizi ilgilendirmez.bizim ders saatiyle ilgili her hangi bir etkileri kalmadı.Bir adam 60 yaşına gelmiş saygı gösteriyorsunuz ama o yaşının ağırlığına sahip değilse gerektiği gibi davranın haddini yerini bilsin.Benden tavsiye kendini yıpratmayın keyfinize bakın.Böyle insanlara iyilikten maraz doğar resmi ve mesafeli tavır takının herkes işini yapsın.Soruşturma falan hikaye açsın sana birşey olmaz.

Paraya ihtiyacın yoksa ikinci dönem btr olmayın, iş vermeye kalktıklarında güler geçersiniz, ek dersiniz olmadığı için kına götürüp dağıtabilirsiniz de. en fazla üç beş saat dersi 5 güne yayar, bir günde nöbetten rehin alır, kafan rahat olur. ilk dersini 1. saate, sonrakini de son saate koyarsa git yakındaki kahveye yada okulda oturup ayaklarını uzatıp keyfine bak, oyun oyna iyi gelir, çatlasın "pez" ile başlayan kelimenin muhatapları.
ben bir ara ekdersi çekip suratına atmıştım bu da etkili oluyor ama merak etme eline o lafı yedirecek fırsat geçer. mesela derse geç girdiklerinde ekdersi 35 dakika için değil 40 dk için alıyorsun deyip olay mahalinden uzaklaş.
BTR değilim 3 senedir iki sene ayda en fazla 12 saat ek ders alabildim sadece, kafam bir rahattı gençleştim neredeyse :mrgreen:
program yapıyorlar, karne çıkarıyorlar, yazı koşturuyorlar, modem bozuluyor, bilgisayar bozuluyor çok da umurumda. bu hale gelmedim bu hali hak edenlere hakettiklerini gösterdim şimdi normale döndüm-hala btr değilim-ama ricalarını geri çevirmiyorum- en azından yaptığım işi takdir eden biri var, en azında iş yaptığımı anlayan birileri var.

banada oh nöbet yok bu devirde formatör olunmalıyımş falan diyorlardı..artık öğretmen arkadaşların pc lerini para ile yapacağımı söyledim şok geçirdiler,kimse ıvır zıvır için pc getirmiyor kurtuldum :)

arkadaşın sorununa benzer bir sorunu bende yaşıyorum. geçen yıl müdür yardımcılarının rotasyon atamasında okulumuza 2 müdür yardımcısı atandı. birisiyle atanmadan önce müdür beyin odasında karşılaştık. kendisi müdür beyle sohbet ederken burası merkezi okul buraya çalışacak adam gelir gibi iddialı sözler etti. neyse ataması yapıldı okula başladı. bir ara odasına hoş geldiniz demek için girdim. laf lafı açtı ağzındaki baklayı çıkardı bana bu okula 2 tane bilgisayar öğretmeni gerektiğini birisinin derse girmesinin diğerinin ise formatör olarak çalışması gerektiğini söyledi. ilk başta bu söylediğini çok garipsemedim. sonraki zamanlarda kendi ağzıyla bana geldiği okulda kendisinin görevlerini rehber ve bt fomatör öğretmenleriyle birlikte yürüttüğünü söyledi. yine çok önemsemedim ancak 1 ay önceye kadar... müdür atamalarından müdürümüz değişti. eski müdürümüz bunun bu davranışına prim vermiyordu. yeni gelen müdürle birlikte beyefendi müdürün kendisine verdiği bütün görevleri ya bana ya okul memuruna yada rehber öğretmene göndermeye başladı. ya sabır diyerek sabrettim. arkadaşlar inanır mısınız bilmiyorum ancak her ders sınıfıma ya hizmetliyi yada nöbetçi öğrenciyi gönderiyor odasına çağırıyor. bazen ders bitene kadar gitmiyorum bazen hemen o an gidiyorum. şu an öğrencime versem rahatça yapabileceği bilgisayar işlerini bana yaptırmaya kalkıyor. (en basitinden ilk çağırdığında bana wordde sabaotaj planına öğretmen isimleri yazdırdı) baktım olacak gibi değil sabah selam vermeyi kestim, odasına gitmemeyi sonraları çağırdığında geç gitmeye başladım ancak o yılmadı. geçen hafta okulumuza gelen türkçe ve fen bilgisi stajyer öğretmen adaylarını odasında toplamış. beni yine odasına çağırdı. bana bt sınıfını boşaltıp öğrencileri kendi sınıflarına göndermemi istedi. stajyerlere kurs planlaması yaptıracağını belirtti. ya sabır diyerek peki dedim. dersi sınıfımda işleyemedim. 2 gün sonra yine aynı olay. bt sınıfını boşalt stajyerler planlama yapacak dedi. yine sabrettim. sınıfa gittim. bu sefer beni cepten aradı bt sınıfına gelmemi istedi. ne vardı hocam dersteyim dedim. stajyerlerin başında duracaksın dedi. bunu duyunca çıldırdım telefonu yüzüne kapattım ve doğruca yanına gittim. buyur hocam nedir derdiniz dedim. saat 11 e bu planı yetiştirmemiz gerekiyor sen arkadaşlara teknik destek sağlayacaksın dedi. Neden bekleyeceğim hocam altı üstü excele yazı yazıyor dedim. olsun bekle sen dedi. hocam dedim siz eğitime farklı bir anlayış getirdiniz bunun farkında mısınız dedim. bu arada içeride 10 kadar stajyer öğretmen adayı var. beni benzi attı adamın. benim dersim var dedim. bu plan dersten önemli dedi. bende dedimki benim işim eğitim ben bunu yapmak zorunda değilim dedim. bu da eğitim işi dedi. bende bu eğitim işi ama benim görevim değil dedim. o da yazı çıkarırım o zaman dedi. çıkar hocam yazıyı dedim. bir hışımla müdürün yanına gitti müdür odasında olmayınca geri geldi ve sen dersine git ben beklerim dedi. neyse arkadaşlar bunları yaşadık ama inanır mısınız adam söylediğimden kendine hiç bir pay çıkarmamış. word belgesine 2 satır yazı yazmaktan aciz hala aynı tacizleri devam ediyor. müdür atamaları sonuçlanıncaya kadar sabrediyorum. müdür yardımcısı değişmezse ben bu adamı ya döveceğim ya mahkemelik olacağız. allah hayırlısını gösterir inşallah.

Ne yazık ki bilgisayar öğretmenlerinin diğer branşlarda olduğu gibi sahibi yok.... :(

öncelikle boş derslere nöbetçi öğretmen veya nöbetçi müdür yardımcısı girer
adam kafasına göre git boş dersi doldur diyemez. hele öyle posta koyamaz. ben böyle bir müdür yardımcısıyla çalışmak isterdim. kendi görevlerinizi lütfen iyi okuyun bunun dışına da çıkmayın

hocam sen onu dövme de :) boşver lafını çakmışsın.. sana söyleyecek hiç sözü yok, şimdi kafaya o taksın sen rahat ol.. lafı geçerse düzgün bir üslupla dersleriniz dışında "bilgisayarla ilgili konuları nasıl yapacağınızı sorabilirsiniz lakin siz yaparsınız" diye sitem edersin.

maverick07' Alıntı:
arkadaşın sorununa benzer bir sorunu bende yaşıyorum. geçen yıl müdür yardımcılarının rotasyon atamasında okulumuza 2 müdür yardımcısı atandı. birisiyle atanmadan önce müdür beyin odasında karşılaştık. kendisi müdür beyle sohbet ederken burası merkezi okul buraya çalışacak adam gelir gibi iddialı sözler etti. neyse ataması yapıldı okula başladı. bir ara odasına hoş geldiniz demek için girdim. laf lafı açtı ağzındaki baklayı çıkardı bana bu okula 2 tane bilgisayar öğretmeni gerektiğini birisinin derse girmesinin diğerinin ise formatör olarak çalışması gerektiğini söyledi. ilk başta bu söylediğini çok garipsemedim. sonraki zamanlarda kendi ağzıyla bana geldiği okulda kendisinin görevlerini rehber ve bt fomatör öğretmenleriyle birlikte yürüttüğünü söyledi. yine çok önemsemedim ancak 1 ay önceye kadar... müdür atamalarından müdürümüz değişti. eski müdürümüz bunun bu davranışına prim vermiyordu. yeni gelen müdürle birlikte beyefendi müdürün kendisine verdiği bütün görevleri ya bana ya okul memuruna yada rehber öğretmene göndermeye başladı. ya sabır diyerek sabrettim. arkadaşlar inanır mısınız bilmiyorum ancak her ders sınıfıma ya hizmetliyi yada nöbetçi öğrenciyi gönderiyor odasına çağırıyor. bazen ders bitene kadar gitmiyorum bazen hemen o an gidiyorum. şu an öğrencime versem rahatça yapabileceği bilgisayar işlerini bana yaptırmaya kalkıyor. (en basitinden ilk çağırdığında bana wordde sabaotaj planına öğretmen isimleri yazdırdı) baktım olacak gibi değil sabah selam vermeyi kestim, odasına gitmemeyi sonraları çağırdığında geç gitmeye başladım ancak o yılmadı. geçen hafta okulumuza gelen türkçe ve fen bilgisi stajyer öğretmen adaylarını odasında toplamış. beni yine odasına çağırdı. bana bt sınıfını boşaltıp öğrencileri kendi sınıflarına göndermemi istedi. stajyerlere kurs planlaması yaptıracağını belirtti. ya sabır diyerek peki dedim. dersi sınıfımda işleyemedim. 2 gün sonra yine aynı olay. bt sınıfını boşalt stajyerler planlama yapacak dedi. yine sabrettim. sınıfa gittim. bu sefer beni cepten aradı bt sınıfına gelmemi istedi. ne vardı hocam dersteyim dedim. stajyerlerin başında duracaksın dedi. bunu duyunca çıldırdım telefonu yüzüne kapattım ve doğruca yanına gittim. buyur hocam nedir derdiniz dedim. saat 11 e bu planı yetiştirmemiz gerekiyor sen arkadaşlara teknik destek sağlayacaksın dedi. Neden bekleyeceğim hocam altı üstü excele yazı yazıyor dedim. olsun bekle sen dedi. hocam dedim siz eğitime farklı bir anlayış getirdiniz bunun farkında mısınız dedim. bu arada içeride 10 kadar stajyer öğretmen adayı var. beni benzi attı adamın. benim dersim var dedim. bu plan dersten önemli dedi. bende dedimki benim işim eğitim ben bunu yapmak zorunda değilim dedim. bu da eğitim işi dedi. bende bu eğitim işi ama benim görevim değil dedim. o da yazı çıkarırım o zaman dedi. çıkar hocam yazıyı dedim. bir hışımla müdürün yanına gitti müdür odasında olmayınca geri geldi ve sen dersine git ben beklerim dedi. neyse arkadaşlar bunları yaşadık ama inanır mısınız adam söylediğimden kendine hiç bir pay çıkarmamış. word belgesine 2 satır yazı yazmaktan aciz hala aynı tacizleri devam ediyor. müdür atamaları sonuçlanıncaya kadar sabrediyorum. müdür yardımcısı değişmezse ben bu adamı ya döveceğim ya mahkemelik olacağız. allah hayırlısını gösterir inşallah.

O kadar da nankörler ki bir anda bugüne kadar yaptıklarınız da hiç yapmamışsınız gibi hiçe sayılıyor değil mi?

"maverick07" hocam siz sekreter veya genel idare sınıfı memur değilsiniz. saydığınız işler memurun işidir. Müdür size yapılana neden ses çıkarmaz, çünkü il ve ilçeden gelen ve kendi üzerine olan diğer idari işlerden birincil derecede sorumlu, bunların ivedilikle yapılması gerek. Müdür yardımcısı bunu yapsın da nasıl yaparsa yapsın. Müdür yardımcısı da işi biliyor, kolayı tercih ediyorsa, BT dersi sınavlarda olan bir ders değil, olmasa da ve aksasa da olur. Bu ders için ayrıca emeğe gerek yok, kimse ardını önünü sormuyor. o zaman okulda BT öğretmeni (ve BTR kabul ettiyse) var ise bu işler için kullanılabilecek bir piyadedir. Diğer branşlar için bunu düşünmez sonuçta tüm işler bilgisayar başında çözülüyor.

Hocam iyi görüneceğim diye tartışmaktan geri durmayın, önce insan gibi, onlara yanlış olduklarını söylemeden, görevlerini öğretir tarzda değil, ancak ısrar ederlerse sonra yasal yollarla. Müdür yardımcısının görevlerini ve idari işleri hiç yapmayın, bir yaparsanız o devam eder. Sonra bir bakmışsınız, yardım olsun diye yaptığınız, sizin görevini olmuş çukmış.

Müdürün görevi ; "Okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumları, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda diğer çalışanlarla birlikte müdür tarafından yönetilir." yani burada ilgili mevzuat hükümleri, kurumu ve personeli bağlayıcı yönetmelikler, yazılar, kanunlar... vs. BTR mevzuatını resmen çiğnemiştir.
Okul müdürünün görev, yetki ve sorumluluğu - madde 39
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/ilkveoku ... yon_0.html

biz 657 sayılı devlet memurları kanunuda belirtildiği gibi, "IV - EĞİTİM VE ÖĞRETİM HİZMETLERİ SINIFI:"nda görevliyiz.
657. sayılkı devlet memurları kanunu; madde 36
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/dmkkisim2.html#madde36

Müracaat, şikayet ve dava açma: madde 21
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/dmkkisim1.html#madde21

Memurun başka sınıfta ve derecesinin altında bir görevde çalıştırılmıyacağı: madde 45
"Hiç bir memur sınıfının dışında ve sınıfının içindeki derecesinin altında bir derecenin görevinde çalıştırılamaz." Yani size verilen görevler aynı kanunun 36. maddesindeki "GENEL İDARE HİZMETLERİ SINIFI:"na ait. siz ise "EĞİTİM VE ÖĞRETİM HİZMETLERİ SINIFI"ndasınız. Arkadaş size göreviniz olmayan bir iş istediğinde yazılı olarak isteyin ve yapın. daha sonra bu yazılar 3-5 tane olunca silsile usulüne riayet ederek şikayetçi olun. Yalnız vereceği yazının resmi olması için, okul mühürü VEYA giden evrak numarası olması gerektiğini unutmayın.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/dmkkisim2.html#madde45

Uygulamayı isteme hakkı: madde 17
Yani biz BTR yazısındakilerin aynen uygulanma hakkını isteyebiliriz.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/dmkkisim1.html#madde17

okullardaki nöbet görevi, bunu düzenlemek müdürün görevi, nöbetçi öğretmen yoksa, müdür yardımcısı girer. veya bahçeye salar top oynattırır. Biz nöbet tutmayız ve nöbetle ilişkili diğer görevleri yapmayız. Boş derslere girmek dahil. Çünkü nöbetçi öğretmen bunun için var. (bu konu altında önceki mesajımdaki ek BTR görevleri yazısı, EK-1'de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil verilemez diyor.)
post1454895.html#p1454895
Öğretmenlerin nöbet görevi : madde71
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/ilkveoku ... yon_1.html

maverick07' Alıntı:

okurken bile gıcık oldum :x Allah kolaylıkversin

ercinc98' Alıntı:
60 yaşında müdür yardımcısı ne anlar log'dan.
Ayrıca görevlendirme esaslarında yok. nerden duydunuz bunu. Ancak eğer il eğitici formatörler istediyse yaparsınız. Ayrıca log zorunluluğu sadece toplu internet erişim sağlayıcılar (internet kafe gibi.) için şarttır. cezası vardır.

log kaydı görevlendirme esaslarında var fakat okul müdürlüğü sorumludur diyor. Ucu bana dokunur mu bilmiyorum.

burası köy okulu geçen yıl mahalle statüsüne geçti. O yüzden 15 saate norm veriliyor.

pinaraytas' Alıntı:
hocam müüdürün veya müdür yardımcın senden görevin olmayan birşeyi yapmanı istiyorsa yazı ile bildirsinler,haa diyelimki bildirmediler,
lütfen çekinmeyin,korkmayın,onların sizi alt edeceklerini düşünmeyin,
gidin milli eğitime dilekçe ile şikayet edin.
siz korkmayın ,,onlar korksun,,
aman soruşturma geçirecem diye yusuf yusuf olmayın,,
soruşturma alsanız dahi siz haklı çıkarsınız bu durumda..
okulu adam edip sınıfçıları derse soksalarmış yaa,,
sınıfçılara sözü geçmiyo herhalde,

ayy çok sinirlendim varyaa,,
geçen de benim müdürüm evlilik iznimi kullanmama izin vermedi,okuldaki h,çbr hocaya kullandırtmamış nikahta illa alın ,,düğün tarihi farklı olanlara verdirtmemiş,,
milli eğitime gittim,,dilekçemi yaazdım,,iznimi de paşa paşa kullandım,

hakkınızı arayın,,
hocam normalde resmi tarihlerde bu izin kullandırılır.düğün tarihinde değil.Ancak okullar genelinde %99 davetiyedki tarihe göre gayriresmi kullandırılır diye biliyorum.siz ilçeye dilekçeyi nasıl yazdınız ki rresmi tarih dışındaki düğün tarihinde kullandırdılar izninizi

dördüncü' Alıntı:
6 saat dersim var norm fazlasıyım.
hocam ilk mesajınızda bütün bunların 8 saat dersim olmasından ötürü olduğunu yaznışsınız.8 mi 6 mi .Ayrıca 6 saat ders olsa bile sanırım bölge normundan dolayı norm fazlası olmuşsun.Ancak btr iken bu durmun söz konusu olmaması lazım diye biliyorum

delphe01' Alıntı:
hocam ilk mesajınızda bütün bunların 8 saat dersim olmasından ötürü olduğunu yaznışsınız.8 mi 6 mi .Ayrıca 6 saat ders olsa bile sanırım bölge normundan dolayı norm fazlası olmuşsun.Ancak btr iken bu durmun söz konusu olmaması lazım diye biliyorum

pardon hocam. geçen sene 8 saatti. bu sene 6 saat dersim var. sürekli norm fazla ataması oluyor. resen atama muhabbeti var. görevlendirmem varken gönderirler mi bilmiyorum. Sonuçta Milli Eğitim bu ne yapacağı belli olmaz.

Okul iyice çocuk yuvasına döndü. Çok saygıdeğer amirim şimdi de trip atıyor. Normalde yaptığım basit görevleri başkalarına yaptırıyor. Sana ihtiyacım yok havalarında. Öğretmenlere saygınlığın yitirilmesinin en büyük sebeplarinden biri de bunun gibiler.

dördüncü' Alıntı:
log kaydı görevlendirme esaslarında var fakat okul müdürlüğü sorumludur diyor. Ucu bana dokunur mu bilmiyorum.

burası köy okulu geçen yıl mahalle statüsüne geçti. O yüzden 15 saate norm veriliyor.
[/quote]

log kaydından kastınız nedir? log deyince biz bilgisayarcıların aklına bir bilgisaayarda girilen internet sitelerinin url adresleri ve giriş tarihlerinin tutulduğu dosya gelir.
İlgili yazıyı (log ifadesini gördüğünüz yazıyı tarayıp ekler misiniz?) Zira "Görevlendirme esasları" diye tabir ettiğimiz yazıyı ezbere biliyorum ve orada LOG diye birşey yok. Ezbere konuşmayalım.
Eğer il Eğitici Formatörler sizden istedi ise o zaman yaparsınız. Hangi ildesiniz?
(İnternet kafeleri teftiş eden ilçe komisyonundayım)

Köy okulu - mahalle okulu fark etmez. Eğitim bölgesi anlayışı vardır. delphe01 hocamın dediği gibi bölge normundan ötürü fazla olabilirsiniz. Aşağıdaki yazı öğretmenlerin norm kadrosunu belirleyen yazıdır. bağlantının resmi gazete olması dikkatinizi çeksin. Burada da kesinlikle mahalle ve köy okulu ibareleri yer almamakta.
Dördüncü hocama soruyorum: ve cevap bekliyorum. Mahalle okulunda 15 saat derse norm verilir ifadesinin yer aldığı yazıyı bulunuz ve bizimle paylaşınız.
"Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelik"
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 18-8-1.pdf

tek cümle ile "Dördüncü arkadaşımız ezbere konuşmaktadır."

dördüncü' Alıntı:
okulumda 4 yıldır çalışıyorum ve 3 dönemdir norm fazlasıyım. geldiğim günden beri boş derslere giriyorum(1. sınıflara 1 ay, 4.sınıflara 2 ay derse girdim sınıf öğretmenliği yaptım)Girmemdeki en büyük sebep 8 saat dersim var çocukların dersi boş geçmesin geri kalmasınlar okul düzeni bozulmasın dedim. Ta ki düne kadar... Müdür yardımcısı artık beni çileden çıkardı. nöbetçi öğretmen öğretmenler odasında oturuyor. sınıf öğretmenlerin hiçbiri son saate girmiyor okul birbirine girmiş durumda,bana geldi boş derse git dedi. gittim. sabah tekrar geldi. ben siteye resim yüklüyorum. boş ders var oraya git dedi, işim var dedim işini sonra yap dedi. tamam dedim. peşinden odasına gittim. "hocam bundan sonra boş derse girmeyeceğim dedim." 1 dakika boyunca cevap vermedi başka şeylerle ilgilendi.
-"ne yapacaksın ya" dedi.
-kendi işimi yapacağım
-benim kadar ekders alıyorsun
-benim seçimim değil
-o zaman dilekçeni yaz derse girmeyeceğine dair
-tamam
-bende sisteme bakıcam senin eksiklerini bulucam yazını yazıcam
-tama bekliyorum dedim çıktım.dilekçemi yazdım. ek olarakta görev esaslarımı koydum. bakalım ne olacak...

hocam dilekçenize ekteki görev ve sorumluluklarda belirtilmesine raşmen baskıyla 2-3 aydır derslere girdiğinizi ve bu nedenle böyle bir sorumluluk almak istemediğinizi yazsaydınız.
öncesinde yaptınız mı bilmiyorum ama bundan sonra boş derslere girecekseniz ders defterine mutlaka imzanızı atınız ki sizin orda olduğunuz ve görev tanımınıza rağmen derse soktuğu resmileşsin.

bu resti keşke en başından çekseydiniz...

Geri